St. Anton am Arlberg

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şubat 2016'da Sankt Anton am Arlberg

St Anton am Arlberg Yaygın olarak St. Anton olarak anılan, Avusturya'nın Tirol şehrinde bir köy ve kayak merkezi. Tirol Alpleri'nde, havadan tramvay ve 2.811 m'ye kadar olan telesiyejlerle (9,222 ft) uzanır. Ayrıca yürüyüşçüler ve dağcılar arasında popüler bir yazlık merkezidir.

St. Anton'da kayak sporunun uzun bir geçmişi vardır: 1930'lu yıllarda ABD'ye göç eden kayak öğretmenleri sporu popülerleştirmeye yardımcı oldular. Anton, 2001'de Alp Kayak Dünya Şampiyonası'na ev sahipliği yaptı. Anton, hem mevcut kayak hem de après-ski eğlence açısından dünyanın en iyi kayak merkezlerinden biri olarak listelenmiştir.[1]

Coğrafya[değiştir | kaynağı değiştir]

St. Anton, Rosanna Nehri üzerinde uzanmaktadır ve Avusturya ile İsviçre arasındaki ana doğu-batı demiryolu hattındadır. Münih, Zürih, Innsbruck ve Friedrichshafen'i içeren tren ve araç yoluyla Aziz Anton'a hizmet veren birçok havaalanı vardır.

Diğer aktiviteler

Aziz Anton'da yapabilecekleri başka etkinlikler de bulunmaktadır. Köyün çevresi, bisiklet parkurları ve havuzları, jakuzileri ve su kaydıraklı bir spor merkezi çevresinde çok sayıda gezi yeri vardır. Yaz aylarında birçok turist dağa çıkmaya gelir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "St Anton". Alpine Marketing (İngilizce). 1 Temmuz 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Nisan 2016. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]