Tartışma:Carl Friedrich Gauss

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Bilim tarihi (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Bilim tarihi maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Bilim tarihi kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Eski seçkin maddeCarl Friedrich Gauss eski bir seçkin maddedir. Maddenin aşağıdaki aşama geçmişindeki bağlantılardan onun ilk adaylık sayfasını ve neden bu statüsünü kaybettiğini bulabilirsiniz.
Ana Sayfa ödül Bu madde 44. Hafta 2008 tarihinde Vikipedi ana sayfasında Haftanın seçkin maddesi olarak yayınlanmıştır.
Vikiproje Konseyi           Bu sayfa, şu Vikiprojelerin kapsamında yer almaktadır:
Vikiproje GM (C-sınıf, NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki GM maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje GM kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje 10K (C-sınıf, NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 

Teşekkürler[kaynağı değiştir]

Tarafımdan açılmış olan ve ilgili olanların gayretiyle bu mertebeye ulaşmış olan Friedrich Gauss maddesi için her bir gönüllüye teker teker teşekkürlerimi sunuyorum. Bu madde ilk haliyle, tarafımdan ilk yazılmış olan haliyle bir dersanenin dergisinin arkasına basılmıştır ve alıntı olduğuna dair hiçbir bilgi bulunmamaktadır. Olan oldu.. Artık o yayını sadece saklamak düşüyor bana.. Çocukluktu, sevinmiştim sadece.. Vikipedi büyümeye devam edecek. Her bir gönüllüye tekrar tekrar teşekkürler!

--İrfan 03:41, 27 Ağustos 2008 (UTC)


Tarafımdan düzeltildi :) --İrfan 07:07, 12 Nisan 2007 (UTC)


Oldukça karmaşık ve basit bir yazımla anlatılmış, düzenlemeden geçip türkçe dil kurallarına uygun hale getirilmeli

Ayrıca lütfen tartışma mesajlarınızın sonuna tarih ve imza eklemeyi unutmayınız. --İrfan 05:19, 12 Nisan 2007 (UTC)


gayet iyi bir matematikçi ama bi de metodu verseniz sevinirdim...

Evet[kaynağı değiştir]

bence de

Yani[kaynağı değiştir]

bu konuda bana metod lazımdı vikipedia super ama metodu verseniz çok sevinirdim--85.103.91.6 11:46, 18 Kasım 2006 (UTC)YİNE DE TEŞEKKÜRLER İtalik yazı

"Dâhi" demek taraflıdır[kaynağı değiştir]

Ansiklopedide kişilere "dâhi" dememiz doğru değil. Eğer okuyucuların bir kişini dâhi olduğu sonucunu çıkarması gerekiyorsa, bunu açıkça belirtmeyelim, bırakalım kişinin yaptıkları bu sonuca varılmasını sağlasın(veya sağlayamasın). Şu ifade dahi ansiklopedik sayılır: "Çağdaş matematikçiler, Gauss'un bir dâhi olduğunu kabul etmektedir. (kaynaklar)" Bu nedenlerle, Gauss'un dehasına dair ifadeyi siliyorum. Saygılar, Filanca 20:55, 31 Ekim 2008 (UTC)

Seçkin madde incelemesi[kaynağı değiştir]

Bu madde bir seçkin madde incelemesine ihtiyacı olduğunu düşünüyorum, çünkü SM kriterlerini karşılamadığını inanıyorum. Özellikle kapsamlılık ve kaynaklandırma konusunda çok büyük şüphelerim var. Runningfridgesrule 22:44, 31 Ekim 2008 (UTC)