The Origin (Buffy evreni)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
The Origin
Yayın bilgileri
YayıncıDark Horse Comics
BiçimiMini seri
Yayınlanma tarihi15 Eylül 1999
Sayılar3
Yaratıcı ekip
Yazar(lar)Christopher Golden
Dan Brereton
Joss Whedon (orijinal film senaryosu)
Çizer(ler)Joe Bennett
ÇinilemeRick Ketcham
Randy Emberlin
J. Jadsen
TonlamaJeromy Cox
Guy Major

The Origin, Buffy evreni'ne dahil olan bir mini çizgi roman serisi. Seri, Buffy the Vampire Slayer filmindeki olayları Joss Whedon'un orijinal senaryosunu ele alarak tekrar konu almaktadır. Official Buffy Watcher's Guide isimli kitaba göre, Whedon TV dizisinin pilotunu kendisinin asıl senaryosunun devamı niteliğinde yazmıştır, yani bu uyarlama hayranların Whedon'un asıl üretmeyi planladığı versiyonu görebilmeleri için bir fırsattır.

Çizgi roman serisinin genel olarak konusu Buffy Summers'ın kendisine bir yabancının ulaşıp asıl kaderini anlatmadan önce kendisini normal bir öğrenci olarak görmesi ile başlar. Ve artık bir vampir avcısı olduğunu öğrenen Buffy, Lothos'un Los Angeles'ı ele geçirmesine engel olmak zorundadır.

Özet[değiştir | kaynağı değiştir]

The Origin #1[değiştir | kaynağı değiştir]

Buffy popüler bir lise öğrencisidir ve yaklaşmakta olan okul dansı için hazırlanmaktadır. Merrick, ona ulaşarak kaderini anlatır ve onun seçilmiş kişi olduğunu, var olan tek Avcı olduğunu söyler.

The Origin #2[değiştir | kaynağı değiştir]

Buffy Summers vampirlerle dövüşmeyi öğrenir, ama normal hayatı paramparça olmaya başlar. Bu arada da şeytani vampir Lothos, ölü olmayan (vampirler) Amerikalıları bir araya toplar ve bütün şehre kötülük saçmayı planlar. İsyancı Pike, Buffy'nin kaderine bağlanır ve ona yardım eder.

The Origin #3[değiştir | kaynağı değiştir]

Buffy'nin Gözetmeni, Merrick, ölmüştür. Buffy artık Lothos'la yalnızca Pike'ın yardımlarıyla savaşmak zorundadır. Buffy bir şekilde hem okul dansının hem de büyümekte olan kötülükle baş etmek zorundadır. Bölümün sonunda, okulun spor salonu tamamen yanar (asıl film ile arasındaki büyük bir farklılık, filmde spor salonu hala sağlamdır, ama TV dizisinde yapılan atıflarda Buffy okulun spor salonunu yakmış, bu nedenle okuldan atılmış ve Sunnydale'e taşınmıştır).

Evrendeki yeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Whedon demiştir ki: "The Origin çizgi romanı, hala birkaç sorunu olmasına rağmen, evrene büyük ihtimalle dahil EDİLEBİLİR. Film senaryosunu televizyon dizisi ile bağlayarak iyi bir iş yaptılar, gerçekten hoş bir şey, ve Merrick ile kesin olmayan DİĞER tiyatrocu da nefret edilenler olarak kaldı."[1]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Bronze VIP Archive - January 17, 1999". Cise.ufl.edu. 17 Ocak 1999. 12 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Ağustos 2010.