Tartışma:MusicTopTR Resmî Listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Türkiye (B-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Adlandırma[kaynağı değiştir]

Bu listenin adı hala Türkçe Top 20 mi? Birçok yerde Türkiye resmi listeleri olarak geçiyor. - Seyit mesaj 13:37, 19 Mart 2013 (UTC)

Listenin adı eskiden Türkçe Top 20 ve Billboard Türkiye yayınlamış. Ama 2010'da Billboard kapanınca yayınlaması yalnızca Nielsen'e kalmış. Nielsen'de Turkey TOP 5 olarak yayınlamış bir süre. Bir süre önce ise siteden yayınlamayı kestiler, resmi Twitter hesapları üzerinden yayınlamaya başladılar. Orada da Türkiye resmi listesi adı kullanılıyor, kullanılmakta. Durum böyle. Buna göre bu sayfanın adı ne olmalıdır şimdi? Türkçe Top 20 olarak mı kalmalıdır yoksa değişmeli midir? - Seyit mesaj 19:02, 21 Mart 2013 (UTC)
Burada da aynı ad kullanılmış. "Resmî Türkiye Listesi" özel isim sanırım?--RapsarEfendim? 22:11, 21 Mart 2013 (UTC)
Olmasa bile artık böyle bir kullanım var, özel isim olmuş sayılır. Bence sayfanın adı "Resmî Türkiye Listesi" olarak değiştirilmeli. - Seyit mesaj 06:56, 22 Mart 2013 (UTC)
Katılıyorum.--RapsarEfendim? 09:09, 22 Mart 2013 (UTC)