Tartışma:Anzhela Atroshchenko

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Madde adı[kaynağı değiştir]

Atroşçenko mu olmalı? --Sayginerv-posta 21:50, 7 Haziran 2012 (UTC)

İsime de bakmak lazım tabi. Fenerbahçe maddesinde Anjela olarak yazılmış. --Sayginerv-posta 21:51, 7 Haziran 2012 (UTC)
Anjela Atroşçenko?--RapsarEfendim? 22:05, 7 Haziran 2012 (UTC)
Bana da öyle geldi. Fenerbahçe atletizm maddesinde böyle yazılmış; Türkçe kaynak bulmak her zamanki gibi imkansız.--Sayginerv-posta 22:16, 7 Haziran 2012 (UTC)

Bu muhabbetin öncesi de varmış buradan devam edelim o zaman, herkes görüş belirtsin :) Şimdi durum şu:

  • Kişi Beyaz Rus, isminin yazımı İngilizce maddede Beyaz Rusça: Анжэла Атрошчанка, Rusça: Анжела Атрощенко şeklinde verilmiş. Latinceye Anzhela Atroshchenko olarak aktarılmış. Anzhela Atroschanka, ATROCHTCHENKO, ANJELA gibi garip yazımlar var ama yaygın değiller. Buraya kadar Anjela Atroşçenko yazılmalı.
  • Ama 1999'da evlenerek Türk vatandaşı oluyor. Federasyonun ve basının kullanımı "Anzhela Kinet" şeklinde, muhtemelen Türkçeye çevirmek akıllarına bile gelmedi. Ancak kendisi bu adı kullanmıyor; uluslararası yarışmalarda yine eski adıyla yarışıyor. Örneğin 2004 Atina.
  • Şimdi bu kişi Türk vatandaşı olmuş, Türkçe kaynaklarda da yaygın şekil bu denip "Anzhela (Anjela) Kinet" mi denilmeli? Yoksa orijinal adını kullanmış bunun da transkripsiyonu gerekir denip, yukarıdaki gibi Anjela Atroşçenko mu olmalı? Ya da üçüncü bir ihtimal? --Sayginerv-posta 09:57, 15 Ağustos 2013 (UTC)
Ben açıkçası Olimpiyatlarda eski adı kullandığından emin değilim tam. Bir video bulmaya çalışayım.--RapsarEfendim? 14:15, 15 Ağustos 2013 (UTC)