Tartışma:Georgi Çiçerin

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Tartışma:Georgiy Çiçerin sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Seçkin madde Georgi Çiçerin bir seçkin maddedir. Madde (veya onun eski bir sürümü) Vikipedi topluğunun ürettiği en iyi maddelerden biri olduğuna karar verilmiştir. Buna rağmen, bu maddeyi güncelleyebilir veya geliştirebilirseniz, lütfen çekinmeyin.
Ana Sayfa ödül Bu madde 10. Hafta 2020 tarihinde Vikipedi ana sayfasında Haftanın seçkin maddesi olarak yayınlanmıştır.
1 Şubat 2020 Seçkin madde adayı Başarılı
Vikiproje Konseyi           Bu sayfa, şu Vikiprojelerin kapsamında yer almaktadır:
Vikiproje Sovyetler Birliği (SM-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Sovyetler Birliği maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Sovyetler Birliği kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 SM  Bu madde SM-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Siyaset (SM-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Siyaset maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Siyaset kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 SM  Bu madde SM-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Rusya (SM-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Rusya maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Rusya kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 SM  Bu madde SM-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Biyografi (B-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Biyografi maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Biyografi kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

giriş[kaynağı değiştir]

Vikipedi:Seçkin madde adayları/Georgiy Çiçerin'de de söylediğim gibi giriş fazla detay barındırıyor. şöyle bir özetleme yaptım. üzerinde oynanabilir. --kibele 14.26, 11 Aralık 2018 (UTC)

Üstünkörü baktım ama göremedim, önceki sürümde girişte olup da altta olmayan bir bilgi var mı? Gözden kaçıp bilgi eksilmesin @Kibele --Ahmet Turhan (mesaj) 16.16, 11 Aralık 2018 (UTC)
ben de sana soracaktım. :) bence yok. --kibele 17.13, 11 Aralık 2018 (UTC)
Girişten çıkartılan "1920'li yıllarda pek çok hükûmet ile diplomatik görüşmelerde bulunarak ateşkes antlaşmaları imzalanmasını sağladı. Bu antlaşmalar Rusya'daki askeri müdahaleleri sürdürmek lehinde olanların konumunu zayıflattı ve olası yeni müdahaleleri önledi." kalınla işaretli kısmım (anlatılanı tam olarak anlamak için önceki bağlantılı cümleyle yazdım) bu altbaşlıkta verilmiş mi sence? Bence tam net olarak konum zayıflatma ve yeni müdahaleleri önleme ifadesi verilmemiş gibi. @Kibele --Ahmet Turhan (mesaj) 18.17, 11 Aralık 2018 (UTC)