Tartışma:Avrupa

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Türkiyeye ait bilgiler yanlış sanırım birisi düzeltirse iyi olur MULAZIMOGLU 14:12, 6 Mart 2007 (UTC)

Avrupa bayrağı diye birşey yok tabii ki.-çok cahilsin,Avrupa birliği tüm avrupa'yı temsil eder. --darkhorn ileti 17:21, 9 Eylül 2007 (UTC)

Bulgaristan bayrağı yanlış(sol üstteki aslanlı figür yıllar önce bayraktan çıkarıldı)! yenisini nasıl yerleştirebiliriz? Bu konuda sana katılıyorum , ilginç :D --darkhorn ileti 17:36, 9 Eylül 2007 (UTC)

Anadolu Avrupa'da bulunmuyor, madde ise Avrupa'yla ilgili. Türkiye ya güney avrupa'da ya da doğu avrupa'da gösterilmeli.--darkhorn ileti 20:24, 12 Kasım 2007 (UTC)- yani güney avrupa yada doğu avrupa , Avrupada bulunmuyor. Bunu yazman için 6 ya felan gidiyor olmalısın.

Türkiye Cumhuriyetinin istila ettiği toprakların rumeli-batı trakya bölümü avrupa'ya geri kalan tümü asya kıtasına dahildir. İzmir şehri bile batı anadolu bölgesinden, anadolu şehridir.88.231.231.81 12:32, 6 Ekim 2012 (UTC)

Fakat farkına varırsan İstanbul,Edirne,Kırıkkale gibi iller Avrupa'dadır. Yani Anadolu'nun da bir kısmı Avrupa'dadır. Ahmet Mert Götürler

Basitleştirilmiş Dil Haritası[kaynağı değiştir]

Haritada Türkiye'nin güneydoğusu boş gözüküyor.Türkçe güneydoğuda konuşulmuyor mu ? (!)

  • Ağırlıklı olarak orada Kürtçe'nin konuşulduğuna dem vuruluyor sanırım. Ancak sadece Türkiye için uygulanmış, Rusya'da örneğin herhangi bir değişiklik yok.. --Boyalikus 03:26, 23 Temmuz 2010 (UTC)

Avrupa birliğinin yapmış olduğu Türkiye 2005 yılı eurobarometer araştırmasında Türkiyede insanların anadil veya günlük yaşamda % 93 ünün türkçeyi kullandığı belirtilmiştir.bu araştırma avrupaya dayanmakta iken Türkiye üzerine yapılmak istenen toplum mühendisliği planları ortadadır.saygılarımla

Basitleştirilmiş dil haritası[kaynağı değiştir]

türkiyenin güneyi boş, peki fıransanın kelt kökenli kuzey batı kıyısı niye dolu, insan bu kadar sahtekar mı olur değiştirin yada güvenilirinizi kaybetin

Kimse Bretonların bölgede çoğunlukta olduklarını ve Bretonca konuşulduğunu iddia etmeyi bile düşünemez. İyi çalışmalar. --iazak 21:33, 12 Eylül 2010 (UTC)

Dil Haritası[kaynağı değiştir]

E o zaman Türkiye'nin kuzeyini de Turkish olarak almasınlar ? Orada da Türkçe değil de Lazca konuşuluyor.. Bunun kasıtlı yapıldığını düşünüyorum . En kısa zamanda resmi dilimizin Türkçe olduğunu bütün Türkiye haritası için göstermenizi rica ediyorum --Exe13 16:56, 5 Ekim 2010 (UTC)

Vikipedi türkiyede yapılan bu kasıtlı yanlışlar tepki çekmektedir.Türkiyenin güneydoğusu yaklaşık bin yıldır türkler tarafından yönetilmektedir.Türkiyede türkçe bilinirliği % 98-99 seviyelerindedir.konda araştırmasında türkçe nüfusun % 85 inin anadilidir geri kalan % 15 ikinci dilidir.

Avrupa ve Türkler[kaynağı değiştir]

Avrupada yaşayan türkler hemen her alanda avrupa üzerinde tarihte olduğu gibi günümüzdede önemli izler bırakmaktadır.Avrupa birliği vatandaşlığını almış türklerin sayısı 4 milyonu aşmıştır.bu veri malta,lüksemburg,slovenya,liechtenstein,letonya,litvanya,estonya gibi birlik üyesi ülkerin nüfuslarından daha fazladır.T.C vatandaşı olarak yaşayan türklerin sayısı 3 milyon civarındadır.Türkiye avrupa birliğine giremeden milyonlarca türk avrupa birliği vatandaşı olmuştur.

map religion in europe[kaynağı değiştir]

THis map is unsourced map and just for this reason should not be used. Like text maps shoud be form a reliable source that can be checked. On the English WIKIPEDIA this map has been identified as an HOAX and consequently has been removed from all articles. Further complication: this map is not showing several areas in Germany, the Netherlands where mulsims are the pre-dominant group ( as per the definition used by this map) and hence should be shown as muslim areas but the map does not. As such this map is an example of anti muslim propaganda as it seems to indicate that muslims are less than christians which of course muslims are not. Grsd (mesaj) 10:38, 19 Mayıs 2012 (UTC)

İstek yapıldı Yapıldı--RapsarEfendim? 11:29, 19 Mayıs 2012 (UTC)

AVRUPA DİL HARİTASI[kaynağı değiştir]

Bu hariritayı bu şekilde koyan kendini kaybetmiş vasıfsız şahsiyete; Tüm Türkiye'de olduğu gibi Türkiye'nin Güneydoğusununda da tam egemen devlet olan Türkiye ve onun kutsanmış milleti olan Türkler olarak atalarımızın kanlarıyla bizlere bahşedilmiş bu milletin çocukları olarak bu son derece aşağı ve aşağılayaıcı haritayı tüm benliğimizle reddediyor ve tüm Türkiye'de olduğu gibi Güneydoğuda da tek resmi ve egemen dil olan Türklerin dili olan Türkçe kapsamanı alınmasını talep ediyoruz.

Avrupa kıtasında toprağı olan ülkeler[kaynağı değiştir]

Kıbrıs Adası tümüyle Asya kıtasına dahil olduğu için Avrupa kıtası ülkeleri listesinde Kıbrıs cumhuriyeti ve KKTC nin bulunmaması gerekir Ahmed Yolcu 06.05, 29 Eylül 2022 (UTC)