Tartışma:Altı Gün Savaşı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Konseyi           Bu sayfa, şu Vikiprojelerin kapsamında yer almaktadır:
Vikiproje Tarih (B-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Tarih maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Tarih kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Orta Doğu (B-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Orta Doğu maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Orta Doğu kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje İsrail (B-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki İsrail maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje İsrail kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Ben bugün biraz daha uğraşacağım çeviri için. MSI Dergisinin bir önceki sayısı daha olsaydı o zaman savaşın ayrıntılarını dakika dakika yazabilirdim. Yahudiler hava saldırısı yapmadan önce havalanmanın, hedefe varmanın, sorti yapmanın, geri dönmenin, tekrar mühimmat ve yakıt yükleyip aynı şekilde bu kısır döngüdeki her parçanın kaç dakika süreceğini hesaplayarak bu saldırıyı yaptılar. Böylece savaş 6 günde bitti. O sayı elimde olsaydı mükemmel bir katkı olacaktı.

İstikbâl Göklerdedir.

Smiley.svgkızılsungur® 02:19, 31 Ağustos 2007 (UTC)

Cümleye bakın: During a visit to London in February 1967, Israeli Foreign Minister Abba Eban briefed journalists on Israel's "hopes and anxieties" explaining to those present that although the governments of Lebanon, Jordan and the United Arab Republic seemed to have decided against active confrontation with Israel it remained to be seen whether Syria could maintain a minimal level of restraint at which hostility was confined to rhetoric. XD Nasıl bir cümledir bu! XD
SmallStellatedDodecahedron.gifkızılsungur® 20:20, 31 Ağustos 2007 (UTC)

yalnız yazıdaki birçok yerde tarafsızlık bozulmuş. ingilizce wiki'den çeviri mi? MetaLLicH 13:17, 11 Haziran 2008 (UTC)

Madde en.wiki'den çeviri. Khutuckmsj 13:26, 11 Haziran 2008 (UTC)

Kitaplar[kaynağı değiştir]

Bu bölümde Altı gün savaşı adı altında yazılan kitaplar ve araştırma yazıları yayınlanacaktır.

Kitap : İslami Direniş Haritası Yazarı : Rifat Seyyid Ahmed

Rifat Seyyid Ahmed , Mısır'ı hareket noktası seçerek Hasan el-Benna'dan Halid İslambuli'ye kadarki İslami akımların genel bir haritasını çizmekte ve israil-mısır savaşının iç yüzünü ortaya sermektedir.