Tales of the Vampires

Vikipedi, özgür ansiklopedi
II. Niveles (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 20.38, 28 Kasım 2016 tarihli sürüm (düzenleme, yazış şekli: hikaye → hikâye (6) AWB ile)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Tales of the Vampires
Yayın bilgileri
Yayıncı Dark Horse Comics
Yayınlanış aralığı Aylık
Tür Korku
Yayınlanma tarihi 10 Aralık 2003 - 28 Nisan 2004
Sayılar 5
Ana karakterler
Yaratıcı ekip
Yazar(lar)
Sanatçı(lar)
Çizer(ler)
Çinileme Derek Fridolfs
Tonlama
Yaratıcı(lar) Joss Whedon

Tales of the Vampires, Dark Horse Comics tarafından Buffy evreni üzerinde yayınlanan beş bölümlük (daha sonra tek bir koleksiyon cildinde toplanmış) bir Amerikan çizgi roman sınırlı serisidir. Seri; Joss Whedon, Jane Espenson, Ben Edlund ve Drew Goddard tarafından yazılmış kısa hikâyelerden oluşmaktadır. Her hikâye başka bir Buffy evreni vampirinin başından geçen bir olayı ya da Whedon tarafından yazılmış başka hikâyeler arasında köprü oluşturan bir olayı içermektedir.

Çizgi roman serisinde, antik bir vampir genç gözetmenlere bahsi geçen kısa öyküleri anlatmaktadır. Tales of the Vampires antolojideki eksik parçaları bir araya getirmek amacıyla yayınlanmış olan öyküleri içermektedir. Bu koleksiyondaki hikâyeler genellikle resmi Buffy evreni hikâyeleri olarak değerlendirilir.

Dark Horse Haziran 2009'da Becky Cloonan, Vasilis Lolos, Gabriel Bá ve Fabio Moon yaratıcı ekibinin hazırladığı yeni bir özel tek bölüm yayınlamıştır. Özellikle bu tek bölüm Buffy the Vampire Slayer Sezon Sekiz hikâye örgüsü Avcılar ve Av'ın ilk kısmı için bir ara bölümdür.[1]

Ayrıca bakınız

Referanslar

  1. ^ "NYCC: Becky Cloonan on "Buffy" and "Pixu"". comicbookresources.com. Erişim tarihi: 13 Şubat 2009.