Söz (dizi)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Söz
Soz-logo.png
Format Televizyon dizisi
Tür Aksiyon
Askeri
Macera
Dram
Senarist Ethem Özışık
Yönetmen Yağız Alp Akaydın
Başrol Tolga Sarıtaş
Mehmet Özgür
Aybüke Pusat
Meriç Aral
Nihat Altınkaya
Timur Acar
Ruhi Sarı
Burcu Binici
Burak Çelik
Besteci Atakan Ilgazdağ
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 2
Bölüm sayısı 50(sezon finali) (bölümleri listesi)
Yapım
Yapımcı Timur Savcı
Burak Sağyaşar
Yapım şirketi TIMS&B
Yayın bilgileri
Kanal Star TV
Ses formatı Stereo
Yayın tarihi 3 Nisan 2017 (2017-04-03) - günümüz
Durumu Sezon Finali

SözStar Tv'de yayınlanan ve yapımcılığını TIMS&B'nin üstlendiği senaryosunu Ethem Özışık'ın yazdığı, yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın'ın yaptığı, başrollerini Tolga SarıtaşNihat Altınkaya ve Meriç Aral'ın paylaştıkları televizyon dizisi.[1]

Oyuncu kadrosu ve karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Rol Bölümler Hakkında
Tolga Sarıtaş Kıdemli Üsteğmen Yavuz Karasu 1- Ekibin komutanıdır. Çok iyi bir asker ve liderdir. Zekası ve karizmasıyla tüm timin saygısını kazanmıştır. Bir yanda ülkesi için çarpışırken bir yandan da tutkulu ve zor bir aşka yelken açacaktır.
Mehmet Özgür Agah / Hamit Karasu 13- Dizideki adı Hamit Karasudur, MİT ajanıdır ve aynı zamanda Yavuz Karasunun babasıdır.
Aybüke Pusat Bahar Karasu 1-50 Hastane zincirleri olan zengin bir ailenin güzel kızıdır. Tüm bu zenginlik ve şaşaaya rağmen mütevazı ve yardımsever bir doktordur. İstanbul'dan ve ailesinden uzaklara gidince kendi içsel yolculuğu da başlar. Gördükleri ve yaşadıkları onu yepyeni bir insan yapacaktır.
Meriç Aral Eylem Mercier 1- Annesi Türk, babası Fransız’dır. Bağımsız bir savaş muhabiri ve fotoğrafçısıdır. Üniversite yıllarında çeşitli eylemlere katılmış ve defalarca gözaltına alınmıştır. Anarşist, muhalif bir İnternet gazetecisidir. Bölgede tanışacağı Tim elemanına aşık olunca inandığı her şeyi sorgulamaya başlayacaktır.Fethi Sebastian'ı vurmaya çalışan Eylem'i vurmuştu, onu hastaneye kaldırırlar ama kız ameliyattan çıkmaz, ölür Fethi çok üzülür.
Nihat Altınkaya Yarbay Erdem Korkmaz 1- En son ve en kritik kararları vermekle yükümlüdür. Askerlerin hayatı için herkesi karşısına almaya hazırdır. Disiplinlidir, katıdır, kuralcıdır. Bütün bunlarla beraber de çok babacandır. Bütün askerlerin her derdiyle tek tek ilgilenir. Ayrıca civardaki köylülerle ilişkileri de çok iyidir.
Burak Çelik Selim 27- Selim ile gizemli bir görevin içine giren Eylem'in yolları kesişecek.
Timur Acar Derman 36-50 Yavuz Karasu'nun annesinin katilidir. Tansiyonun iyice yükseldiği SÖZ'de; Yavuz'un annesinin katili, Medusa adlı korkunç terör planının da parçası olan, oldukça zeki ve planlı hareket eden Derman ile karşı karşıya gelmesi büyük bir merakla bekleniyor. Derman tekinsiz, acımasız, sert ve psikopat bir adamdır. Narko-Terör ağının başındaki tehlikeli isimdir. Hayatının en büyük motivasyonu gizliliktir. En yakın adamları dahil henüz yüzünü gören kimse yoktur. Uyuşturucu parası ile terör örgütünün finansmanını sağlamaktadır. 50.bölümde Yavuz tarafından öldürülür.
Ruhi Sarı Baron / Ateșe Bey 37- Star tv de ekrana gelen Tims&B imzalı dizinin kadrosuna son olarak ödüllü oyuncu Nuri Fikret katıldı. Hem de çok ciddi ve güçlü bir rolle. Tolga Sarıtaş, Serhat Kılıç, Mehmet Özgür, Aybüke Pusat, Aytaç Şaşmaz ve Görkem Sevindik gibi çok sayıda ünlü oyuncunun rol aldığı pazartesi akşamlarının güçlü dizisi Söze Nuri Fikret Ortadoğu temsilcisi olan bir baron rolüne hayat veriyor. Ortadan kaybolur.
Burcu Binici Başkomiser Ceren 32- Bașkomiser Ceren. Oyuncu Burcu Binici, Star TV'de yayınlanan Söz dizisinin kadrosuna katıldı. Burcu Binici, narkotik başkomiseri olan Ceren karakteriyle izleyiciyle buluşacak....BİRLİKTE GÖREV ALACAKLAR. Seyircileri, sürpriz gelişmelerin beklediği yeni bölümlerde Tim, Karabayır halkını tehdit eden büyük bir sorunu çözmek için Ceren komiserle omuz omuza görev alacak.
Kayhan Yıldızoğlu Ömer Bey 44-50 Lider biridir. Ekibin büyük başıdır, her türlü kötü oyunlar peşinde olan biridir. Ekibi ona yanlış yapdığında onları infaz eder. Yavuz Karasu'dan nefret eder ve öldürmek ister, ama amacına ulaşa bilmemektedir. Agah'ı bombalı saldırıda vurmak ister ama öldüremez. Sezon Finalide Yavuz Karasu tarafından yüzü param parça olmuştur.

Yardımcı karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Rol Bölümler Hakkında
Burak Sevinç Astsubay Üstçavuş Fethi Kulaksız 1- Kültürlü, çok okuyan, bu dünyanın içinde ayrıksı duran bir adamdır.
Görkem Sevindik Astsubay Üstçavuş Mücahit Serdengeçti (Keşanlı) 1- Deli dolu ve atılgandır. Bütün operasyonlarda en önden gitmekten korkmaz.
Eren Vurdem Astsubay Başçavuş Ateş Acar 1- Yetimdir. Annesi de babası da bayrağıdır. Timin en neşelisidir. Eğlenmeyi sever.
Aytaç Şaşmaz Uzman Çavuş Feyzullah Altıparmak 1- Timin en genci, tecrübesizi ve çaylağıdır.
Mehmet Uslu Genelkurmay başkanı 1- Genelkurmay başkanıdır.
Nil Günal Güler Korkmaz 1- Erdem Yarbay’ın eşidir. Ailesine bağlı fedakar bir kadındır.
İlayda Ildır Nazlı Korkmaz 1- Erdem Yarbay’ın hayat dolu sevecen kızıdır. Terör örgütü tarafından kaçırılmıştır ve elinden yaralanmıştır. Yavuz Üsteğmen tarafından terör örgütünden son anda kurtarılmıştır.
Yağmur Ün Su 8- Feyzullah'ın sevgilisidir.
Kaya Akkaya Olcay 21- Soğukkanlı bir katil olan Olcay'ın alacağı görev tansiyonu oldukça yükseltecek. Heyecan ve aksiyonun biran olsun düşmeyeceği yeni bölümde, Agah ve ekibi Olcay'ı kullanarak korkutucu planlarını hayata geçirmek için düğmeye basacak.
Serhat Kiliç Çolak 1-42 Terör örgütünün lideridir. Zeki, kurnaz olduğu kadar acımasız ve zalimdir. Çıkarları uğruna küresel güçlerle işbirliği yapmaktan çekinmez. İlkeleri ve ahlakı yoktur. Kardeşinin ölümünden sorumlu tuttuğu için Üsteğmen Yavuz’la da kişisel bir hesabı vardır. 42. Bölümde Agah tarafından vurularak ölmüştür.
Mustafa Yıldıran Astsubay Başçavuş Ali Haydar Bozdağ (Hafız) 1-40 Araziyi ve yöreyi iyi bilir. Gerçekten hafızdır. 40.Bölümde Derman tarafından vurularak şehit olmuştur.
Melissa Yıldırımer Fatma Bozdağ 1-21 Hafız'ın eşidir. Sorunlu bir hamilelikten dolayı 4 defa çocuğunu düşürmüştür. Hafız tarafından yanlışlıkla vurularak öldürülmüştür.
Şevket Süha Tezel Sancar 13-20 Örgüttendir. Yakalandıktan sonra hastanede Agah tarafından öldürülmüştür.
Cihan Ünal Büyük Bey 13-17 Bahar′ın babasıdır. Örgüt lideridir. Yavuz tarafından vurularak öldürülür.
Gamze Topuz Sara 15-16 Terör orgütleri ile silah ticareti yapmaktadir.
Ezgi Çelik Yüzbaşı Songül Yıldız 13
Derda Yasir Yenal Yasin 3-12 Ortadan kaybolur.
Çağan Atakan Arslan Üsteğmen Zafer Yaman 1-12 Ortadan kaybolur.
Mehmet Ali

Karakuş

Astsubay

Kidemli Üstcavuş

Ahmet Kartal Kurtdereli

1-10 Astsubay Kidemli Üstçavuşdur Erdem Yarbay Ekibinde Yer Almaktadir.

Köyde Verilen Bomba Ihbari Şehit Düşer

İhsan Ustaoğlu Reşit Ziya 6 Musul Üniversitesi'nde kimyacıdır ve aynı zamanda bir işkencecidir. Konuşturamadığı adam yoktur. Çolak ile kimyasal silah yapmak için anlaşmıştır.
Aydan Çakır Doktor 6 Örgüt'te bir doktordur. Hafızın karnına kimyasal bomba yerleştirmiştir.
Ece Okay Funda Kutlu 1-4 Bahar'ın annesidir ve aynı zamanda İstanbul'da bir hastanenin sahibidir. Bahar'ın Karabayır'da görev yapmasına razı değildir. Ortadan Kaybolur.
Doğukan Töngel Hakim 1-3 Köse'nin oğlu. Çolak tarafından hastanede boğularak öldürülür.
Nazmi Göçmen Köse 1 Çolak'ın kardeşidir. Yavuz Üsteğmen tarafından vurularak öldürülür.
Su Kutlu Merve (Karasu) 1 Yavuz Üsteğmenin sevgilisidir. AVM'de patlatılan canlı bomba sonucu hastanede hayatını kaybetmiştir. Yavuz ise onun inikamına büyük şekilde alır.

Bölümler[değiştir | kaynağı değiştir]

Genel bakış[değiştir | kaynağı değiştir]

SezonBölümOrijinal yayın tarihi
Başlangıç tarihiBitiş tarihi
1123 Nisan 2017 (2017-04-03)19 Haziran 2017 (2017-06-19)
25018 Eylül 2017 (2017-09-18)11 Haziran 2018 (2018-06-11)

Sezon 1 (2017)[değiştir | kaynağı değiştir]

Serideki
No.
Sezondaki
No.
BaşlıkOrijinal yayın tarihiİzleyici
(milyon)
1103 Nisan 20175.90[2]
Kıdemli Üsteğmen Yavuz doğudaki görevinden sevgilisine evlenme teklifi yapmak için İstanbul'a gelir. Kıza evlilik teklifi yapıp bir AVM'ye giderler. Orada şüpheli tavırlar sergileyen birileri Yavuz'un dikkatini çeker. Nişanlısına kaçmasını söyleyip adamların peşine düşer. Onlarca kişi ve nişanlısı da ölür ancak Yavuz daha fazlasının ölmesini engellemiştir. Nişanlısını yaralıyken götürdüğü hastanede cerrah olmamasına rağmen Bahar kıza müdahale eder ama başarılı olamaz ve kız ölür. Kızın kolyesi onda kalır. Gömülmesine yetiştirmeye çalışır ama yetişemez. Yavuz mahvolmuş durumda hava alanına giderken nişanlısını öldürenlerden birisini kıstırmış polislere rastlar. Hamile bir kadını rehin almış adamı etkisiz hale getirir. Yarbay Erdem AVM saldırısı sonrasında Yavuz'un yanına gelir ama ona öfkesini kontrol edemediği için ona kızgındır. Göreve dönmesini istemez. Yavuz günlerce nişanlısının öldüğü hastanenin önünde meczup gibi kalır. Hastanede Bahar'a saldıran bir hasta yakınını etkisiz hale getirir. Bahar yaralanan Yavuz'a dikiş atarken kolyenin sahibinin nişanlısı olduğunu anlayıp ona vermeye içeri gittiğinde Yavuz televizyonda nişanlısını öldürenlerden birini görür ve görev yerine döner. Cenazeden gelirken Yarbay Erdem'e kötü bir haber gelir. Konservatuvarda okuyan kızı Nazlı teröristlerce kaçırılmıştır. Pazarlık yapıp Yavuz'un yakaladığı teröristin serbest bırakılmasını isterler. Ancak devlet onlarla pazarlık yapmaz. Kızı yaralayıp videosunu babasına yollarlar. Yarbay Erdem özel bir tim kurma emri alır ve birbirinden enteresan kişilerden oluşan bir tim oluşturur. Başlarına normalde Yavuz'u getirmesi gerekirken getirmez. Ancak Yavuz karargaha gelir ve Yarbay'ın kızının kaçırıldığını öğrenir. Yardım etmek istese de Yarbay onu dışarı çıkarttırır. İstihbaratçının aldığı yere baskın yaparlar. Maalesef tuzaktır ve bir asker şehit olur. Karargahın önündeki birinden şüphelenen Yavuz onları takip eder ve Nazlı'nın kaçırıldığı yeri bulur. Tam kızı videoya çekip öldürecekler iken duruma müdahale eder. nişanlısını öldüren adamla vuruşurken öldürür. Nazlı ile tam çıkacaklarken kalabalık bir grup gelir ve onları kıstırır. Son anda Yarbay Erdem'in gönderdiği yeni tim onları kurtarır. karargaha döndüklerinde Yarbay ona yeni ekibin başına geçmeyi teklif eder. Yavuz kabul eder. Yavuz'un öldürdüğü son teröristin kardeşi Çolak lakaplı şahıs abisinin intikamını almaya yemin eder. Onun günler önce bir silah satıcısıyla roket alma pazarlığı edildiği bilgisini alan Yarbay Erdem, Çolak'ı durdurma görevini Yavuz ve ekibine verir. Eğer başarılı olamazlarsa yolcu uçağı düşürme eylemi yapmayı planlamaktadırlar. Doktor Bahar Yavuz'u görüp kolyeyi vermeye geldiğinde Çolak onları görür ve planlarını oluşturmaya başlar.
2210 Nisan 20176.85[3]
Yavuz karargahın kapısında Bahar ile karşılaşır. Kız ona kolyeyi verir. Beraber kahve içmek için kasabaya inerler. Fakat geçen bölüm Yavuz'un Nazlı'yı kurtarırken öldürdüğü teröristin oğlu birkaç kişi ile peşlerine düşer. Onları götüren taksiciyi öldürüp onları kovalarlar. Yavuz ikisini öldürür Çolak'ın yeğeni olan çocuğu yaralı olarak yakalar. Nazlı'yı hastaneye götürülür. Vurulan elini bir süre sonra normal insanlar kadar kullanabilecektir. Ancak kız konservatuvar da keman çaldığı için işi biraz daha zordur. Şehit cenazesi kaldırılır. Herkes çok üzgündür. Ekip tesiste birbirine kaynaşır. İstihbarat Ateş'i silah satıcılarından alış verişin yapılacağı yeri bulması için yurt dışına çıkar. Orada bir kadından bilgileri alırken yakalanır ama kaçmayı başarır. Yeri öğrenir. Çolak birkaç tane denemelik füze alır. Asıl alış veriş Ateş'in öğrendiği yerde olacaktır. Yaralı yakalanan terörist çocuğun üzerinde CPRS vardır. Onun sinyalinden çok pahalı olan bir maddenin saklandığı yeri bulurlar. Yavuz ve ekibi baskın yapıp maddeyi ele geçirir. Çolak bu madde olmadığı için parasal sıkıntıya düşer. Füzeleri alıp adamları öldürmek zorundadır. Ateş'ten alınan bilgiyle Yavuz ve ekibi baskın yapar. Çolak kaçsa da füzeler ve silah tüccarı yakalanır. Hafız denilen askerin hamile karısının durumu iyi değildir. Kocasını yanında ister ama adam bir türlü ekibi bırakıp gidemez. Bahar da Yavuz ile buluştuğunda çıkan çatışmada hafif yaralanmıştır. Müdahale gördüğü hastanede okuldan bir doktor arkadaşını görür. Adamın idealistliği ve yöre halkının doktora olan ihtiyacı kızı etkiler ve orada kalmayı düşünmeye başlar. Bahar'ın doktor arkadaşı hamile bir kadının doğum sancıları için oraya gitmesi gerekir. Bahar da onunla gelir. Askeriyeden gece oraya gitmek için yardım isterler. Bahar'ın da oraya gideceğini duyan Yavuz da eşlik etmek ister. Bölgeyi iyi tanıdığı için Hafız da onlarla gelir. Hafız'ın karıs ölü doğum yaparken Bahar'ın doğurttuğu kadın da bebek de iyidir. Hafız ve Yavuz evin dışına çıktıklarında helikopterle silah tüccarını götüren Yarbay Erdem'in helikopterini görüp o mu değil mi diye konuşurken Çolak başka bir yerden bir roketatarla helikopteri vurur ve helikopter Yavuzla Hafız'ın gözü önünde düşmeye başlar
3317 Nisan 20177.96[4]
Çolak vurduğu helikopterin peşinden adamlarını gönderir. Amaçları simsarı öldürmektir. Helikopterde bulunan pilotlar sıkıştıkları için kaçamazlar. Merkezden gelen tim tam cephaneleri bitmek üzereyken yetişir. Kaçan simsarın peşinden giden Erdem Yarbay teröristlerin silahlarını sakladığı mekruh bir yerde yakalanır. Onları Yavuz ve Ali Haydar kurtarır. Yakın olduğu için doktorların bulunduğu köye dönerler. Bir çoban onları arayan teröristleri yanlış yönlendirir. Yarbay bu çoban için sevdiği kızı ister. Ekibe yeni birisi katılır. Üsteğmen Zafer Yaman. Herkes Ali Haydar'ın bebeğinin cenazesine gider. Çaylak Ölüdeniz'de bahriyeli askerlik yaptığını söylediği annesine photoshoplu resim yaptırtır. Mücahit şehit ailelerini ziyaret edip onlara yardım götürürmüş. Fethi gazeteci Eylem ile yine tartışır. Çolak hastaneye girip kendisine itaatsizlik eden yeğenini öldürür. Doktor Bahar önce İstanbul'a döner sonra tekrar oraya gelir. Yavuz her fırsatta kızı bu kararından vazgeçirmeye çalışır. Simsarın sorgusundan ismi alınan genç bir çocuğu istihbaratçı bir adam ve onun arkadaşı Ateş takıp ederken gazeteci Eylem ile buluştuğunu ve İnternet kafede okey oynamasını görüntülerler. Ateş çocuğun oyunundan Yarbay'ın kızı ile beraber şifreyi çözerler. Çocuk eylem yapacakları yerin enlem ve boylamları vermiştir. Verilen koordinatlardan bulunan yer; Yarbay Erdem, karısı ve Yavuz komutanla doktor Bahar'ın çobanın düğünü için gittikleri köydür. Haberi alan Yavuz gelin, kadın ve çocukları muhtarın evine toplar. Fakat zaten içlerindeki hain zaten gelinmiş. Gelinliğinin altından çıkardığı makineli tüfekle kadınları öldürmeye başlar. Sıra Bahar'a geldiğinde onu evden çıkmak için rehin alır. Yavuz ve Erdem duruma müdahale edemeden öylece kalırlar.
4424 Nisan 20177.94[5]
Yavuz komutan ve Erdem Yarbayın katıldığı düğüne saldırı olacağı haberi gelir. Kadınları muhtarın evine toplarlar ama asıl saldırgan gelindir. Gelinliğinin altına saklamış olduğu silahı çıkarır ve evde bulunan tüm kadınları taramaya başlar. Yavuz ve Erdem oraya doğru koşarlar ama içeri girdiklerinde gelini Bahar'ın kafasına silah dayamış ve arkasına saklanmış olarak bulurlar. Yavuz zor bir karar verir ve Bahar'ı yaralayarak gelini öldürür. Tüm köy perişan haldedir. Savcı gelene kadar içeri kimseyi almazlar. Gazeteci Eylem de köye gelir. Köydeki birisi en başından beri çekim yapmaktadır. Bu çekimleri Çolak'ın adamları kesip montajlar ve gece Eylem'e verirler. Kız görüntülerden emin olamaz bu yüzden yayınlamak istemez. Editörüne yollar ve onlar da Eylem'in adıyla askerler köyde katliam yaptı diye haber yaparlar. Bahar'ın annesi televizyondan duyduğu haber üzerine Karabayır'a gelir ve kızını otel odasında Yavuz ile konuşurken görür. Kızının oraya Yavuz için geldiğini düşünüp tartışırken Bahar ağzından kendisini Yavuz'un vurduğunu kaçırır. Kadın soluğu savcının yanında alır ve Yavuz hakkında soruşturma açılır. Bahar'ın annesi kızını Yavuz'un nişanlısına yetkisiz müdahale ettiğini ihbar etmekle ve doktorluğunun elinden alınması ile tehdit eder. Çolak'ın işlerini yapan Yusuf'un evine baskın yapılır. Yusuf ele sağ geçmemek için kendisini patlatacakken son anda Yavuz sayesinde kurtulur. Bu durum Çolak'ın hiç hoşuna gitmez. Fethi Eylem'den hoşlanmaya başlamışken bu haber ile kıza öfke duyar. Yavuz ve ekibinin bir planı vardır. Eylem'in Çolak ile buluşma ihtimaline karşılık kızı dinlemeye alırlar. Sabah onunla buluşacağını öğrendiklerinde de Fethi'den kızın çantasına izleme aygıtı yerleştirmesini isterler. Fethi konuşma bahanesiyle otel odasına gidip vericiyi koyar. Eylem'in buluşma saati değiştirilir. Ateş, Yavuz ve Mücahit sivil kıyafetle onu takip etmeye başlarlar. Sınırın öbür tarafında Çolak ile buluştuğunda diğer arkadaşlara da haber verirler. Fakat Çolak kızın üstünü aratır ve vericiyi bulur. Vericiyi bulunca etrafa dürbün ile bakar ve Sarı Komutan'ı görüp adamlarını onun etrafını sarmaları ve öldürmeleri için gönderir. Ajan gibi gördüğü Eylem'i de alıp buradan götürün diye emir verir. Yavuz komutanın etrafını saran adamlar çok kalabalıktır.
551 Mayıs 20178.24[6]
Geçen bölümde Yavuz, Ateş ve Keşanlı sınırın öbür tarafında Çolak'a ulaşmak için Eylem'in çantasına verici koymuşlardı. Çolak vericiyi bulur ve üçlüyü görür. Adamları etrafını sarar. Çok sıkı bir çatışma sonunda oraya yakın bir timin yardımıyla kurtulur. Çolak mayınlı sınırı geçebilmek için bir aileyi önden göndererek kullanır. Ateş, Keşanlı ve Yavuz sivilleri baba hariç kurtarır. Üçlüyü kurtarmak için giden tim ise Çolak'ı kurtarmak için dostları tarafından gönderilen paralı askerlerle çatışır. Bir tanesini yaralı ele geçirirler. Hafız'ın karısı boşanmak istediği için onu memleketine yollarlar. Kadın kocasını sevmektedir ama bu ilişkinin bu şekilde sürmesini hep yalnız olmayı da istememektedir. Bir avukat tutar. Bahar ise bir hastanede doktor olarak işe başlar. Yaralı asker o hastaneye getirilir. Kaçma girişiminde Bahar'ın yardımıyla durdurulur. Bu yabancı askerin sık sık oraya geldiğini ve Mahmut diye insan kaçıran bir şoförle konuştuğu bilgisini alırlar. Ayrıca bölgede bir hareketlilik de rapor edilir. Eylem; Çolak'ın evine getirilir. Misafir gibi davranılır. Çolak ona her şeyi çarpıtarak anlatır. Beraber yemek yerler. Fethi ise kendisini kıza karşı sorumlu hisseder. Kıza tutulmasının da bu konuda etkisi vardır tabii ki. Kızın gazetesini arkadaşıymış gibi aradığında haberi yapanın Eylem olmadığını öğrenir. Telefonunu bırakıp bir haber alırlarsa aramalarını ister. Çolak kıza kamplardan birine götürmeyi ve kızın da haber yapmasını teklif eder. Kız hemen kabul eder. Yarbay Erdem'in eşi ve kızı onu bırakıp bir yere gitmek istemezler. Bir ev tutup Erdem'in yanında kalmaya karar verirler. Buldukları eşyalı bir eve yerleşirler. Bahar ile beraber oranın halkı için bir şeyler yapmaya karar verirler. Nazlı Bahar'la buluşmak için evden çıkar ama Ateş'i görür ve onun türkü bara girmesine ve Mahmut'la ilgili bir bilgiyi almasına yardım eder. Ertesi gün tim ikiye bölünür. Bir grup Eylem'i kurtarmak için harekete geçerken bir grup Mahmut'un kullanacağı ve Çolak dahil birkaç teröristin bindiği otobüse kılık değiştirerek binerler. Yavuz ve ekibi Çolak'ı yakalarken diğerleri Eylem'i kurtarırken pusu yerler. Hafız keskin nişancı tarafından ağır yaralanır. Geveze'nin liderliğindeki grubun cephanesi bittiği için esir alınırlar. Yavuz ekibi ve Çolak arasında kararsız kalır.
668 Mayıs 20178.89[7]
Geçen bölüm sonunda Yavuz ve ekibi Çolak'ı yakalamıştı. Fakat timin geri kalanı gazeteci Eylem'i kurtarmaya çalışırken kurşunları bittiği için yakalanmışlardı. Yavuz karar evresinde kalakalır. Eger Çolak'ı adalete teslim ederse ekip arkadaşları ölecektir. Yarbay Erdem'e haber verir. O da nedendir bilinmez tek başına sınır ötesinde Yavuzların yanına gelir. Yaralı olduğunu söyledikleri için ona kendi isteğiyle doktor Bahar eşlik eder. Yavuzların elinde de Çolak'ın bir adamı yaralıdır. Yavuz komutan Suriyeli dostlarından yardım ister. İyi savaşan Suriyeli bir tim gelir. Çolak timin başındaki adamın 2 oğlunu öldürmüştür. Adamın Çolak'ı öldürmesine Yavuz zor ikna olur. Çolak herkese Yavuz ile ilgili bazı gerçekleri söyler. Yavuz çok etkilenip ağlar Ali Haydar'ın karısı boşanma dilekçesini imzalayamaz ve kocasını arar. Yaralının başında olan Çolak'ın adamları telefonu açıp kadınla eğlenirler ve Ali Haydar'ın öldüğünü söylerler. Kadın çok üzülür ve karargaha telefon eder. Erdem'in karısı ve kızının yeni taşındıkları eve misafir olur. Timin diğer üyeleri birbirlerine destek olarak dayağa karşı koyarlar. Eylem onların kaçmasına yardım eder ama onlar Ali Haydar'ı orada bırakmamak için kaçmaktan vazgeçerler. Yavuz Çolak'ın adamlarını arar ve yaralı değiş tokuşunu organize eder. Yavuz 2 kişi gelineceğini söylemesine rağmen kalabalık gelirler. Ali Haydar'ı alıp doktor Bahar ve Çolak'ın olduğu yere doğru yola çıkarırlar. Tam Yavuz'u esir alacaklar iken Erdem ve Suriyeliler çıkıp teröristleri etkisiz hale getirir Ateş geçen bölüm buldukları ilaca benzer şeyin resmini istihbaratçı arkadaşına yollamıştı. Biyolojik silah olduğunu öğrenince geçen bölüm yakaladıkları Yusuf'u konuştururlar. Yusuf işkenceci ve kimyasal silah yapan bir bilim adamının adını yerini söyler. Adamla Çolak istemiş gibi temas kurar. Adam Çolak'a gittiğini zannederek yola çıkar. Ateşler de adamın gözlüğüne yerleştirdikleri kamera ile adamı takip edip arkadaşlarının tutulduğu yeri bulur. İşkence etmek için içlerinden Avcı'yı alıp doktora götürdüklerinde tuzağa düştükleri ortaya çıkar. Yavuz ve Erdem liderliğindeki grup timin diğerlerinin tutulduğu yere gelir. Adamlarını kurtaran Yavuz işkenceci bilim adamı ve Ali Haydar'a müdahale eden doktoru bulur. O sırada da Bahar Ali Haydar'a müdahale etmeye çalışmaktadır. Avcı onları Hafız'ın sadece 1 yerinden vurulduğunu söyleyince Yavuz doktoru konuşturur. Megerse Ali Haydar'ın içine zaman ayarlı bir bomba yerleştirmişler. Bahar bombayı çıkarır ama elinde patlar.
7715 Mayıs 20178.05[8]
Hafız'ın içine yerleştirilen bomba patlamış, Bahar ve diğerlerinden bir daha haber alınamamıştı. Yavuz derhal oraya doğru gider. Çolak ise adamlarıyla kaçar. Kaçarken bile Yavuzlara tuzak kurar ama Bahar'ın dikkati sayesinde kurtulurlar. Kız son anda düzeneğin ipini keser. Timin geri kalanı biyolojik silahları ve bilim adamını götürürken adamdan yeni bir bilgi edinirler. Bir mülteci grubunun içine biyolojik silah yerleştirilmiştir. Tim derhal ikiye ayrılır. Geveze ve iki kişi bir tırın içindeki mültecilere maalesef öldürüldüklerinde yetişebilir. Çolak bu kişileri sizi sınır dışına götüreceğiz deyip paralarını alıyor. İçlerine de biyolojik silah için tüpleri yerleştiriyormuş. Tüpleri adamları canlıyken kesip çıkarıyor ve sonrasında insanları öldürüyorlarmış. Gazeteci Eylem'i istihbarat sorguya alır. Çıkışta Fethi kızın yanına gider. Konuşurlarken kızın kitabının içinde bir erkekle samimi resmini görür. Kızın sevgilisi olduğunu öğrenince bozulur. Hafız hastaneye kaldırılır. Derhal ameliyata alınır. Neyse ki ameliyattan iyi bir şekilde çıkar ama toparlanması 1 ayı bulacaktır. Karısı Fatma da kocasından ayrılmayı düşündüğüne bile pişmandır. Anneler günü yüzünden sürpriz uçak biletiyle Çaylak'ı annesinin yanına gönderirler. Diğer çocuklara da annelerini getirirler. Duygusal, komik anlar yaşanır. Ateş anne babasını tanımamaktadır. Muhtemelen terk edilmiş bir çocuktur. Bu sürprizi Yarbay Erdem'in karısı organize etmiştir. Bahar soruşturma için İstanbul'a gidip ifade verir. Sonrasında annesi tarafından yine kurucusunun annesi olduğu bir yardım vakfının balosuna gelmesi için ikna edilir. Biyolojik silahı yapmak için kullandığı bilim adamı yakalanınca başka bir bilim kadının peşine düşerler. Çolak'ın üç adamı kadını evinin önünde kaçıracakken polis yetişir ve kadın kurtulur. Ancak kadın korumayı kabul etmediği gibi yine kurucular arasında olduğu yardım balosuna gitmekte kararlıdır. Yavuz da hem annesinin hem de nişanlısının mezarlarını ziyaret etmek için anneler gününde İstanbul'dadır. Erdem yarbay Yavuz'un yanına Ateş, Fethi ve Mücahit'i de verip baloya sızmalarını ve kadını korumalarını ister. Timin gerisi başka bir mülteci grubu ile biyolojik tüplerin taşındığı bilgisi ile sınır ötesine hareket eder. Bilgi doğru çıkar. Sivilleri tırdan kurtarırlar ama tırın lastiği patladığı için insanları yaya olarak götürmek zorunda kalırlar. Çünkü çatışma sırasında uydu telefonu bozulmuştur. Siviller arasında yaşlılar ve çocuklar vardır. Bazılarını sırtlarına alarak yol almaya devam etseler de durmak zorunda kalırlar. Geveze diğerlerini sivillerle gönderip kendisi çatışma için hazırlanır. Yavuz balodayken yanına biri gelir ve taktığı gözlüklerden kendisini izlediğini söyler. Sonrasında ona bir kulaklık verir ve Çolak onunla konuşmaya başlar. Dediklerini yapmazsa ve diğerlerine işaret verirse baloya onlar gibi sızmış bir katil insanları öldürecektir. Yavuz kendisine söylenenleri yapmaya başlar. Bahar'a iltifat etmek dansa kaldırmak ve öpmek dahil. O zaman Fethi komutanının Bahar'ın sırtını tutarken parmağıyla yaptığı mors alfabesini çözer. "İçeride katil var; dikkat" mesajını çözen askerler etrafa bakınsalar da katili bulamazlar. Yavuz Çolak'ın kendisine söylediği gibi havaya ateş açıp bilim kadınını dışarı çıkarırken Fethi de yanından geçen ve ona çarpan adamı tanır. Eylem'in sevgilisi. Fethi de onun peşinden gider. Yavuz kadının başına silahı dayalıyken kendisini dışarıda bekleyen polislerin karşısına çıkar.
8822 Mayıs 20178.89[9]
Tek başına bırakılan Zafer komutan da teröristlerin hepsini öldürüp geri döner. Yavuz ise Aydan hanımın kafasına dayadığı silahla polislere sıkıp kaçar. Çolak'ın verdiği adrese 10 dakika içinde gitmesi söylenir. Tam zamanında oraya geldiğinde ise Fethi, Ateş ve Mücahit içerideki katili bulduklarını ama kaçtığını ona söylerler. Bunu duyunca kadını teslim etmeden oradan gider. Sonrasında polisler onu ve kadını alıp karakola götürür. Yavuz'un en büyük korkusu Aydan Hanım'ın kocası ve kızını kaçıracakları yönündedir. Askerlerini kadının evinin önüne gönderir. Askerler oraya vardığında Eylem'in eski erkek arkadaşı çoktan kapıda bekleyen polisleri bayıltıp kocası ve kızını bir minibüse bindirmektedir. Ateş ve diğerleri onları takip eder. Kocası Aydan'ı arar ve kaçırıldıklarını söyler. Kadın da karakoldan çıkıp kendisine verilen yere hareket eder. Yavuz da polisin elinden kaçıp kadını takip eder. Kadının buluşma yerinde çatışma çıkar. Kadın ve kocası minibüsle götürülürler. Yavuz ve ekibi sadece kızı kurtarabilir. Çolak kadını bir laboratuvara getirir ve ondan biyolojik silah yapmasını ister. İlk denemeyi ise Karabayır'da bir pazarın orada yapacaklardır. Kadın ilk başta kabul etmese de Çolak kocasını bacağından vurur ve tıbbi yardım için kimyasalı yapmasını şart koşar. Kadın verdiği sözü tutup kimyasalı yapar. Kimyasalı silah haline getirip bir arabaya yüklerler. Uzaktan kumanda ile pazarın orada patlatmayı planlamaktadırlar. Yavuz konuşmak için Bahar'a gider. Birkaç yanlış laf söyleyince kız iyice sinirlenir. Yavuz da kız da Karabayır'a dönerler. Karabayır da hastanede yoğunluk vardır. Mültecilerden biyolojik silah yapımındaki tüpleri çıkarırlar. Çolak hastaneden de birini bulur ve ailesiyle tehdit edip tüplerle ilgili bilgi alır. Yavuz, Ateş ve Mücahit'in Hafız'ı görmeye gittiği bir zamanda tüpleri almak için harekete geçerler. Hafız'ın önceden duyup müdahale etmesiyle adamlar ölür; tüpler kurtulur. Ancak Hafız'ın dikişleri açıldığı için durumu ciddiye girmiştir. Fethi Yarbay'dan aldığı izinle Eylem ile konuşur. Eski sevgilisi hakkında bilgiler alır. Kızı istihbarat sorgular. Adamın astımı olduğunu öğrenince tüm eczaneleri dolaşıp astım ilacı aldığı yeri bulurlar. Eczacının dediğine göre adam da bir arka sokakta bir evde oturmaktadır. Eylem de onları takip eder. Sevgilisinin içeri girdiğini görünce peşinden eve girer ve timin adamı takip ederek Aydan'a ulaşma planlarını suya düşürür. Bahar, Yarbay'ın karısı ve kızı köy okuluna aşı yapmaya gider. Ancak oradaki bir adam TC'nin çocuklara aşı yapmasındansa ölmelerini tercih ettiğini söyleyip kadınlara silah gösterir. Eylem'in eve girmesi ile tim evin etrafını sarar. Eylem ise birkaç bildiği şeyi ağzından kaçırıp adama hesap sorunca adam uyanıp kaçmaya çalışır. Eve girmeye çalıştıkları sırada Eylem adama arkadan vurup bayıltır. Adamı takip edemedikleri için Aydan'a ulaşamayacaklarını düşünürken telefonu çalar. Adamı tanımayan Çolak'ın adamları onu götürmeye gelmişlerdir. Yavuz ise adammış gibi davranıp kendisini oraya götürmelerini sağlar. Aydan onlara silahın az önce yola çıktığını söyleyince Yavuz aracın peşine düşer ve pazara yakın bir noktada adam kumandaya basamadan arabası ile adamın arabasına kafadan çarpar.
9929 Mayıs 20178.16[10]
Yavuz bomba yüklü aracı durdurmak için arabasıyla ona çarpar. Sonrasında baygın vaziyette Çolak'ın eline tutsak düşer. Çolak ona bazı eziyetler yapsa da o bir süre için kaçmayı başarır. Fakat yine yakalanır. Çolak bu sefer de Erdem Yarbay'ı görüntülü arayarak Yavuz'u diri diri yakacağını söyler. Yavuz ise komutanına insanlı insansız hava aracı gönderin ve burayı vurun. Yandığım anı tüm dünya izlemesin der. Yarbay insansız bir hava aracını oraya yönlendirir. Ancak sanırım Çolak'ın istediği de budur çünkü radarla yaklaşacak hava araçlarına bakmaktadır. Bahar, Yarbay'ın karısı ve kız bir okulda aşı yaparlarken onları oradan kovmak isteyen birisiyle tartışırlar. Adamın kafasına kürekle vurup silahını alınca adam hırs yapıp yardım çağırır. Yarbayın karısı da eşini arayıp yardım çağırır. Ateş, Çaylak ve Mücahit gelir ama diğerleri daha kalabalık olunca içeride mahsur kalırlar. Jammer yardımıyla dış dünya ile bağlantılarını keserler. Teröristler içerideki kadınların kim olduğunu öğrenince Çolak'ı arayıp onun emriyle kadınları ölü veya diri ele geçirme emri verirler. Tim jammerı etkisiz hale getirse de onlara yardım gelmeden diğerlerine yardım gelir. Sayıca çok fazla olunca kadın ve çocukların yanına çekilip saldırıyı beklerler. Sebastiyan'ı yakalayan tim Eylem ile beraber karargaha doğru yola çıkar. Ancak Sebastiyan'ı kurtarmaya çalışan Çolak'ın adamları zırhlı araca saldırır. Araç yan yatarak uçurumun kenarında kalakalır. Avcı'nın kolu oraya sıkışmıştır. Arkadaşları Çolak'ın adamlarıyla çatışır. Durumu öğrenen Yarbay yakındaki polis özel harekatı oraya yönlendirirken diğer taraftan da ambulans ve itfaiyeyi de yollar. Polisler teröristleri yakalar. Kolu sıkışan ve araçta kaymaya başlayınca mecburen kolu kesmek için harekete geçerler. Son anda yetişen itfaiye ile Fethi'nin kolu kesilmekten kurtulur. Arkadaşları Fethi ile ilgilenirken Eylem Sebastiyan'ı kaçırır. Tim peşlerine düşer ama bulamaz. Fethi ormanlık alanda Eylem'i Sebastiyan'ın kafasına silah doğrultmuş; öldürmeye çalışırken bulur. Kıza durmasını o adamın onlara lazım olduğunu söylese de kız kararlıdır. Bu kez Fethi mecburen kızı vurur. Fakat kolundan falan vurabilecekken anlamadığım bir şekilde kalbinden vurur.
10105 Haziran 20178.44[11]
Yavuz komutanı sınır ötesinde Çolak'ın elinde üzerine benzin dökülmüş vaziyette bırakılmıştır. Onu ateşe vermeye gelen adamı bayıltır. Ateşler arasında kaldığında son anda onu Yarbay Erdem ve yanındaki adamları kurtarır. Fethi geçen bölüm sonunda Sebastian'ı vurmaya çalışan Eylem'i vurmuştu. Bu bölümde onu hastaneye kaldırırlar ama kız ameliyattan çıkmaz, ölür Fethi çok üzülür. O kargaşada Sebastian kaçmıştır. Ormandan onu oraya gelen sahte itfaiyeciler kaçırır. Adam da yuttuğu anahtarla bir kasayı açıp içindeki flash diski alır. Çolak da Yavuz'u vurmaya gelen İHA'yı vurur. Zaten planı da budur. Adamları hemen İHA'yı bir depoya götürür. Beynini çıkartmaları için emir verir. Çolak Sarı komutanı ellerinden kaçıran askerini adamlarının önünde döver. İki adamına onu infaz emrini verir. Ancak adamlar ellerinden kaçırıp öldürdük derler. Çolak'ın elinden kaçan adamı evine gidince köy korucusu onu görüp konuşur. Adam itirafçı olmak ister. Çolak'ın önemli iki deposunu söyler. Yavuz ve adamları iki depoya da baskın yapar. Birinden mühimmat çıkarken diğerinde İHA'yı bulurlar. Ancak son anda beyni almaya başaran Sebastian depoyu tuzaklayarak kaçar. Tuzağı fark eden Yavuz ve adamları son anda kaçabilir. İki deponun baskın yemesi üzerine Çolak durumu fark eder. Elinden kaçan adamının kaçıranları öldürür ve kaçan adamını öldürmek için adamın öz oğlunu yollar. Kaçan adamın oğlu annesi, köy korucusunu öldürür. Babası yaralı kurtulur.Sonra da köyde halk ile iftar açan bizim timin üzerine canlı bomba yeleği ile yola çıkar. Evde olanları fark eden istihbaratçı yaralı adamdan bilgi alıp bizim timi arar. Kurtdereli adamı fark edip durdurmak için üzerine atlar. Bomba patlar. Kurtdereli öldükten sonra arkadaşlarının durumu içler acısıdır. Ailesine haber verilmesi Yarbay Erdem'e düşer. Şehir cenazesinde küçük oğlu yürekleri burkar. Yavuz mezarın başında timdeki arkadaşlarıyla konuşur ve ölümüne Çolak'ın peşine düşeceklerine dair söz alır. Eğer yakalayamadan dönerlerse diye istifa dilekçelerini Yarbay Erdem'e bırakır. Erdem Yarbay da bu hareketten hoşlanır ve O da kendi istifasını onlarınkine katacağını söyler.
111112 Haziran 20178.40[12]
Tim iki koldan Çolak'ın peşindedir. Çolak'a çok yaklaşırlar. Karargahına giren Yavuz ve adamları Çolak'ın peşine düşer. Bir kamyonetle kaçan Çolak, ilerde gördüğü çevirme yüzünden arkadaki koyunların arasına saklanır. Yavuz ve adamlarının onu fark etmesi üzerine ormana kaçar. Tim onun peşine düşer. Ama su kenarında izini kaybettirir. Gece olunca bir tesise girer. Bekçi köpeğinin havlaması sayesinde yerini fark etseler de Çolak yine kaçar. Bu kez Sabo onu arabayla gelip almıştır. Yarbay Erdem ve adamları da bir yere baskın yapar. Olay başarılı olsa da bir keskin nişancı Zafer'i vurur. Zor bela keskin nişancıyı etkisiz hale getirip Zafer'i Karabayır'a hastaneye getirirler. Kasığına giren mermi yüzünden ameliyat zorlu geçer. Sinirleri zedelendiği için felç kalma tehlikesi vardır. Çolak'ın kıyamet diye bir olay planladığını ve oğlunun da bu işin içinde olduğunu iki yerden teyit eden tim bu sefer de Kara batak ve istihbaratçılar ile başka bir yoldan ilerlerler. Çolak'a yardım eden Sezin hanıma giden bir mühimmat kamyonunu ele geçirirler. Ateş kamyonun şöförü olarak mühimmatı kadına götürür. Düzmece bir baskınla istihbaratçılar Ateş'e güvenilir adam süsü verirler. Yine de kadının bir adamı ondan şüphelenince yine bir şekilde adamı etkisiz hale getirirler. Sezin hanımı bir otel güvenli diye götüren Ateş kadınla bir odada kalıverir. Kadın ona asılınca kurtulmaya çalışır. Nazlı'nın telefonuna kadın cevap verince Ateş'in isim olarak yalan söylediği ortaya çıkar. Kadın Ateş'i sınar ve ajan olduğunu anlayıp adama silah çeker. Arkadaşı son anda Ateş'i kurtarır. Yavuz'dan kaçan Çolak kadını arar. Varolan ses kayıdı ile konuşurlar. Çolak buluşma yerini değiştirir. Tüm tim oraya pusuya yatar. Fethi onları uzaktan tüfekle takip etmektedir. Hatta tüm meydanda sivil gibi görünenler de askermiş. Çolak afallar. Üzerindeki bombayı patlatmakla tehdit eder. Yavuz onun kendisini patlatamayacağını hesaplar ve Çolak'ı yakalar. Sebo yukarıda tek başına Çolak'a tüfek doğrultmuş Avcı'yı yakalar. Yakınlardaki bir yere götürür. İşkence edip konuşturmayı ve Çolak'ın taşınacağı helikopteri öğrenip Çolak'ı kurtarmayı planlarken büyük beyin işlerini yapan kadın Sebo'yu arar ve "Sana gönderdiğim arabanın bagajında bir füze var. Çolak ve askerleri o füze ile öldüreceksin" der. Sebo çaresiz yola çıkar. Sebo giderken Avcı'nın ölüm emrini verir. Tam onu öldürecekler iken bir kadın onu kurtarır ve bu kadın Eylemdir. Ama Eylem'in video oyunlarında savaşçı hale getirilmiş hali gibi bir varlık. Muhtemelen o da bir yerin ajanıymış. İyi silah kullanıyor ve iyi dövüşüyor. Fethi onu gördüğünde donakalır. Çolak'ı götüren araç kamyonunun başında Yavuz vardır. Birkaç araba yolda giderlerken Sebo da elinde füze ile onlara tuzak kurmuş beklemektedir.
121219 Haziran 20178.34[13]
Eylem ve Avcı kaçmaya çalışırlarken Ateş, Keşanlı ve Hafız onların yardımına gelir. Sonrasında da Çolak'ın oğlunun peşine düşerler. Daha önce bombalanan bir fabrikanın altında sığınak olduğunu söyleyen Eylem sayesinde oraya yönelirler. Avcı'nın Yavuz'u Sebo'nun saldırısıyla ilgili uyarması sayesinde roket saldırısından kurtulurlar. Ancak peşlerindeki Çolak'ın adamlarından kurtulmak için yabancı bir ülkenin askeri üssüne girmeye karar verirler. Askeri üs onları içeri almayınca Çolka ve adamları ile üs önünde çarpışırlar. Çolak araçtan kaçıp üsse girer. Büyük bey denen kişi onun orada kalmasına yardım ederken Yavuz ve adamları üssün önünde kalakalırlar. Eylem, Fethi, Ateş, Hafız ve Keşanlı boş tesiste sığınağı bulurlar. Oradaki Çolak'ın oğlu babasından aldığı şifrelerle İHA'lara bağlanmaya çalışır. Tesise bizim timin girdiğini görünce Sebo Çolak'ın oğlunu oradan çıkarır. Kendisi de bağlantı tamamlanana kadar timi dışarıda tutup sonrasında teslim olur. Eylem Fransız gizli servisi için çalışan bir ajandır ve Türkiye'ye Sebastian'ı bulup tutuklayıp memleketine götürme görevindedir. İHA'ların denetimi Çolak'a geçince bir tanesini doğruca Ankara'ya orada toplanan güvenlik toplantısını bombalamak üzere yönlendirir. Yavuz Çolak'a ulaşabilmek için tesise girmesi gerektiğini bildiği için askerleriyle önce teslim olur. Girdikten sonra oradan birkaç asker rehin alıp Çolak'ın peşine düşer. İHA ile tam zirveyi vuracakken Çolak'ı etkisiz hale getirir. Yine de üsten çıkışı çok zordur. Bu sefer de üssün sahibi ülkeye Çolak'a yardım ettiğinizi tüm dünyaya haber yaparım diyerek şantaj yapar. Adamlar mecburen çıkmalarına izin verir. Çolak Türkiye'ye getirilir. Eylem Sebo'yu alarak ülkesine dönmeden önce Fethi ile öpüşürken; Ateş ve Nazlı da yakınlaşıp öpüşür. Ateş ve Nazlı babasına olan biteni söyleme kararı alır. Anne onları duyar ve Ateş'e "Eğer Erdem bunu öğrenirse seni timden uzaklaştırır. Seçimini yap ya Nazlı ya tim der. Ateş arkadaşlarını seçip Nazlı'dan ayrılır. Bahar'ın doktorluk lisansı iptal edilince kız annesini arar ve ölen Merve'nin ailesi ile konuşacağını söyleyince annesinin şüpheli tavırlarından bir şeyler döndüğünü anlar. Küçük bir yem ile annesinin onu şikayet ettiğini anlar ve kadınla ilişiğini keser. Yavuz'a gelip oradan gideceğini söylediğinde "Bizim bir şansımız var mı?" diye sorar. Yavuz oldukça politik konuşur. Vedalaşıp ayrılırlar. Kız İstanbul'a babasına gittiğinde onun büyük beyin kızı olduğunu öğreniriz. Ayrıca büyük bey eskisinden daha vahşi bir organizasyonu Çolak'ın intikam isteyen oğluyla yapmayı planlamaktadır. Yavuz ve ekibi özel kuvvetlerin başındaki kişi tarafından tebrik edilir ancak yabancı ülke üssüne girdikleri için uluslararası hukuku çiğnedikleri gerekçesiyle ordudan ihraç edilirler. Hepsi şok olur ve çok üzülür. Yavuz İstanbul'a annesinin mezarına geldiğinde bilmediği birinin annesinin mezarının yanı başına kendisine ölüm tarihi açık bırakılmış bir mezar yaptırdığını görür.

Sezon 2 (2017)[değiştir | kaynağı değiştir]

Serideki
No.
Sezondaki
No.
BaşlıkOrijinal yayın tarihiİzleyici
(milyon)
131"Vatan Çağırırsa"18 Eylül 20178.36[14]
Askerlikten atılmalarının ardından herkes bir yere dağılmış; hayatını sürdürmeye çalışmaktadır. Eski arkadaşlar beraber yemek yeme kararı alırlar. Yemekte Yavuz komutanla konuşup Ona Ankara da birileriyle konuşması için baskı yapmaya karar verirler. Yavuz bir kulübede marangozluk yapmaktadır. Ancak belli etmese de askerlerinin hayatını izlemekteymiş. Konuşurken gece onun evinde kalırlar. Öte yandan hapishanede unutulan Çolak; avukatı aracılığıyla büyük beye göz dağı verir. Yine de oradan çıkarılmayınca bu sefer Yavuz ile konuşucam bana gelsin der. Avukat Yavuz'a bu konuyu iletse de Yavuz bulaşmak istemez. Avukatı kaçıran büyük beyin adamları Çolak'ın kendisi hakkında ne bildiğini öğrenmek ister. Ancak avukat bir şey bilmemektedir. Tek alabildikleri Yavuz Karasu'ya her şeyi anlatacağıdır. Çolak'ı kaçırmak için harekete geçerler. Aynı zamanda Yavuz'u da bulunduğu yerden çıkarmak için Çolak'ın kaçırıldığı konvoydaki kamerayı sanki Çolak'ı Yavuz kaçırmış süsü verirler. Polis de büyükbey de Yavuz'un peşine düşer. Polis istifa etmiş ama hala Karabayır'da buluna Erdem Yarbay'ı arar. Erdem hemen Yavuz'un böyle bir şey yapmayacağını söyler ve durumu Yavuz'a söyler. Kulübede Yavuz ve askerleri büyük beyin adamları tarafından kıstırılır. Neyse ki kolaylıkla kurtulurlar. Avukata ulaşmaya çalışsalar da adamı büyük beyin adamları öldürmüştür. Öldüren adamları kıl payı yakalayıp Çolak'ın tutulduğu yeri öğrenirler. Büyük bey ise Çolak'tan bilgi alamayınca onu o gün yapacakları eylemde ölsün diye kamyonete bindirtir. Yavuz ve askerleri Çolak'ın bir kamyonete bindirildiğini görürler. Tabi kamyonetin içindeki bombayı göremezler ama takip ettikleri kamyonet o gün yapılacak olan "Teröre karşı omuz omuza" mitinginin yapılacağı alana yaklaşınca durumu tahmin ederler. Şöförleri öldürüp polise haber verseler de oraya yaklaşan kalabalığı engelleyemezler. Yavuz da içinde kelepçeli Çolak'ın bulunduğu kamyonu sürerek oradana uzaklaştırmaya çalışır. Kamyonu denize sürer. Kendisi kurtulurken Çolak'ın öldüğünü zannederler. Yavuz ve askerler sorgulanır. Sorgu sonunda onlara bir test uygulanır. Başarırlar. Testi geçen Yavuz ve askerlerini tekrar orduya alırlar. Yemin töreninin ardından Yavuz Bahar'la konuşmaya gider. Ateş Nazlı'yı karşılamaya gider ama ona kızgın olan Nazlı yanındaki arkadaşını sevgilim diye tanıtır. Fethi Eylem ile karşılaştıkları kitapçıya gidip kız hatırlar. Hüzünle oradan çıkarken çarşaf içindeki Eylem onu görüp şaşırır. Bahar'ın babası olan Büyük Bey de Yavuz'un kendisi hakkında Çolak'tan bir şey öğrenip öğrenmediğini anlamak için Karabayır'a gider ve kızı Yavuz'u tanıştırırken gözlerinin içine, yüz mimiklerine bakar. Bu arada büyük beyin finanse ettiği bir grup terörist özel kuvvetler üssüne saldırmaya hazırlanmışlardır. Büyük Beyin en yakın adamı Agah ise patlayan kamyondan kelepçeli elinin kemiğini kırarak çıkan Çolak'ı bulur. Çolak'a büyük beyin yerine geçmesinde kendisine yardım etmeye davet eder. Çolak'a da tekrar eski yetkilerini ve topraklarına dönme şansını verecektir. Çolak kabul eder. Geçen sezon sonunda Yavuz'un kendi adına gördüğü mezarın başına giderler. Çolak büyük beyle ilgili belgelerini oraya gömmüştür. Orayı kazarken kendi öz oğlu ile karşılaşır. Büyük bey öldürdü diye düşünüp adama daha da bilenir. Ama bunu yapan Çolak'ın büyük beye daha da öfkelenmesini isteyen Agah'tır. Agah kendisini arayan büyük beye de Çolak'ı ve oğlunu bulamadığı yalanını söyler.
142"Mazlumların yanında"25 Eylül 20178.61[15]
Karargaha saldırı düzenlenir. Tim elinden geldiğince müdahale eder. oraya getirilen silahsız genç erlerin otobüsü tam karargaha girecekken saldırırlar. Çocuklardan biri otobüsten çıktığı için vurulur. Durumu ağırdır; hastaneye kaldırılır; ameliyata alınır. Yavuz ve Ateş dışardayken haberi alırlar. teröristlere arkadan saldırıp kaçmalarına sağlarlar. Yavuz; Bahar'ın babası ile tanışmıştı. Adam Yavuz'u takip ettirir. Bahar oraya bir arkadaşını getirmiş sonrasında Ateş'e inat olsun diye "Sevgilim" demişti. Hafız doğumu yaklaşan karısının yanına gidemeyince karısı onun yanına gelir. Kadın Hafız'ın harekatta olduğu bir an sancılanır ama kocasına aklı arkadaşlarında kalmasın diye söylemez. Agah, Çolak'ı Suriye'de yeni karargahına götürür. Çok fazla silah ve mühimmatının olmadığını ama büyük beyin bir teröriste çok sayıda silah yolladığını söyler. Çolak da yeri basıp silahları çalar ve adamların kafasını kesip öldürür. Agah saldırı haberini büyük beye verse de Çolak'tan bahsetmez Ameliyattaki gencin durumu iyi değildir. Annesi de 2 yıl önce kör olmuştur. Yufka yürekli Keşanlı ve Çaylak ona yardım etmek ister. Bankaya gidip kredi çekmek ister ama bankacı kadın onların silahını görüp yaygara yapar. Zaten alamayacakları kredi ile oradan ayrılıp arkadaşlarına durumu anlattıklarında Yavuz klasik arabasını yarı fiyatına da olsa satmak için harekete geçer. Parayı bulup ameliyat ettirirler. Kadının gözleri açılır ama oğlunun ancak naaşını görür.Mülteci kampındaki Bahar'a tayin emri gelir. Giresun'a tayin olduğunu duyduğunda çok üzülür. Yavuz da kızın orada kalması gerektiğini düşünür ve kıza kağıt üzerinde de olsa evlilik teklif eder. Kız kabul eder. Babasına söylediğinde babası resmen delirir. Haritada önemli yerde bulunan bir Türkmen köyünü korumak için Yavuz ve askerleri oraya gider. Bulundukları köye teröristler baskın yapar. Geçen sezondan tanıdığımız Eylem de onların içine karışmıştır. Bir kadının hayatını kurtarırken duruma müdahale edecek timi de kurtarmış olur. 3 gün süre verdikleri köye baskına gitmek üzere emir alırlarken Agah da Çolak'a aynı köye saldırmasını söyler. Eylem Avcı'yı arayıp köye katliama gittiklerini söyleyince tim yasal olmayan bir kurtarma harekatına girer. Köye teröristlerden önce gidip siper alıp onların gelmesini bekler.
153"Dalgakıran"2 Ekim 201710.81[16]
Sancar'ın adamlarıyla köyde çatışma çıkar. Diğer tarafın keskin nişancısı Eylem onları kayırır. Sancar'ın adamları kaçınca tam Yavuz ve adamları kazandıklarını sandıkları anda Çolak adamlarıyla Türkmen köylülerini toplyıp başlarına silahlı adamlarını dikmiştir. Bizimkilerde de silahlarını bırakmalarını ister. Tam o sırada TSK önce helikopter ve savaş uçakları ardından yaya birlikleriyle gelir. Ancak Çolak kaçmayı başarır. Geçen bölüm sonunda sancılanan Hafız'ın karısı doğum yapar. Haberi alan Hafız çok mutlu olur. Hastaneye gelen takımda bebeğe isim koyma şerefi Yavuz'a verirlir. O da "Ahmet Kartal" ismini koyar. Nazlı ise hastanede karşılaştığı babasına Ateş'e inat Orçun'un erkek arkadaşı olduğunu söyler. Babası normal karşılasa da Ateş'e çocuğu araştırma görevi verir. O topraklara gidecek füze sevkiyatını öğrenebilmek için bir silah tüccarı kadının ismine ulaşırlar. Ateş ve Çaylak "Sara" ismindeki tüccarın kadının peşine düşer. Poker meraklısı kadını Ateş tavlamaya çalışırken kadın Feyzullah'tan hoşlanır ve onu odasına çağırır. Ateş kadının bilgisayarındakileri kopyalar ama sevkiyatın yerini öğrenmek için füzelerden birinin seri numarasına ihtiyacı vardır. Tam o sırada Yavuz da adamlarıyla bir yeri basar. Tuzaklanmış füzelere ulaşır. Normalde zaten patlamasını istedikleri füzelere artık patlamadan ulaşmaları gerekmektedir. Feyzullah'ı kadının yanından görüntülü ararlar. Neyse ki onun yardımıyla füzelere patlamadan ulaşırlar. Ateş de sevkiyat yerini öğrenebilir. Feyzullah da bir bahaneyle oradan uzaklaşacakken onu sürekli arayan nişanlısı Su'ya yakalanır. Kız sinirler onun izini Antalya jandarmaya kadar sürünce Çaylak doğruyu söylemek zorunda kalır. Kız oraya doğru yola çıkar. Geçen bölüm sonunda Yavuz; Bahar'a oradan gidemesin diye evlenme teklif etmişti. Bu bölümde de evlenirler. Nazı ve Ateş'in şahitliğinde. Nazlı sosyal medyada Orçun'u araştıran ve sevgili olmadıklarını anlayan Ateş'e ne söylese de bu yalana inandırsa diye düşünürken Orçun; Nazlı'yı Ateş'in gözü önünde öper. Ateş kızıp giderken Nazlı da çocuğa tokat atar Keşanlı ilk operasyon sırasında duyma zorluğu çeker. Doktora gittiğinde bir önceki bölümde yanında patlayan bomba yüzünden kulağında hasar oluştuğunu ve askerliğinin tehlikeye gireceğini öğrenip çok üzülür. Büyük beye kızan Çolak onu cezalandırmak için gece Bahar'ın evine girer. Fakat Agah da oradadır. Onu Bahar'ı öldürmekten vazgeçirir. Oraya hep yaptığı origamiden bir kuşu bırakır. Bahar'ın cebine gelen mesajda "Yarın 12 de nikah dairesine gel" mesajını görünce o gün oraya gidip nikahın resmini çeker. Çıkışta bir zarfı postaya verir. Sonrasında Yavuz; Bahar'ı bırakır. Ateş'in ona gönderdiği resimlerdeki büyük beyin arkadan çekilmiş resmindeki bastonunu ve yüzüğünü görüp Bahar'ın babası olduğunu anlar. Tam o sırada bir kamyon ona çarpıp kaçar.
164"Büyük sır"9 Ekim 201710,02[17]
Yavuz kendisine Ateş'in gönderdiği resimlerdeki kişinin bastonunu tanıyıp onun büyük bey yani Bahar'ın babası olduğunu anlamıştı. Aynı anda da bir kamyon onun bulunduğu taksiye çarpmıştı.Kendisine geldiğinde ona doğru gelen eli silahlı adamlar görür. Çatışmaya girer. Köşeye sıkıştığı mermisinin bittiği anda görmediği birisi Yavuz'u kurtarır. Yavuz'u kurtaran Agah'tır. Yavuz'a pusu kuranın Çolak olduğunu anlayıp onunla konuşur. Ateş Yavuz'un çatıştığı yerdeki kamera kayıtlarına bakmak ister ama silindiğini görür. O saatlerdeki görevliye ulaşmak ister. Adamın evine gittiğinde adam orada değildir ama evdeki defterde bir adres vardır. Kasedi vermek için gideceği yer olduğunu düşünüp akşam oraya gider. Tam adamdan görüntüleri alacağı sırada masaya alkollü Orçun gelir. "Git, seni tanımıyorum" falan dese de çocuk alkollü olduğu için anlamaz. Ateş çocuğu susturmak için kafa atar. O sırada içeri Nazlı girer ve her şeyi yanlış anlar. Görüntüleri verecek adam da kaçar. Ertesi gün Orçun Ateş'i şikayet eder. Savcılığa gidip ifade veren Ateş çocuğun dik dik konuşması yüzünden ona bir daha vurur, hem de savcının ve Nazlı'nın önünde. Eylem ise geçen bölüm keskin nişancı olarak Avcı ile yaptıkları hareketler yüzünden teşkilattan birisinin dikkatini çeker. Kızdan pazar yerinde kendisini patlatmasını isterler. Eylem mecburen kabul eder. Ancak kızın telefonunu aldıkları ve odaya kapattıkları için kimseye haber veremez. Fethi de kızdan haber alamadığı için rahatsızdır. Yavuz, Bahar'ın babası ile ilgili şüphelerinden Erdem Yarbay'a bahseder. Adam ihtimal vermese de iz sürmesini ister. Yavuz; Bahar'ın yanına gider. Babası o sırada onu arar ve aralarında Bahar'ın anlamasını istemedikleri bir restleşme olur. Akşam yemek yemek için randevulaşırlar. Akşam yemekte buluştuklarında aralarında sert rüzgarlar eser. Sara geçen bölüm kaybettiği tow füzesinin peşine düşer. Otelin kamera kayıtlarından Ateş ile iş birliği yaptığını anladığı Çaylak'ın peşine düşer. Aynı zamanda Su da Karabayır'a gelir ve Feyzullah ile buluşur. Feyzullah operasyondan bahsetmeden her şeyi anlatır ama kız inanamaz. O sırada Sara onların peşine düşer. Su da çatışmanın ortasında kalır. Neyse ki Feyzullah kız çatışmadan kaçırır. Su da hemen Keşanlı'yı arar ve bizimkiler gelip Feyzullah'ı kurtarır. Feyzullah kızın başına gelenlerden kendisini suçlu hisseder ve kıza ayrılmaları gerektiğini söyler. Sara'yı konuşturmak için Ateş kıza "İsviçre'deki hesaplarını bulduk. Büyük bey ondan para çaldığını öğrenirse sana neler yapar?" diye korkutur. Sara işbirliği yapmayı kabul eder. Önce büyük beyi arayıp görüşmeye çağırır; sonra Sancar'ı arayıp "Towları buldum konum atıyorum. Gel de al" der. Yavuz buluşma mekanına Ateş ile gidecekken savcılıktan adam çağrıldığı için tek başına gider. Önce Sancar arkasından Büyük bey gelir. Yavuz adamı görünce şüphelerinin doğruluğunu anlar. Onların fotoğrafını çeker. Büyük bey olayın tuzak olduğunu anlar ve etrafı aratmaya başlarken Yavuz'un arkasına vurup bayıltan Agah olur. Fotoğraf makinesindeki görüntüleri alır ve Yavuz'u büyük beye teslim eder. Yavuz bağlı olarak uyandığında ilk ve tek soru fotoğrafların nerede olduğudur. Yavuz söylemeyince Büyük bey onu Bahar'ın başına silah dayanmış online görüntüsünü izletip kızı öldürmekle tehdit eder. Kendi kızı olması onu durduracak gibi görünmemektedir. Eylem kapatıldığı odadan çıkıp haber vermez. Bomba yüklü yeleği kıza giydirip pazar yerine götürürler. Diğer taraftan asker ve polislerden de zayiat olmasını düşünüp polise bomba ihbarı yaparlar. Emniyet müdürü Yarbay Erdem'i arar ve destek ister. O da Hafız liderliğinde bir ekip yollar. Pazarda olabilecek şüpheli şahsı ararlarken Fethi de yüksek bir yere çıkıp pazarı tatar ve Eylem'i görür. Vurmak istemez ama Hafız vurması gerektiğini söyleyip emir verir.
175"Önce Vatan"16 Ekim 201711,17[18]
186"İntikam Yemini"23 Ekim 20179,47 [19]
197"Sonsuz Mücadele"30 Ekim 201710,68[20]
208"Sarıkamış Şehitlerine"6 Kasım 201711,20[21]
219"Acı"13 Kasım 201711,12[22]
2210"Biz yere düşersek bir avuç toprak alır kalkarız..."20 Kasım 201711,14 [23]
2311"Hainlerin Peşinde"27 Kasım 201711,62[24]
2412"Son Kale"4 Aralık 201711,28 [25]
2513"Tek Yürek"11 Aralık 201711,41 [26]
2614"Yer Gök Vatan"18 Aralık 201710,52 [27]
2715"Hesap Günü"25 Aralık 201710,66 [28]
2816"Baba"8 Ocak 201811,32 [29]
2917"Ateş Altında"15 Ocak 201811,87 [30]
3018"Yeni Başlangıç"22 Ocak 201812,41 [31]
3119"Teröre Af Yok"29 Ocak 201813,08 [32]
Yavuz karşısında öldürdüğünü zannettiği Agah'ı Türk İstihbarat gizli casusu Hamit Karasu olarak karşısında görünce şaşırır. Babası ona annesi ve Türk subaylarının ölümü ile ilgili gerçekleri anlatır. Henüz çözemediği Medusa operasyonu konusunda uyarır. Hafız, kaçırıp esir tuttuğu kızın bulunduğu yerde kız ve Çolak'ın adamları tarafından pusuya düşürülür. PÖH ve arkadaşları tarafından son anda yanmak üzereyken kurtarılır. Erdem Yarbay, hukuksuz iş yaptığı için sağlam bir fırça çeker. Çolak'ın adamları yiyeceklerin küflü, bozuk olmasına maaşlarının verilmemesine kızıp onunla konuşurlar. Çolak, Hafız'a yapılan baskından başarısız çıkan küçük bir çocuğu öldürür. Hafız'ın kaçırdığı kız, tüm bunlardan etkilenmeye başlar. Safiye hastanede birisinden uyuşturucu satın alır. Eylem yeni bir istihbarat alır. O akşam Fethi ile beraber bir midyeciden uyuşturucu satın alıp, sonra o adamı yakalarlar. Uyuşturucunun kaynağını bulmaya çalışacaklardır. Tam tahmin ettiğimiz gibi Selim olduğunu öğreniriz. Time 5 gün boyunca Erdem komutan işkence yapar ki kendilerine gelsinler. Yavuz'un babasına dair sırrı anlatırlar. Diğer tarafta Agah, büyük elçiye gider. Çolak onu görünce Türk istihbaratına çalışıyor diye tutturur. Agah'ı yalan makinesine sokarlar. "Yavuz Karasu ile bir alakan var mı?" sorusuna kadar her şey yolundadır ama o soruya "Hayır" demesine rağmen makina yalan söylediğini gösterir. Ama Agah bu durumu "Yavuz Karasu benim en büyük düşmanımdır. Başka da alakam" yok diyerek toparlar. Çolak inanmasa da büyük elçi inanır. Feyzullah'ın annesi yarın kızı isteyeceklerini söylemek için arar. Feyzullah unutmuştur. Erdem'e gidip söylediğinde O da "Yarın olmaz işimiz gücümüz var. Kız istemeye vaktimiz yok" diyip yollar. Feyzullah'ın annesi de herkesi toplayıp Karabayır'a getirir. Bahar'ların merkezde kız isteme olayını organize ederler. Su'yu Feyzullah'a isterler ve söz gerçekleşir Çolak bütün dünya televizyonlarına röportaj vermişti. Büyük bir algı operasyonunun düzenlendiğini fark edip önlem almak için plan yaparlar. Büyük elçi, Türk büyük elçiyle buluşur ve barış için Çolak'la masaya oturmalarını ister. O gün Yavuzların yaptığı operasyonda ölenleri sivil giydirip katliam yaptıkları izlenimini verip resimler çektirmişler. Bu resimleri de Türk büyük elçisinin önüne koyup şantaj yaparlar ama adam yine de kabul etmez. Yavuz'a söz sırasında gelen bir mesaj ile fırlayıp verilen adrese gider. Orada babası onu beklemektedir. Babası ona telefonun kapatmasını söyler. Babası ile buluşan Yavuz eski günlerden konuşup ondan şüphelendiklerini söyleyip daha az görüşmelerini söyler. Tam gidecekler iken gözlüğünü takan Hamit; gözlüğün kendisine ait olmadığını sinyalle takip ettiklerini anlar. Etraflarındaki adamları öldürüp ne yapacaklarını planlamaya karar verirler. Erdem'e de gelen telefon, Çolak'ın yardımcısının canlı yayına çıkıp sözde o gün yapılan katliamı anlatacağını söyler. Sözdeki insanları bırakıp oraya harekete geçerler. Yavuz'a ulaşamayınca Hafız komutasındaki tim olaya müdahale eder. Canlı yayından hemen önce yetişen tim; Çolak'ın adamının yalan söylemesini engeller.
3220"Pusu"5 Şubat 201825.31 [33]
3321"Acımak Yok"12 Şubat 201823,43 [34]
3422"Kapan"19 Şubat 201823,93 [35]
3523"Aslan Uyandı..."26 Şubat 201824,24 [36]
3624"Dönüm Noktası"5 Mart 201820,27 [37]
3725""Oyunun ustası""12 Mart 201819,73 [38]
3826""Masumiyet Pasajı""19 Mart 201820,43 [39]
3927"Yer Gök Vatan"26 Mart 201818,92 [40]
40282 Nisan 2018N/A
41299 Nisan 2018N/A
423016 Nisan 2018N/A
433123 Nisan 2018N/A
443230 Nisan 2018N/A
45337 Mayıs 2018TBD
463414 Mayıs 2018TBD
473521 Mayıs 2018TBD
483628 Mayıs 2018TBD
49374 Haziran 2018N/A
503811 Haziran 2018N/A

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ http://www.startv.com.tr/dizi/soz/oyuncular/
 2. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-04-3
 3. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-04-10
 4. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-04-17
 5. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-04-24
 6. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-05-1
 7. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-05-8
 8. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-05-15
 9. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-05-22
 10. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-05-29
 11. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-06-05
 12. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-06-12
 13. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-06-19
 14. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-09-18
 15. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-09-25
 16. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-10-02
 17. ^ https://m.ucankus.com/ratingler/9-10-2017-rating-sonuclari
 18. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-10-16
 19. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-10-23
 20. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-10-30
 21. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-11-6
 22. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-11-13
 23. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-11-20
 24. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-11-27
 25. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-12-4
 26. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-12-11
 27. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-12-18
 28. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-12-25
 29. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2018-1-8
 30. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2018-1-15
 31. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2018-1-22
 32. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2018-1-29
 33. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2018-2-5
 34. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2018-2-12
 35. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2018-2-19
 36. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2018-2-26
 37. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2018-3-5
 38. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2018-3-12
 39. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-12-18
 40. ^ http://www.medyafaresi.com/ratingler/2017-12-18

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]