Tartışma:Jedi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje Sinema (Bilinmeyen-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Sinema maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Sinema kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 Bilinmeyen  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Vikiproje Din (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Din maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Din kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Anakin Jedi Ustası mıydı?[kaynağı değiştir]

Bilinen Jedi Ustaları listesinin en sonunda Anakin Skywalker da yazılı. Fakat bu doğru mu? Anakin Jedi Ustası mıydı? Star Wars: Klon Savaşları dizisinde bir Padawan'ı olabilir, fakat üçüncü filmde bildiğimiz gibi Jedi Ustası rütbesine yükseltilmeyeceği yüzüne söyleniyor Mace Windu tarafından. Böyle bir ikilem olduğu için Anakin Skywalker adı bence oradan silinmelidir.

--Muti 12:19, 23 Haziran 2011 (UTC)

Jedi ustası olmayan Anakin Skywalker ve Ki-Adi-Mundi listeden çıkartıldı. --Eldarion 12:37, 23 Haziran 2011 (UTC)


Ki-Adi-Mundi Jedi Ustası'dır. Olmadığı bilgisini hangi kaynağa dayanarak beyan ettin? --Muti 20:03, 25 Haziran 2011 (UTC)