Kullanıcı mesaj:Kapluj

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Vikipedi'ye Hoş Geldiniz![kaynağı değiştir]

Vikipedi'ye hoş geldiniz

Merhaba Kapluj. Herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz!

  • Aklınıza takılan sorular varsa ve danışma gereği duyuyorsanız yardım ve sıkça sorulan sorular sayfalarına bakabilirsiniz. Ayrıca sorularınızı Danışma masası ve Köy çeşmesinde de belirtebilirsiniz. Maddelerde değişiklik yapmak için bu sayfaya ve bu sayfaya bakmanızda yarar var. Ses, animasyon, fotoğraf, vb. dosyaları Vikipedi'ye yüklemek için önce mutlaka bu sayfayı okumalısınız. Vikipedistlerle mesajlaşmak isterseniz size her konuda yardımcı olmak isteyeceklerdir. Mesaj atmak istediğiniz kullanıcının mesaj sayfasına girip, üstteki "+" butonuna tıklayıp, çıkan değişiklik sayfasında konuyu, mesajı yazıp sonunda da 4 tilde ile (~~~~) imza atmayı lütfen unutmayınız!
  • Telif politikalarımız sebebiyle Vikipedi'ye telif hakkı saklı başka bir kaynakta var olan metinleri eklemiyoruz. Bunların içerdiği bilgileri ancak kendi cümlelerimizle buraya yazabilir ve onları kaynak gösterebiliriz. Lütfen başka site, kitap veya dergilerden Vikipedi'ye bilgi kopyalamayınız.

Unutmayın![kaynağı değiştir]

  • Maddelere imza atmayınız, maddelerde reklam yapmayınız, e-posta ve telefon numarası gibi özel bilgilerinizi paylaşmayınız. Kendinizi tanıtabilmek için kullanıcı sayfanızda Babil şablonlarını kullanabilirsiniz.
  • Aynı kişiye ait birden fazla hesabın ya da farklı kişilere ait olsa bile birden fazla hesabın tartışmalarda avantaj sağlamak amacıyla birlikte hareket etmesinin kuklacılık olarak değerlendirileceğini ve bunun yasak olduğunu unutmayın. Politika ve yönergeleri okuduysanız, değişiklik yapmayı ve Vikipedi'de neler yapabileceğinizi artık biliyorsanız cesur olun ve değişiklik yapmaya başlayın!...
Haydi kolay gelsin!

Ayrıntılı Bilgimesaj 11:43, 16 Mart 2014 (UTC)


Yardım[kaynağı değiştir]

Kapluj; yardım gereken bir nokta varsa seve seve yardım ederim. --Ayrıntılı Bilgimesaj 11:58, 16 Mart 2014 (UTC)

Öncelikle "<nowiki>"</nowiki> kodu yazdığın bilginin şekillenmesini engeller ve sadece yazı şeklinde görünmesine neden olur--Ayrıntılı Bilgimesaj 12:11, 16 Mart 2014 (UTC)
Bir kaç düzenleme yaptım. Bir daha bak ve ona göre sen düzenle. İstersen (değiştirme yapmadan) benim sayfamın ya da başka bir kullanıcının sayfasına bak. Deneme tahtasını kullan. --Ayrıntılı Bilgimesaj 12:14, 16 Mart 2014 (UTC)
Sanırım durumu az çok anladınız. Kendinizi geliştirmeye devam edin. Cesur olun. Herhangi bir sorunuz/ sorununuz olursa hiçbir Vikipedist yardım etmekten çekinmez. Vikipedi'ye tekrar hoş geldiniz.--Ayrıntılı Bilgimesaj 12:19, 16 Mart 2014 (UTC)

Mesaj[kaynağı değiştir]

merhaba sizden mesaj atmak ve babil şablonu eklemek konusunda yardımınızı bekliyorum. Hatta şu an bile yanlış bir şekilde size ulaşıyorum sanırsam

KAPLUJ 12:08, 16 Mart 2014 (UTC)

evet mesaj bana ulaştı. İsterseniz bir okuyun Vikipedi:Mesaj atma kuralları--Ayrıntılı Bilgimesaj 12:28, 16 Mart 2014 (UTC)

Adım adım mesaj atmak[kaynağı değiştir]

1)kullanıcı sayfasına gelin 2)"kullanıcı sayfası" sekmesinin yanındaki "mesaj" sekmesine tıklayın 3) "kaynağı değiştir" sekmesinin yanındaki "+" sekmesine tıklayın gerisi açıklamalı "+" sekmesinin içinde --Ayrıntılı Bilgimesaj 12:37, 16 Mart 2014 (UTC)

Teşekkür[kaynağı değiştir]

Teşekkür ederim kavradım mesaj olayını. Galiba babil şablonunu da doğru yapıyorum

Evet ama <nowiki> ifadesini kullanırsanız şablonunuz görünmez. Ve mesajlara ~~~~ (4 tilde(alt Gr + Ü)) ile imza atmayı unutmayın--Ayrıntılı Bilgimesaj 12:46, 16 Mart 2014 (UTC)

böyle mi? --KAPLUJ 12:55, 16 Mart 2014 (UTC)

evet. Bu sayede kullanıcılar sizi tanıyabilir. Bu imzayı sadece" kullanıcı mesajı" ve madde ""tartışma"" sayfalarında kullanmalısınız. Asla madde içine imza atmayın. --Ayrıntılı Bilgimesaj 12:57, 16 Mart 2014 (UTC)

tekrardan çok çok teşekkür ederim[kaynağı değiştir]

yardımların için çok sağ olasın --KAPLUJ 13:06, 16 Mart 2014 (UTC)

Rica ederim. Aklına takılan ne olursa olsun sormaktan çekinme. E-posta da atabilirsin.(kullanıcı sayfamda en alttaki kutuya bak)--Ayrıntılı Bilgimesaj 13:07, 16 Mart 2014 (UTC)

babil kulem[kaynağı değiştir]

Babil kulem neden sablon şeklinde değil nerede yanlış yaptım--KAPLUJ 20:18, 16 Mart 2014 (UTC)

Düzelttim. Dikkat edilmesi gereken nokta: <nowiki></nowiki> etiketi olmayacak. Bu etiket olursa arasındaki kodlar yok sayılır.--Ayrıntılı Bilgimesaj 20:33, 16 Mart 2014 (UTC)

biraz acemiyim[kaynağı değiştir]

Sizi de ugrastiriyorum tekrardan tesekkur ederim. Biraz acemiyim kusura bakmayin

Her zaman yardımcı olurum. İmza atmaya alışın :) --Ayrıntılı Bilgimesaj 20:39, 16 Mart 2014 (UTC)