Tartışma:Pier Paolo Pasolini

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Burası, Pier Paolo Pasolini sayfası üzerindeki değişikliklerin konuşulduğu tartışma sayfasıdır.

bu yazi belli ki bir dergiden alinmis. Dili cok siirsel, ansiklopediye cok uygun degil. Pasolini'nin kendi kaleminden alintilar gereksiz. Cok fazla yazim yanlisi var. Format duzenlemesi de gerekiyor. Zamanim olursa ....

2) Pier Paolo Pasolini şiir ve roman yazarak sanat dünyasına girdi, şiirsel bir sinema dili yarattı ve tüm filmlerinde metaforlara başvurdu. Yüzyıllar önce yazılmış masalları faşist Italya ve faşizm sonrası Italyan toplumunu eleştirmek için kullandı. Hakkındaki pek çok biyografi ve otobiyografisi oldukça şiirsel bir dille kaleme alınmıştır, Ispanyolca'dan çevrilen otobiyografisi ve ölümünden 1 gün önce yapılan bir gazete mülakatından yapılan alıntılar şiirsel olsa da Pier Paolo Pasolini'nin sanatını ve kişiliğini; dürüst bir dille anlatır ve Vikipedi'ye uygundur.

Vikiproje Sinema (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Sinema maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Sinema kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.