Rebelde Way

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Rebelde Way
Rebelde Way.jpg
Tür İsyan ve Aşk dizisi
Proje tasarımcısı Patricia Maldonado
Yönetmen Cris Morena
Başrol Camila Bordonaba
Benjamin Rojas
Luisana Lopilato
Felipe Colombo
Bölüm sayısı 318
Yapım
Yapımcı Cris Morena, Martín Mariani
Gösterim süresi Her bölüm 20'şer dakika
Yayın bilgileri
Kanal Azul Televisión, América TV (Arjantin), Cuatro (İspanya), Jetix (İsrail), Nickelodeon (Almanya), Red TV, Telecanal (Şili), ET1 (Yunanistan), ANT1 Cyprus (Kıbrıs)
Yayın tarihi 27 Mayıs, 2002 - Birçok ülkede tekrar bölümleri hala gösterilmektedir

Rebelde Way (Asiler Yolu), Cris Morena tarafından yapılan bir Arjantin dizisidir. Toplam 3 sezon çekilmiştir, final bölümü Arjantin'de 2004 yılında oynatılmıştır. Ancak Türkiye'de çeşitli nedenlerle henüz yayınlanmamıştır.

Samedin Maldonado Lina dizinin müziklerini, Cris Morena denetiminde hazırlamıştır. Dizinin bölümleri Elite Way School da geçmiştir. Okul, Buenos Aires'in yakınında ün yapmış bir yatılı okuldur. Bu okula devam eden öğrenciler, Arjantin'in en zengin ailelerinin çocukları ve özel seçilmiş burslu öğrencilerdir. Okul yöneticilerinin ve velilerinin birbirlerine karşı komplo kurma eğilimi vardır. Dizide İngilizce argo ve kaba laflar ile züppe sözcükler kullanılmaktadır. Serilerdeki en önemli özelleklerden biri, dizinin öğrenciler ve öğrenclerin sorunları etrafında şekillenmesidir. Oyuncular aynı zamanda üyesi olduklerı Erreway grubunun müziklerini kullanırlar. Bu grup dizide birçok kez performans göstermektedir.

Bu dizinin yayın haklarını Meksika'nın Televisia kanalı aralarak dizinin Meksika versiyonu olan Rebelde'yi yayınlamıştır. Hindistan kanalı olan Star Plus One da bu dizinin yayın haklarını satın alarak dizinin çok başarılı olan Hint versiyonunu çekmiştir. Bununla beraber 2 tane Brezilya ve 1 tane de İspanya versiyonu çekilmiştir ama bunlar başarılı olamayıp kısa sürede yayından kalkmıştır. Ayrıca Meksika versiyonu Brezilya ve İspanya'da izlenme rekorları kırmıştır.

Dünyaçapında Yankıları[değiştir | kaynağı değiştir]

Rebelde Way, kendi ülkesi olan Arjantin'de 1 numara olmuştur [1]. Bu diziyi yayınlayan Canal 9 herkes tarafından tanınmıştır[2]. Luisana Lopilato'nun güzelliği keşfedilmiştir. Birçok magazin dergisinde boy gösterip magazin programlarına çıkmıştır ve Luisana Lopilato, bu programların vazgeçilemez simalarından biri olmuştur[3]. Bu sayede diğer 3 başrol oyuncusu da tanınmıştır. Bu dörtlü İsrail'e birçok seyahat yapmıştır. Ve orada da Arjantin'deki kadar olmasa da popüler olmuştur.

Sonradan Almanya, Avusturya, Bosna-Hersek, Yunanistan, Kıbrıs, Sırbistan ve Makedonya gibi ülkelere de yayın hakları satılmıştır.

Canlandırmalar[değiştir | kaynağı değiştir]

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Pablo Bustamante (Benjamin Rojas) Ünlü bir politikacının oğludur. Ailesinin en küçük çocuğudur ve aynı zamanda okulun en popüler gencidir. En iyi arkadaşı Tomas'dır. Marizza'ya aşıktır ama o asla göstermek istemez. Babasıyla bayağı sorun yaşamaktadır.

Marizza Pia Andrade (lakap soyadı Spirito) (Camila Bordonaba) Ünlü dansçı Sonia Rey'in tek kızıdır. Annesini sürekli sıkıcı bulmaktadır. "Elite Way School"'un en meşhur asilerindendir. En iyi arkadaşları Lujan ve Luna'dır. Mektup arkadaşı Laura'dır. Çoğu zaman, Pablo'yu kovar ve ondan hem nefret etmektedir hem de onu sevmektedir.

Manuel Aguirre (Felipe Colombo) Arjantin'e Meksika'dan gelmiştir. Ünlü bir iş adamı olan Franco Colucci'den babasının ölümünün intikamını almak istemektedir. Ama, Colucci'nin kızı olan Mia'ya aşık olmasıyla büyük bir problem ortaya çıkmıştır. En iyi arkadaşları Nico ve Marcos'tur, ve sonra da Francisco olmuştur.

Mia Colucci (Luisana Lopilato) "Elite Way School"'un en popüler kızıdır. O ünlü iş adamı Franco Colucci tek kızıdır. Annesi o doğduktan hemen sonra ölmüştür. En iyi arkadaşları Vico ve Feli. İlk başta Manuel'den nefret etmiş ama sonra ona âşık olduğunu anlamış ve bunun gerçek olduğuna kanaat getirmiştir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]