Tartışma:Gökçeada

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Türkiye (C-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Türkiye yerleşim birimleri
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye yerleşim birimleri maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye yerleşim birimleri kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
none
 

Türkiye ve Türkçe yeteri kadar baskı altındayken, yeni kurulan yerleşim yerlerini dahi Yunanca adlandırmak ne kadar uygundur. Mustafa Akalp 11:33, 20 Eylül 2006 (UTC)

imroz[kaynağı değiştir]

uygundur orjinali öyle

  • Lütfen yazılarınıza imza atınız.Neyin "orijinali aslı öyle".? Lütfen önce madde metnini ve geçmişini okuyunuz. Şahinkaya, Yeni Bademli, Eşelek, Şirinköy gibi yeni yerleşim yerlerinden bahsediyoruz. Bunlar yeni yerleşim birimleri. 70li yıllardan sonra kurulumuştur ve aslı da,öncesi de sonrası da Türkçedir. Bunlara Yunanca isim mi uyduralım?

Saygılar Mustafa Akalp 11:49, 29 Eylül 2006 (UTC)

  • Sayın Mustafa Akalp Bey bir yerde haklısınız bir yerde haksız. İmroz oranın yerleşkelerine verilen bir isim degil, adaya verilmiş bir isimdir.. siz ne kadar yeni yerleşkeler kursanız da ada hala aynı yerinde aynı isminde kalır. Ama isminin değiştirilip Türklere uygun bir isim olarak Gökçeada olması gayet güzel... Yunusemre1453 19:38, 2 Ekim 2010 (UTC)

İlçe ve ada[kaynağı değiştir]

Diğer bazı vikilerde ilçe olan Gökçeada ile ada olan Gökçeada iki farklı madde halinde bulunuyor. Kısaca bir durum tespiti. --Sadrettinmesaj 16:31, 16 Ekim 2011 (UTC)

Burada da öyle olmalı aslında.--samral mesaj 07:35, 21 Eylül 2015 (UTC)