Jeffree Star

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Jeffree Star
Genel bilgiler
Doğum adı Jeffrey Lynn Steininger
Doğum 15 Kasım 1986 (1986-11-15) (32 yaşında)
Orange County, Kaliforniya,ABD
Tarzlar Pop, Electro Pop, Electro Rock, Alternatif
Meslekler Şarkıcı
Söz yazarı
Makyöz
Moda Tasarımcısı
Model
Etkin yıllar 2003-günümüz
Müzik şirketi Popsicle Records
Resmî site www.myspace.com/jeffreestar
[1]

Jeffrey Lynn Steininger, ve artık tamamen resmi olan adıyla Jeffree Star, 15 Kasım 1986 yılında doğmuştur. Kendisi Youtube ünlüsü, şarkıcı, söz yazarı, makyöz, moda tasarımcısı ve model'dir. Son zamanların en popüler sitelerinden biri olan MySpace'de ün kazanmıştır. Kendisini "Queen Of The İnternet" ya da "Queen Of The Beautifuls" olarak adlandırmıştır.

Önceki yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

Jeffree Star, Orange County, ABD'de doğdu. Babası çocukken ölmüş, annesi de model olduğu için yalnız kalmıştır. Genç yaşta annesinin makyajıyla ilgilenerek, bunu saplantı haline getirmiş ve ilkokula giderken annesinin makyaj yapmasına izin vermesini sağlamıştır. Cinsel yöneliminin gey olduğunu çocukluk döneminde anlamıştır.

Makyaj, mankenlik ve İnternet Ünü[değiştir | kaynağı değiştir]

Jeffree Star, Kelly Osbourne, Nicole Richie ve Paris Hilton gibi birçok ünlünün makyajını yaptı. 2014 yılında, Star kendine ait e-ticaret makyaj markasını yarattı. Youtube'ta markasının tanıtımını yapmaya başladı ve daha sonra Youtube ünlüsü oldu.

1 Ağustos 2006 yılında eşcinsel dergisi olan LGBT,Jeffree'yi kapak resmi yaptı.17 Kasım 2006'da Jeffree ve birçok "America's Next Top Model" yarışmacıları Black Chandelier'ın "Fall 2006 Runway Show" unda yer aldı.

Jeffree Star,ilk olarak internet forumlarında,daha sonra da MySpace'de üyelik alarak kendini tanıtmaya başladı.

MySpace Ünü[değiştir | kaynağı değiştir]

Jeffree Star 2006 yılında,son zamanların popüler sitelerinden olan MySpace'de hem müzik hem de stilistlik kariyerini tanıtmaya başladı.Aynı zamanda MySpace'i kendi hayatını,güzellik ve ün konularını işlemek için de kullandı.Başta MySpace olmak üzere birçok sitede fan topluluğu yarattı.Kasım 2006'da MySpace'in en ünlü kişisi seçildi.

Temmuz 2009'da arkadaş listesi 1,006,600 kişiyi geçti. Hala günde 1000 ve üstü arkadaş isteği almakta.

Müzik kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Plastic Surgery Slumber Party 2006-2007[değiştir | kaynağı değiştir]

Müzik kariyerine Peaches'in bateristinin teşvikiyle başlamıştır.İlk olarak Hollywood Undead grubunun "Turn off the Lights" şarkısında düet teklifi gelmiştir.Daha sonra şarkı albüme konmamıştır.

Jeffree Star'ın ilk iki solo şarkısı "We Want Cunt" ,eski adı "Cunt: Queen of the Beautifuls" a hitaben yazılmış ve "Straight Boys" şarkılarıdır.Jeffree,MySpace'in kurucularından olan Tom'a müziklerini diğer insanlara dinletmek için sayfasını sanatçı sayfası yapmasını istemiştir.

Jeffree Star, Peaches,Cyndi Lauper,Metro Station, Breathe Carolina, Dr. Manhattan, Schoolyard Heroes ve Ultraviolet Sound ile turneye çıkmıştır.

13 Mart 2007'de Jeffree Star ilk EP'si olan Plastic Surgery Slumber Party'yi çıkardı.Albüm iTunes "Dance Chart" da 1 numara yükseldi.Justin Timberlake ve Cascada'nın üstüne çıkmayı başardı.Temmuz 2007'da Plastic Surgery Slumber Party Jeffree Star'ın MySpace sayfasında 25 Milyon'dan fazla dinlendi.

2007 yazında,Jeffree Star Amerika,Kanada ve 15 ülke dolaşan "True Colors Tour 2007" nin bir parçası oldu.Turun sponsoru LGBT magazin oldu.

Ağustos 2007'de "Plastic Surgery Slumber Party" şarkısı Cyndi Lauper'ın "True Colors" turunun şarkısı arasına girdi.

Cupcakes Taste Like Violence 2008-2009[değiştir | kaynağı değiştir]

İkinci EP'den önce,Jeffree Heart Surgery Isn't That Bad şarkısını single olarak Sevgililer Gününde yayınladı.Daha sonra Jeffree Starstruck adlı şarksını yayınladı.Bu şarkı fanlarına teşekkür amacıyla bedava indirilmeye müsaitti.

İlk stüdyo albümü: Beauty Killer[değiştir | kaynağı değiştir]

Jeffree Star'ın ilk stüdyo albümü olan Beauty Killer,22 Eylül 2009 tarihinde yayınlandı ve büyük bir başarıya ulaştı. Albümden çıkan ilk single olan "Prisoner" 2 Mayıs 2009'da çıktı.Şarkı çıktıktan 1 hafta sonra MySpace'de 2 milyondan fazla dinlendi.30 Haziran'da yayınlanan "Love Rhymes With Fuck You" albümden çıkan ikinci single oldu.

Albümün çıkacağı ilk 2007 yılında duyuruldu.Jeffree Star ayrıca Black Eyed Peas grubunun Boom Boom Pow şarkısını düzenleyerek cover yaptı.Jeffree yeni şarkılarını tanımlarken "daha seksi,daha erkeksi ve bazıları da kalbimden çıkan çığlıklar.Hala 'Jeffree Star' ı bulmaya çalışıyorum ve çok yaklaştım" diyor.

Prodüktör olarak Lester Mendez, 3OH!3's Nathaniel Motte, God's Paparazzi ve daha birçok kişi ile çalıştı.Albümünden şarkılarını tanıtmak amacıyla Warped Tour 2009'da sahne aldı. Ayrıca albüm için dünyaca ünlü rapper Nicki Minaj ile "Lollipop Luxury" adlı bir şarkı kaydetmiştir. Minaj, Jeffre'de kendisini gördüğünü, hiçbir zaman kendisiyle küs bir insan olmadığını, bu yüzden ona destek vermek istediğini dile getirmiştir.

Yeni EP[değiştir | kaynağı değiştir]

Jeffree Twitter üyeliğinden üçüncü EP'sini kışın çıkaracağını söylemişti.Fakat daha sonra Sevgililer Günü'ne ertelendi.

Youtube Kanalı[değiştir | kaynağı değiştir]

Ocak 2019 itibarıyla "jeffreestar" adlı Youtube kanalında 12.189.129 abone, 1.297.728.802 görüntüleme ve 314 video istatistiklerine sahiptir.

Diskografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Studio albums
EPs

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "DEAR 2013.... "Concealer" is coming". Jeffree Star. Erişim tarihi: 2013-01-03. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]