My Body

Vikipedi, özgür ansiklopedi
My Body
Hadise albümünden
Hadise single
Yayımlanma Belçika 18 Şubat 2008[1]
Türkiye 16 Haziran 2008
Format CD single
Tarz Pop, R&B
Süre 3:09
Şirket EMI
Yapımcı Hadise Açıkgöz, Yves Jongen
Hadise single kronolojisi
"A Good Kiss"
((2007))
"My Body" "My Man And The Devil On His Shoulder"
((2008))

My Body (Türkçe: Vücudum), Hadise'nin 2008 yılında çıkan ve kendi adını taşıyan ikinci stüdyo albümü Hadise'nin ikinci single'ıdır. Belçika Top 50'de 8 numaraya kadar yükselerek bugüne kadarki en başarılı Hadise şarkısı olmayı başarmıştır. Şarkı Türkiye listesine giremezken, ilgi çekici video klibi magazin haberlerine konu olmuştur.

Müzik[değiştir | kaynağı değiştir]

My Body bir Pop ve R&B şarkısıdır. Şarkının müziğinin zaman işareti 4/4 ve tonu minör. Şarkının minör tonunda olması, şarkıya çok tensel ve şehvetli bir duygu veriyor. Şarkı sözleri cinsel ve tensel betimlemeler, istiareler ve kinaylerle dolu, ve Hadise seksin zevki hakkında şarkı söylüyor.[2]

Video Klip[değiştir | kaynağı değiştir]

Hadise "My Body" video klibinde

Video klibin çekiminde, Hadise Şenol Korkmaz ile çalıştı (o Milk Chocolate Girl şarkının videosunu çeken kişi). Justin Timberlake, Mariah Carey, Gwen Stefani ve Missy Elliott gibi ünlü isimlerle çalışan, "Eddie Morales" adlı bir koreograf ve profesyonel dansçı, Hadise ile videoda dans etti ve poz yaptı. Videoda çok cinsel kinayeler var, özellikle meni ve cinsel boşalma ile ilgili kinayeler, örneğin videodaki kırmızı şişe, bir penisi simgeleştiriyor, ve şişeden çıkan beyaz sıvı meniyi simgeleştiriyor.

Video, renklerle çok oynuyor, özellikle videonun bazı siyah ve beyaz kısımlarında. Bu kısımlarda, ekranın küçük bir kısmı hariç, bütün ekran siyah ve beyazdır; bu küçük kısımlar, ilginç bir renk ile gösterilmektedir, örneğin videonun ilk saniyelerinde renkli olarak gösterilen kısım Hadise'nin dudaklarıdır, ve dudakları turuncudur.

Listeler[değiştir | kaynağı değiştir]

My Body, 23 Şubat 2008'de Belçika Top 50 Listesi'ne 8.sıradan giriş yaptı ve bu giriş o hafta içerisinde listeye en yüksek giriş pozisyonuydu (Kylie Minogue'un "In My Arms" şarkısı o hafta listeye 33.sıradan girebilmişti). Ayrıca Hadise, o haftadaki en yüksek sıralamalı Belçikalı sanatçı idi. My Body, Hadise'nin bugüne kadarki ilk Top 10 başarısı olan ve dolayısıyla en iyi liste performansı olan single'ıdır.

Liste (2008) En iyi
durum
Belçika Top 50 Listesi[3] 8

Şarkı Listesi[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. "My Body (Radio Edit)" - 3:06
  2. "My Body (Lotion Remix)" - 5:04

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "My Body Single". 17 Mayıs 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Haziran 2008. 
  2. ^ "Hadise lyrics - My Body". 26 Eylül 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Haziran 2008. 
  3. ^ "Belçika Top 50 Listesi". 13 Kasım 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Haziran 2008. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]