Tartışma:Leri Habelov

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Lütfen VPBanner şablonu yerine Tartışma şablonunun |proje= parametresini kullanınız.

Madde adı[kaynağı değiştir]

@Sayginer, madde adını kontrol edebilir misin? Gürcücede soyadı "Habelovi" iken Rusçada ise "Habelov". Sence hangisi doğrudur?--Ali95Acar (mesaj) 10.56, 31 Ekim 2020 (UTC)

Madde adına bakamayacağım çünkü düpedüz robot çeviri ile açılmış. Silinmesi için işaretleyeceğim. Bıktırdı artık bu çeviri aracı.--Sayginerv-posta 13.09, 31 Ekim 2020 (UTC)
Merhaba, @Sayginer. Sayfayı tekrar inceleyebilir misiniz? Teşekkür ederim, iyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 13.24, 31 Ekim 2020 (UTC)
@Victor Trevor, hâlâ problemli ancak "kurtarılamaz" olmadığından sil şablonunu kaldırdım. Metinde İngilizce kısımlar, Türkçe kelime ve ifade hataları hâlen bol miktarda bulunuyor. Lütfen robot çeviri metinlerle madde oluşturmayın.--Sayginerv-posta 13.30, 31 Ekim 2020 (UTC)
@Sayginer: Şu anda bir problem göremiyorum. "Kaynakça" bölümündeki İngilizce ifadeleri bot düzeltecektir. --Victor Trevor (mesaj) 13.35, 31 Ekim 2020 (UTC)
Bu arada Habelovi olmalı aslında ama Türkçede Habelovi olarak hiç gözükmezken, Habelov olarak kullanıma girmiş gibi @Ali95Acar. Bu yüzden Habelov olarak tercih edilebilir.--Sayginerv-posta 13.34, 31 Ekim 2020 (UTC)
@Sayginer, açıkçası her iki soyad da Türkçede herhangi bir kullanım sıklığına sahip değil. Zira kişi Türk medyasında adı sıklıkla geçen birisi değil. Milliyeti Gürcü ve de sporculuğu bıraktıktan sonra da bir milletvekili olarak Gürcistan siyasetinde yer almış ve ayrıyeten Gürcistan Millî Olimpiyat Komitesinde halen de başkanlık görevinde bulunuyor. Bu nedenle "Habelovi" olabilir mi diye düşünmüştüm. Sporcu iken eski Sovyet ülkelerinden olup da Rus olmayan sporcular da genellikle Rusça ada göre adlandırılıyorlar. Belki de bu durumun adlandırma üzerinde bir etkisi vardır. Net kurallar olsa adlandırmayı ona göre yapardık. Böylece bu gibi sorunlar da ortaya çıkmazdı.--Ali95Acar (mesaj) 14.22, 31 Ekim 2020 (UTC)
Sık olmasa da Habelov olarak kullanımı olmuş; Habelovi için ise hiç örnek göremedim. Aslında kural net ama insanımız sağolsun doğrusuna değil kolayına (İngilizcesine) gittiğinden "yerleşiklik" durumunu değerlendirmek zor oluyor.--Sayginerv-posta 15.53, 31 Ekim 2020 (UTC)