Tartışma:İletişim

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje 10K (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Vikiproje Edebiyat (B-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Edebiyat maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Edebiyat kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 


  • konuyla ilgili bir kitap listesi vermek maddeyi geliştirici olmaz diye düşünüyorum. ayrıca herkes bir başka liste yapabilir, dolayısıyla nesnel olması mümkün değil. --kibelemesaj 09:06, 10 Haziran 2007 (UTC)

doğru bulurum. Ama daha fazla bilgi olmalıdır.İletişim aletleri de yazılmalıdır.

tmmarkadaşlar bence bir kaynaktan yararlanmayalım birçok kaynağa bakalım orta bir yol bulup derleyip toparlayalım --Edie 16:19, 8 Ekim 2009 (UTC)

iletişim çeşitleri[kaynağı değiştir]

İletişim çeşitleri başlığında belirtilen listeyi, aşağıda belirttiğim nedenle kaldırdım.

  • Dille gerçekleştirilen iletişim
  • Yazılı iletişim
  • Jest ve mimiklerle gerçekleştirilen iletişim
  • Resim, şekil, çizgi gibi sembollerle gerçekleştirilen iletişim
  • Simgelerle gerçekleştirilen iletişim
  • İletişim araçlarıyla kurulan iletişim

Dil, yazı, jest ve mimikler, semboller, simgeler (ki sembol ve simge aynı şey, neyse) zaten birer iletişim aracı. Sembol ve simgenin aynı şey olduğunu zaten söyledik. Jest ve mimikler de beden dili. Yazılı iletişimde kullandığımız harfler de neticede birer simge. Geriye dille gerçekleştirilen ve yazılı olmak üzere iki madde kalıyordu. Dolayısıyla gelişigüzel yazılmış ve herhangi bir kaynağa dayandırılamış, hatta dayandırılamayacak bir bilgiydi. Utku Tanrıveremesaj 04:24, 13 Mayıs 2012 (UTC)


Utku arkadaşım çok saol.güzel olmuş.Zynp ysn (mesaj) 14:36, 25 Eylül 2013 (UTC)