Romeo (Ketil Stokkan şarkısı)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Norveç "Romeo"
1986 Eurovision Şarkı Yarışması şarkısı
ÜlkeNorveç
Şarkıcı(lar)Ketil Stokkan
DilNorveççe
Besteci(ler)Ketil Stokkan
Söz yazar(lar)ıKetil Stokkan
Orkestra ŞefiTerje Fjærn
Finallerdeki sonuçları
Final derecesi12.
Final puanı44
Sahneye çıkış kronolojisi
◄ "La det swinge" (1985)   
"Mitt liv" (1987) ►

"Romeo" ("Romeo") Ketil Stokkan tarafından seslendirilen 1986 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Norveç'i temsil eden şarkı. Şarkı Norveççe dilinde seslendirilmiştir. Şarkı Ketil Stokkan tarafından yazılmıştır.

Bu şarkı, Stokkan'ın arzularının hedefini ele aldığı orta derecede yükselen bir sayı. "Sizi baştan çıkarmak" için ayrıntılı hazırlıkları hakkında şarkı söylüyor - daha iyi görünmesi için kıyafet borçlanmaya kadar gidiyor. Onun gelişmeleri, "Benim en büyük zevkim sana dokunmak / benim en büyük aptallığım sizi uyandırmak" tırnaklarımı söylerken aşırı hevesli görünüyor. Onun paramuru onu Romeo'ya eleştiriyor ve ona "ilişkiler için işe yaramaması için dizlerinden yalvarıyor olsa bile, Tanrıların hiçbir zaman bir Romeo olmamasını, Romeo'yu kolay bulmaya çalışacağını bilmelisin" dediğini söylüyor.

Şarkı yarışmada Fransa'nın temsilcileri Cocktail Chic'ın şarkısı "Européennes"'dan sonra ve Birleşik Krallık'ın temsilcileri Ryder'ın şarkısı "Runner In The Night"'dan önce 1. sırada çıkmıştır. Yarışmada 20 şarkı arasından 12. olmuştur.

Bir sonraki şarkı 1988 yarışması'nda Norveçli katılımcı, "Mitt liv" adlı şarkısıyla Kate olmuştur.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]