Kullanıcı mesaj:Fakara

  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Hoş geldin Fakara![kaynağı değiştir]

  Face-smile.svg ilk adımlar

  Yardım ve Sıkça Sorulan Sorular sayfaları sana oldukça yardımcı olacaktır. Bu sayfalarda Vikipedi'de nasıl dolaşacağına, nasıl madde düzenleyeceğine ya da temel lisans politikasına dair açıklamalar bulabilirsin. Buraya katkıda bulunmak için teknik anlamda özel bir yeteneğe sahip olman gerekmez. Katkıda bulunurken cesur ol ve her zaman diğer kullanıcıların iyi niyetli olduğunu varsay!. Burası bir Wiki - katkıda bulunmak gerçekten kolay!

  Face-angel.svg Yardım bulmak

  Daha fazla bilgiyi Topluluk Portalı'nda bulabilirsin. Sorularını Yardım masası'nda, Köy çeşmesi'nde ya da IRC'deki #wikipedia-tr kanalında sorabilirsin. Çoğu kullanıcı yeni gelenlere yardım etmekten mutluluk duyacaktır. Bu kullanıcıların listesini Vikipedi:Yardım gönüllüleri sayfasında bulabilir, istediğin biriyle mesaj sayfası aracılığıyla iletişime geçebilirsin.

  Face-glasses.svg İpuçları ve püf noktaları
  • Vikipedi beş temel taş üzerine kuruludur, katkıda bulunmadan önce okumanda oldukça yarar var.
  • Lütfen tartışma sayfalarında yazdıklarını, sonuna ~~~~ koyarak imzalamayı unutma!.
  • Kullanıcı sayfana Babil kutularını koyman, diğer kullanıcıların senin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlar.
  • Telif hakkı ile korunan hiç bir eseri buraya eklememen gerektiğini unutma!
  • Yüklediğin resimleri sana ait olan bir galeride görebilirsin.
  • Yaptığın katkının başka katılımcılarca değiştirilmesini ya da özgürce ve sınırsızca başka yerlere dağıtılmasını istemiyorsan, katkıda bulunmayabilirsin.
  MediaWiki logo without tagline.png Kardeş Projeler

  VikiSözlük
  Özgür Sözlük

  VikiKitap
  Özgür Kitaplar

  VikiKaynak
  Özgür Kütüphane

  VikiSöz
  Özdeyişler

  Commons
  Çoklu ortam paylaşım

  Meta-Wiki
  Viki Merkez

  Dbl2010bot 21:39, 18 Aralık 2006 (UTC)


  --Ugur Basak 08:58, 2 Aralık 2005 (UTC)

  açmış olduğun makalelere bilgi girecekmisin? girmeyeceksen bir manası yok--Ormanbotanigi 15:56, 9 Aralık 2005 (UTC)

  Merhaba, girmiş olduğunuz ülke ve bölge bilgilerinin hepsi e-cografya sitesinden aynen alınmış. Bunların telif hakları ile ilgili bir sorun yok mu? - denisutku msj 16:39, 9 Aralık 2005 (UTC)

  silme işi[kaynağı değiştir]

  Merhaba Fakara silinmesini istediğin bir kategori veya sayfa olursa {{sil}} şablonunu sayfanın en üstüne eklersen bir yönetici onu siler. İçini boşalttığın zaman silinmiş olmuyor. Bu arada, Türk oyuncular üst kategori olarak kalıp, Türk sinema oyuncuları ve Türk tiyatro oyuncuları alt kategori olarak da kalabilir. Bu konuda ki fikrin nedir?--Ugur Basakmesaj 14:05, 27 Şubat 2006 (UTC)

  Bence şöyle bir durum var. Oyuncu sözcüğü geniş ve birazda muğlak kalıyor. Bence Türk oyuncular kavramı açıklayıcı ve net değil. Tamamen kaldırılmalı bence.

  Resim:Steinbeck 140.jpg görüntüsüyle ilgili telif sorunu[kaynağı değiştir]

  Resim:Steinbeck 140.jpg görüntüsünü yüklediğiniz için teşekkür ederiz. Eğer telif sahibi belirlenemez ve telif durumu açıklığa kavuşturulamazsa görüntü yakında silinecektir. Wikimedia Foundation, Vikipedi'ye yüklenen görüntüler konusunda telif kanunu dolayısıyla çok duyarlıdır. (bkz. Vikipedi:telif hakları).

  Telif, genellikle nesnenin yaratıcısına, yaratıcının işverenine ya da telif hakkına sahip olan en son kişiye aittir. Görüntülerin telif bilgisi genellikle çeşitli şablonlarla belirtilir. Vikipedi'de üç temel lisans vardır: açık içerik, kamu malı ve adil kullanım. Lütfen uygun şablonu Vikipedi:Resim telif etiketleri sayfasında bulun ve {{ŞablonAdı}} görüntü sayfasına yerleştirin. Lütfen yanlış bir şablonu eklemeyin; telif durumuna hangi şablon uyuyorsa onu ekleyin. Kastî olarak yanlış şablon koymanız hoş karşılanmayacaktır.

  Yüklediğiniz veya yükleyeceğiniz görüntülerde telif bilgisini belirtmeye lütfen dikkat edin. Bu önemli bilgiden yoksun görüntüler bir süre sonra silinecektir. Bu konudaki sorularınızı danışma masasında veya hizmetlilere sormaktan çekinmeyin. Teşekkürler ve iyi çalışmalar. --Ugur Basak Bot 12:04, 16 Mayıs 2006 (UTC)