Kullanıcı mesaj:Gencerburakk

  Vikipedi, özgür ansiklopedi
  Yardım:İçindekiler
  Hoş geldiniz   Değişiklik yapma hakkında daha fazla bilgi edinin   Vikipedi'yi keşfedin   Sayfa nasıl yazılır?

  Vikipedi nedir?

  Sayfaları düzenlemek için kullanılan "Değiştir" düğmesini gösteren resim.
  Düzenleme için "Değiştir" düğmesine basmanız yeterli. Bir maddeyi değiştirmeniz işte bu denli kolay!
  Vikipedi'de nasıl sayfa yazacağınız hakkında bilgi sunan bir video.

  Vikipedi, özgür bir ansiklopedidir ve onu kullanan kişiler tarafından iş birliği ile yazılır. Vikipedi, iş birliğini kolaylaştırmak için tasarlanan viki yazılımını kullanır. Birçok kişi saatte binlerce değişiklik yaparak Vikipedi'yi geliştirmektedir. Bu değişikliklerin hepsi, sayfa geçmişlerine ve son değişikliklere kaydedilir.

  Sizi Vikipedist olarak aramızda görmek bizi mutlu edecektir. Vikipedi'nin daha ileriye gitmesi için kesinlikle size ihtiyacı var. Yalnızca madde yazmak olarak düşünmeyin. Vikipedi'nin düzenlenmesine yönelik birçok tasarıda da desteğinize ihtiyacımız var. Bu sizin ansiklopediniz.

  Vikipedi hakkında daha ayrıntılı bilgi için Vikipedi:Hakkında sayfasına bakabilirsiniz.

  Nasıl katkıda bulunabilirsin?

  Değişiklik yapmaktan çekinme!Herkes, hemen hemen her sayfayı düzenleyebilir. Size cesur olmanızı öneriyoruz! Geliştirebileceğin bir şey bul. Örneğin; rastladığın hataları düzelt, kullanılan dili güzelleştir ya da zararlı içerikleri kaldır. Yeni bilgiler eklemek istersen, mümkün olduğunca onlara kaynak ekle. Bu şekilde eklediğin bilgiler doğrulanabilirler. Ya da maddenin tartışma sayfasında ekleyeceğin bilgileri kullanıcıların görüşüne sun. Tartışmalı konularda, anasayfada ve Vikipedi'nin politika ve yönergelerinde genellikle tartışmalar sonucu değişiklik yapılır.

  Unutma – Yaptığın değişikliklerle Vikipedi'yi bozamazsın. Tüm değişiklikler geri alınabilir, düzenlenebilir veya daha sonradan geliştirilebilir. Katkılarınız mükemmel olmasa da olur. Hemen şimdi bir sayfayı değiştirin ve Vikipedi'nin İnternet üzerindeki en iyi bilgi kaynağı olmasına yardım edin!

  Bağış yapın – Vikipedi'yi kullanmak tamamen ücretsizdir; ancak site, hizmet verebilmek için bağışlara ihtiyaç duyar. Projenin masraflarının karşılanması ve projenin gelişmesine yardımcı olmak için Vikipedi'ye Bağış Yapın!

  Bir deneme yapmaya ne dersiniz?

  1. Deneme yapacak bir yer arıyorsanız buraya tıklayın.
  2. Sonra metninizi yazın (Eğer o sayfada metin varsa, var olan metnin sonuna ekleme yapın).
  3. Yaptığınız değişikliklerin ön izlemesini görmek için Önizlemeyi göster düğmesine, yaptığınız değişikliklerin düzgün olduğundan eminseniz Sayfayı kaydet düğmesine tıklayın.


  Gencerburakk ile bir mesajlaşma başlatın.

  Bir tartışma başlat