Take It Off

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Take It Off"
Animal albümünden
Kesha single
Yayımlanma13 Temmuz 2010
FormatCD, dijital indirme
Tarz
Süre3:35
ŞirketRCA
Yazar
YapımcıDr. Luke
Kesha'nın single'ları kronolojisi
"My First Kiss"
(2010)
"Take It Off"
(2010)
"We R Who We R"
(2010)
Video klip

"Take It Off", Amerikalı sanatçı ve şarkı yazarı Kesha tarafından kaydedilen ve Animal albümünde yer alan şarkıdır. Şarkının sözleri Kesha Sebert, Lukasz Gottwald ve Claude Kelly tarafından yazılırken, şarkının yapımcılığını Dr. Luke üstlenmiş ve vokal düzenlemesi Emily Wright tarafından yapılmıştır. 13 Temmuz 2010 tarihinde, albümün son ve dördüncü single'ı olarak piyasaya sürülmüştür.

Animal albümünün piyasaya sürülmesinden elde edilen dijital satışlar sonrasında şarkı; Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Kanada listelerinde yer aldıktan sonra single olarak çıkartıldı. Single olarak çıkartılmasının ardından şarkı; Kanada, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk ona, Macaristan radyosunda en üst sıraya yükseldi. Şarkının Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk ona girmesiyle Kesha, albümden dört şarkısıyla ilk ona giren on birinci sanatçı oldu.

Single için iki müzik klibi yayınlandı. İlk klipte Kesha ve arkadaşları uzak bir gezegende yosun çukurunda dans ederken video ilerledikçe yavaşça yıldız tozuna dönüşmekteydi. Kesha'ya göre videonun ilham kaynağı, çekingenliğinizden kurtulmak ve "ham ve gerçek" olmakla ilgiliydi. Şarkı için yayınlanan ikinci klipte Jeffree Star yer almakta ve daha baskın bir hayvan teması içermekteydi. Tron, Labirent (David Bowie) ve Revenge of the Nerds gibi 80'ler temasından yararlanıyordu. Kesha, single'ı tanıtmak için NBC'nin Today programında önceki single'ları "Your Love Is My Drug" ve "Tik Tok" ile beraber "Take It Off"u da seslendirdi.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]