İçeriğe atla

Saint Kitts ve Nevis millî futbol takımı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Saint Kitts ve Nevis
Forma/federasyon arması
FederasyonSt. Kitts ve Nevis Futbol Federasyonu
KonfederasyonCONCACAF (Kuzey Amerika)
Teknik direktörLester Morris
En çok oynayanGerard Williams (77)
En çok gol atanKeith Gumbs (24)
FIFA koduSKN
FIFA sırası
Mevcut151 artış 1 (7 Ekim 2026)[1]
En yüksek73 (20 Ekim 2016, 9 Mart 2017)
En düşük176 (22 Kasım 1994)
Elo sırası
Mevcut170
İlk maç
Jamaika Jamaika 2 - 1 SK&N
(Jamaika; 3 Haziran 1979)
En farklı galibiyet
Saint Kitts ve Nevis SK&N 10 - 0 Montserrat Montserrat
(Basseterre, SK&N; 17 Nisan 1992)
En farklı mağlubiyet
Meksika Meksika 8 - 0 SK&N Saint Kitts ve Nevis
(Monterrey, Meksika; 17 Kasım 2004)

Saint Kitts ve Nevis, Saint Kitts ve Nevis'i uluslararası organizasyonlarda temsil eden futbol takımıdır.

FIFA Dünya Kupası tarihi

[değiştir | kaynağı değiştir]
FIFA Dünya Kupası FIFA Dünya Kupası elemeleri
YılTurDereceOGBMAGYGElemeOGBMAGYG
1930-1994FIFA üyesi değildiFIFA üyesi değildi
Fransa 1998Elemeleri geçemedi1998422083
Güney Kore Japonya 200220024202153
Almanya 20062006104061826
Güney Afrika Cumhuriyeti 20102010201124
Brezilya 20142014614168
Rusya 2018201842111510
Katar 20222022630388
Amerika Birleşik DevletleriKanadaMeksika 202620264103513
FasİspanyaPortekiz 2030Belli değil2030Belli değil
Suudi Arabistan 20342034
Toplam-0/23------Toplam40158177775

Gold Kupası tarihi

[değiştir | kaynağı değiştir]
  • 1991 - 2011 arası - Elemeleri geçemedi
  1. ↑ "The FIFA/Coca-Cola World Ranking". FIFA. 7 Ekim 2026. Erişim tarihi: 7 Ekim 2026.