Burak Sağyaşar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Burak Sağyaşar
Doğum 29 Ekim 1987 (1987-10-29) (27 yaşında)
Adana, Türkiye
Uyruk Türk
Ebeveyni Nilgün Sağyaşar
Meslek(ler) Oyuncu

Burak Sağyaşar, (d. 29 Ekim 1987, Adana) Türk dizi oyuncusu.

29 Ekim 1987'de Adana'da doğmuştur. Lyceé de Piyer Loti 'den mezun olduktan sonra Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümüne giren Sağyaşar, eğitimini halen Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümünde sürdürmektedir. Oyunculuk hayatına annesi Nilgün Sağyaşar'ın yapımcısı olduğu Yemin dizisi ile başlamıştır. En iyi bilinen rolü Küçük Kadınlar dizisinde "Utku Deviren" rolüdür.

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Kariyer öncesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Burak Sağyaşar, 29 Ekim 1987'de ailenin tek çocuğu olarak Adana'da dünyaya geldi. Ankara’da büyüdü ve bir yandan lise eğitimini Lycée Charles De Gaulle'de görürken, bir yandan da amatör tiyatro ve müzik çalışmalarına devam etti.

Lise yılları boyunca tiyatroyla ilgilendi ve en ciddi tiyatro deneyimini ekip olarak Kanada'da 800 kişilik bir salonda sahne alarak edindi. Yaptığı çalışmalar sonucunda Liselerarası En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı.

Bir amatör alternatif rock grubu olan Roulette, perküsyon aletlerinin çoğunu çalabilen Burak Sağyaşar'ın bir dönem bateristliğini yaptığı gruptu. Lise son sınıfa geçtiğindeyse ailesiyle beraber İstanbul'a taşındı ve lise eğitimini Lycée Français Pierre Loti'de tamamladı.

İngilizce, Fransızca ve İspanyolca olmak üzere üç dil bilen Burak Sağyaşar, eğitimini halen Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümünde sürdürmektedir.[kaynak belirtilmeli]


Yapımcı Olarak[değiştir | kaynağı değiştir]


Yer Aldığı Diziler[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]