Tartışma:Kamov Ka-50

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

1997 yılında İsrail Hava Endüstrisi ve Kamov Türkiye'nin açtığı ihaleyi kazanarak 4 milyar $ karşılığı 145 tane Ka-50-2 Erdoğan helikopterini üretmeyi kabul etmiştir (bu ihale iptal edildi).

denmiş elinizde gerçek ve daha doğru bilgi var mı?--LandSCape 01:34, 1 Haziran 2006 (UTC)

Konuyla ilgili enteresan bir haber :) http://www.ozgurpolitika.com/2001/05/04/hab10.html okumanı tavsiye ederim belki TÜBİTAK Başkanının neden görevden alındığı hakkında da bir fikir verir...Saygılarımla.--LandSCape 01:42, 1 Haziran 2006 (UTC)

İptal edildi iddiası İngilizce Vikipedi'de yazıyor ayrıca bir çok gazetede de okudum.

Helikopter tek kişilik tasarlanmış. Türkiye ise iki kişilik tandem kokpite geçilmesini istemiş. Helikopterin iki kişilik modelininde ne kadar kararlı ve güvenilir olduğu tartışılır. Ayrıca İsrail'in bu projede Rusya ile çalışacak olması ABD'yi kızdırdı çünkü İsrail'in gizli elektronik sistemleri Rusya tarafından deşifre edilebilirdi. Heralde bu nedenlerden ihale iptal edildi. Ruzgarmesaj 02:12, 1 Haziran 2006 (UTC)

İhaleyi önce Bell kazandı, Kamov ikinciydi... Değerli kardeşim esas mesele başka Görev Bilgisayarı diğer konular görünür bahaneler!!! İptal edilmesinde muhtemelen şu an görevde olmayan bir yada bir kaç orgeneral etkili oldu...

Dedikleriniz doğru olabilir yukarda verdiğiniz bağlantıyı okudum. Kaynak gösterilerek maddeye bu konu hakkında giriş yapabiliriz. Ruzgarmesaj 02:17, 1 Haziran 2006 (UTC)