Tartışma:Felsefe

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje 10K (C-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Felsefe (C-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Felsefe maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Felsefe kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Recursionism'in Türkçe'si nedir acaba? Aknxy 21:54, 24 Oct 2004 (UTC)

Emergence[kaynağı değiştir]

Emergent kelimesi yerine belirmiş demem lazımdı. Bunun için özür dilerim. Ama sadece belirmiş demek de pek bir şey ifade etmiyor. Bu yüzden İngilizce emergence maddesini Türkçe'ye çevirdim: Belirme. Aknxy 13:50, 4 Apr 2005 (UTC)

Aşağıdaki bağlantıları sayfadan kaldırdım, çünkü[kaynağı değiştir]

Bu site felsefeizm.com'a taşınmış ve felsefeizmin bağlantısı da anasayfada mevcut, bu bağlantıya gerek kalmamış.

Bu site "park" edilmiş ve hizmet dışı, bu yüzden sayfadan kaldırdım.

85.98.204.20 14:56, 6 Nisan 2006 (UTC)

Lütfen[kaynağı değiştir]

Lütfen tartışma sayfasını kavga sayfası yapmayın.Kavgalarınınzı kendi aranızda paylaşın.Tartışma sayfarında değil--$elim Hoca 18:19, 31 Ocak 2008 (UTC) anana lütfen

"Felsefenin disiplinleri" hk.[kaynağı değiştir]

Başlıkta "kategori" veya "konu"ların, felsefede "disiplin" ismini aldığından bahsedilmiş; ancak bugüne kadar okuduğum hiçbir felsefe kaynağında böyle bir kullanıma rastlamadım. Diğer yandan hangi felsefenin konuları? Tek başına bir alan olmadığı gibi, belirli alanlarda sınırlandırmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Eğer illâ ki duracaksa "başlıca konuları" gibi bir ifade kullanılmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum. Utku TanrıvereMesaj 04:04, 6 Kasım 2011 (UTC)

Denmek istenen şunlar sanıyorum ki.--Rapsar da ne ki? 05:54, 6 Kasım 2011 (UTC)

Felsefi Akımlar[kaynağı değiştir]

Akımlar bölümünün silinmesi ve kategorisine bağlantı verilmesi gerekiyor. Kategori ve şablon varken burada listelemek hoş değil.--Kafkasmurat- 14:02, 1 Ocak 2014 (UTC)

Sürekli değiştirilen bölümden Felsefe listesine bağlantı verdim. Fazlalıkları oraya da ekledim ancak listenin düzenlenmesi gerekiyor. --Kafkasmurat- 15:12, 6 Şubat 2014 (UTC)

Sophia'nın karşılığı olarak bilgi yerine hikmet[kaynağı değiştir]

bilgi burada dar anlamda kalıyor bilgi yerine hikmet, ilim kelimelerinin kullanılmasının anlamı daha doğru kılacağını düşünüyorum, Ayasofya nın orjinal ismi, Hagia Sophia Holy wisdom olarak çevrilmiş, wisdom ile bilginin farkını açıklamaya gerek yok sanırım ingilizce bildiğinizi farzederek. Felsefe gibi bir maddede buna dikkat edilmesi lazım.