Kullanıcı mesaj:BSRF/Arşiv 5

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Efeler Liginin son 3 sezondaki konusu açılmamış[kaynağı değiştir]

Merhaba,Voleybol Efeler Ligi 'nin son üç sezonunun normal sezon puan durumunu ve Play-off ile Baraj puan durumunun eklenmesini istiyorum.Aynı durum Türkiye Erkekler Voleybol Birinci Ligi ile Türkiye Erkekler Voleybol İkinci Ligi'nde olmasını istiyorum.Çok uzun iş olacak ancak sizden bunu talep ediyorum.Olursa güzel olur olmazsa canınız sağolsun.(Aroncu (mesaj) 08.18, 16 Ocak 2020 (UTC))

Merhaba @Aroncu. Belirttiğiniz maddeleri siz de açabilirsiniz. Açmanız durumunda ben gerekli kontrolü yapıp sayfaları onaylayabilirim. İyi günler dilerim.--BSRF 💬 08.21, 16 Ocak 2020 (UTC)
@BSRFTeşekkürler son sezonun konusunu açarım diğer sezonları o konuyla ilgilenen arkadaşlar hallederler.(Aroncu (mesaj) 08.31, 16 Ocak 2020 (UTC))

İçerik yazma[kaynağı değiştir]

Merhaba, icerik yazma hakkinda bilgi almak istiyorum? Mumkunse gercekten link vermeden ogrenmek istiyorum. Yazdigimiz her seyin “kayda deger olmayan icerik” denilerek silinmesindeki mantigi kavramak istiyorum. Simdiden cok tesekkurler.Bu imzasız yazı RevneRevne (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba @RevneRevne. Vikipedi:Kayda değerlik sayfasında kayda değerliğin ne olduğu anlatılıyor. Ayrıca kişiler, filmler, kitaplar vb. şekilde alt kayda değerlik yönergelerimiz de mevcut. Özetlemek gerekirse yönergemiz "Bir konu kendisinden bağımsız, önemli, güvenilir, birden çok ikincil kaynaklarca içerik edilmiş veya kapsanmışsa kayda değerdir." demektedir. Bu konuya özen gösterirseniz değişikliklerinizin silinmeyeceğine eminim. Ayrıca eklediğiniz içeriği kendi cümlelerinizle yazmanız telif hakkı ihlalinin önüne geçecektir. Son olarak da eklediğiniz içeriği kaynaklarla desteklerseniz devriyeler değişikliklerinizi sorunsuz bir şekilde onaylayacaktır. Sorunuz olursa bana her zaman ulaşabilirsiniz. Yardımcı olmaktan memnun olurum. İyi günler dilerim.--BSRF 💬 08.12, 17 Ocak 2020 (UTC)

https://tr.wikipedia.org/wiki/Tuncay_Nazl%C4%B1o%C4%9Flu Bu sayfada örnek olarak neyin eksik olduğunu anlamamda bana yardımcı olabilir misiniz? Ansiklopedik bilgi diye adlandırılan şeyin tam olarak "kime göre-neye göre" olduğunu anlamaya çalışıyorum. İşleyişteki çok sert kuralların ihlalinde olan bir sürü bilgi mevcut. Gerçekte var olmayan karakterlere açılmış ya da sadece bir kıyafete açılmış, sırf popüler olduğu için yazılmış bir sürü içerik mevcut. Burada olayı kişiselleştirmeden ve sizin de ilgi ve alakanıza istinaden bunu soruyorum. Sizin için mühim bir bilgi benim için mühim değilse bunun değerini kim belirleyebilir mesela? Kaldı ki referans linklere bakılıyorsa eğer bunların mevcut olmasına rağmen hangi kriter ile diğer devriyeler silebiliyor? Yurt dışındaki devriyeler dahi "her şey tamam sadece Türkçe açtığınızda bu kabul görür" denmesine rağmen bizim ülkemizde resmi gazete onayı falan mı bekleniyor? Ya da denk geldiğim devriyeler ligi tartışmaları içerisinde, bizler yazdığımız ya da yazmaya çalıştığımız içerikleri sabır ve dua ile onaylanmasını mı beklemeliyiz :) Yineliyorum, meraklıyım ve sebebini merak ediyorum. Mesajıma geri dönüş sağladığınız için de çok teşekkür ederim.

@RevneRevne madde şu an mevcut olmadığı için eklediğiniz içeriği görüp yorumlamam mümkün değil. Kullanıcı:RevneRevne/Çalışma şeklinde bir kullanıcı alt sayfası oluşturup içeriği silinen maddedeki şekliyle oraya eklerseniz inceleyip fikrimi belirtebilirim. İlk mesajımda da belirttiğim gibi eğer Tuncay Nazlıoğlu adlı kişi güvenilir bağımsız kaynaklarca konu edilmişse Vikipedi'de maddesi açılabilir. O nedenle sağlıklı değerlendirme yapabilmem için bana göstereceğiniz içerikte kaynakların da bulunması iyi olur.--BSRF 💬 12.02, 17 Ocak 2020 (UTC)
@BSRF Merhaba, belirttiğiniz gibi bir içerik oluşturdum. İncelerseniz çok mutlu olurum. Türkiye'deki wikipedia olayını anlamaya çalışıyorum. Daimi olarak "içerik şartlarını" linklemelerini de gerçekten anlamıyorum. Ya da ben içeriği yanlış yere mi açıyorum onu da tam anlayamıyorum. İlgi ve alakanız için şimdiden çok teşekkürler. RevneRevne (mesaj) 19.12, 19 Ocak 2020 (UTC)
@RevneRevne içeriği inceledim. Kullandığınız kaynaklar eğer kişiden bağımsız ve güvenilir ise kayda değerliğin ispat edildiği söylenebilir. Ancak yazdığınız içerikte kullanılan dil daha ansiklopedik olmalı. "Dünyaca ünlü mücevher ustası", "ülkenin en değerli okullarının", "bir çok başarılı öğrenciye", "henüz kırklı yaşların başında olarak Türkiye’nin gelecek vaad eden genç yöneticilerinden biri olarak" gibi ifadeler yerine sırasıyla "mücevher ustası", "okulların", "öğrencilere", "42 yaşında" gibi ifadeler kullanırsanız daha tarafsız ve ansiklopedik bir içerik ortaya çıkar. Bunlara dikkat edilirse maddenin en azından hızlı silinmeyeceğini düşünüyorum. Ancak madde her zaman silinmeye aday gösterilebilir ve bu süreç sonunda silinebilir.--BSRF 💬 21.06, 19 Ocak 2020 (UTC)
@BSRF Öncelikle ilgi ve alakanız için gerçekten teşekkür ediyorum. Kaynaklar kişiden bağımsız ve o alanda kabul gören çeşitli mecraların bilgilendirilmeleri. Sözlük gibi platformlardan ziyade eğer bir başarıya sahipseniz sektörel mecralarda yer bulabiliyorsunuz. Lakin burada mesele aslında tam olarak şu; Eng versiyonunda bunun Türkçe hali dahi google translate aracılığıyla kabul oldu sadece kaynakların Türkçe olmasından kaynaklı Türkçe yazmam istendi ve ben de bu şekilde ilerlemek istedim. Türkçe wiki denetçilerindeki yarışı ve direk olarak linkleyip tartışmayı dahi okumadan silmelerini gerçekten anlamıyorum. Kayda değerlik konusu dünyadaki tüm dillerde wikipedia'da açık ve algıya göre yorum mevcut. Sadece ülkemizde bu sıkıntı mevcut. Dilediğiniz ülkeden giriş yapıp bunu test edebilirsiniz. Bu demek değil ki her istediğimizi kafamıza göre yazalım. Eğer sizden bir kaynak isteniyor ve siz bu kaynakları sunuyorsanız size farklı argüman üretmeliler. Şimdi yeniden sizin tavsiyeleriniz şeklinde bu başlığı açtığımda yeniden hızla silinilebilire yönlendirmeyeceklerinin garantisi yok. Bir de "madde her zaman silinmeye aday gösterilebilir" demişsiniz, bu her madde için mi geçerli bir durum? Yeniden çok teşekkür ediyorum. RevneRevne (mesaj) 21.21, 19 Ocak 2020 (UTC)
@BSRF Tavsiyeleriniz neticesinde sayfayı yeniden oluşturdum. https://tr.wikipedia.org/wiki/Tuncay_Nazl%C4%B1o%C4%9Flu müsait zamanınızda kontrol ederseniz çok mutlu olurum. Üstteki sorularımında cevabını merakla bekliyor olacağım. madde silinmeye aday kısmı. Yeniden çok teşekkürler.
@RevneRevne silinmeye aday gösterilme her madde için teorik olarak mümkün. Ancak bir kişi Türkiye maddesini silinmeye aday gösterirse maddenin silinmeyeceğini de tahmin edebilirsiniz. Bir madde kayda değer, doğrulanabilir, ansiklopedik olmama gibi nedenlerle silinmeye aday gösterilebilir ve tartışma sonucunda çıkan karara göre silinebilir veya kalabilir. Açtığınız madde yeniden hızlı silinmiş. Dilerseniz katkılarınızı başka konulara yönlendirin. Biraz deneyim kazandıktan sonra bu konuyu tekrar değerlendirme ve belki konu hakkında farklı bir yaklaşım içine girme durumunuz olabilir. İyi günler.--BSRF 💬 09.27, 21 Ocak 2020 (UTC)
@BSRF Merhaba, buna lütfen inanın; sizin ilgi ve alakanız gerçekten takdire değer. Farklı içeriklere yönelme konusunda size şu an ne yazıkki katılamıyorum. 15 sene öncesinin forum yöneticilerine burada yetki verirseniz ki tek olayları vakit geçirip sidik yarıştırarak “en çok ben katkı sağladım” olacağı bu. Muhakkak diğer dillerdeki wikipedia’da tur atmışsınızdır. Herkesin üslubu sizinkine yakın, öğretici ve yönlendirici. Bizdeki yetkililerin tartışmalardaki silme sebepleri “bana öyle gelmedi, bence böyle” gibi tamamen kişiselleştirilmiş mevzular. Seneler evvel sözlüklere giren insanlar sadece bildiklerini paylaşırdı. Şimdi herkes her şeyi biliyor. Burası da tam olarak o şekilde. Ben tüm mesaimi yetkililerin tartışmalarda verdiği egoist cevaplarını arşivleyip bir programa entegre etmeyle uğraşıyorum. Yasal herhangi bir suç teşkil eden “Düşünce özgürlüğu kapsamındaki” her şeyi istisnasız da şikayet edeceğim. Hiçbir sanal varlık, aldığı yapay gaz ile insanlara karşı böyle saçma sapan bir tutum içerisine giremez. Meseleyi özetlemek gerekirse; benim derdim bir içerik girmek değil. Ben burada egoist insanlara harcayacağım vakti diğer dillerde harcamayı tercih ediyorum. Tek soru soruyorum aylardır. Mottosu “kaynak gösterilebilen her şey içerik olarak girilebilir” olan bir yapıda bana bir yönetici dahi herhangi bir argüman üretemedi. En son bir tane bürokrat (ki kendisi baya ciddiye almış meseleyi) google da şu kadar aramada çıkıyor vs dedi. Yine sordum, asgari tanınmışlık nedir? neye göre kriteri söyleyin o zaman diye, bu sefer ısrarın sebebi yazıyı yazdığın insansın ya da yakınısından öteye gidemedi. Beyin gerçekten bedava. Örnek olarak bir tartışmada; Oyuncu birine bir şey açıyorsunuz, tiyatrolar.com u kabul etmiyor, oynadığı dizinin cast verilerini kabul etmiyor, imdb kabul etmiyor ve bu olay dünyada sadece bizim ülkemizde oluyor. Her neyse size gerçekten çok teşekkür ederim. İlgi ve alakanız için. Birilerinin hayatına muhakkak güzelce dokunduğunuza asla şüphe etmeyin. Saygılarımla. RevneRevne (mesaj) 13.05, 21 Ocak 2020 (UTC)

Kolay gelsin :) Ryugar00t (mesaj)

Seçkin konu[kaynağı değiştir]

Selamlar. Burada "o bahsedilenler kaliteli konu" özetiyle değişiklik yapmışsınız. Vikipedi:Seçkin konu kayıtlarında yer alan iki konu seçkin konu değil mi? İlgili yerde "Seçkin konular, Vikipedi'deki en iyi içerikler olan seçkin madde, seçkin liste ve kaliteli maddelerden oluşan konulardır" yazıyor.--Ahmet Turhan (mesaj) 10.03, 9 Şubat 2020 (UTC)

Merhaba @Ahmet Turhan. O iki konu Vikipedi:Kaliteli konular sayfasında yer alıyor. Seçkin konu ile kaliteli konu farkı için Vikipedi:Seçkin konu nedir? sayfasına bakabilirsiniz.--BSRF 💬 10.34, 9 Şubat 2020 (UTC)


Sizi Türkçe Vikipedi'nin Telegram kanalına davet ediyoruz![kaynağı değiştir]

Telegram 2019 Logo.svg
Türkçe Vikipedi'nin Telegram Kanalına Davetlisiniz!
İyi günler, iyi Vikiler.
Türkçe Vikipedi'nin genel konularının ele alındığı, vikipedistler arasında daha hızlı iletişimin hedeflenerek kurulduğu Telegram grubuna davetlisiniz.

Grup WMTR gönüllüleri tarafından organize edilmektedir, Wikimedia Foundation ile bağı bulunmamaktadır. Grupta paylaşılacak her şey sadece bilgi amaçlı olacaktır. Grupta yazılanlar Vikipedi işleyişini hiçbir şekilde bağlamaz, grubun hiçbir resmi işlevi yoktur. Grup içerisindeki tüm konuşmalarda Vikipedi'nin dostane alan politikaları ve tüm genel Vikipedi kuralları geçerlidir.

Gruba katılmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
İyi çalışmalar :)--Yağızhanmesaj 12.45, 29 Şubat 2020 (UTC)

Ankara Ünv. hukuk fakültesi[kaynağı değiştir]

Merhaba sayfada yaptığım değişikliklere bir bakar mısınız? saygılar--88.230.154.75 13.40, 24 Mart 2020 (UTC)

Çine[kaynağı değiştir]

Düzeltildi. Bildirim için teşekkürler. --Superyetkinileti 16.48, 29 Mart 2020 (UTC)

Şablon[kaynağı değiştir]

Merhaba, tramvay bilgi kutusu şablonuna istasyon parametresini ekleyebilir misiniz? Madde için çok gerekli olduğunu düşünüyorum. İyi çalışmalar. -Eray36Mesaj 10.56, 4 Nisan 2020 (UTC)

Merhaba @Eray36. Şablonda yer alan "duraklar" parametresini kullanabilirsiniz.--BSRF 💬 10.58, 4 Nisan 2020 (UTC)

Bir çikolatalı kek de sizin için![kaynağı değiştir]

Brownie transparent.png Herkes, istisnasız herkes yaşanılan bu zor sürecin gerginliğini taşıyor. Ne siz muafsınız bundan ne de ben. Eh, buraya yansıması da kaçınılmaz sanırım. O nedenle iyi niyetimden şüphe duymamanız dileğiyle biraz tatlının hem kan şekerine hem de iki Vikipedistin görüş ayrılığına iyi geleceği inancı taşıyorum. Sağlıklı günler dilerim.
~ Dr. Coalmesaj 10.39, 16 Nisan 2020 (UTC)
@Dr. Coal evde sıkıntıdan sürekli bir şeyler yememe rağmen buna yine de hayır diyemem :) Teşekkürler. Size de iyi günler.--BSRF 💬 10.51, 16 Nisan 2020 (UTC)

İzmir Akdeniz Akademisi[kaynağı değiştir]

Merhaba BSRF, geniş bir aralıkta taslak bir madde açabilir misiniz rica etsem, yeterli kaynak mevcut gibi görünüyor. Birkaç Commons materyali de yüklemiştim. APİKAM'ı görünce ilginizi çeker diye düşündüm. Sevgiler ve tabii sağlıklı günler. Kingbjelica (mesaj) 11.53, 18 Nisan 2020 (UTC)

Merhaba @Kingbjelica. Dediğiniz gibi kaynaklar mevcutsa birkaç gün içinde ilgilenmeye çalışırım. Commons'taki dosyaları kullanırım. İyi günler dilerim.--BSRF 💬 12.12, 18 Nisan 2020 (UTC)
Tekrar merhaba @Kingbjelica. Biraz kaynak araması yaptım ancak konu hakkında yalnızca şu kaynaklara ([1], [2]) denk geldim. Bu kaynaklarla madde açılamaz diye düşünüyorum. Sizin bulduğunuz kaynaklar varsa benimle paylaşabilir misiniz?--BSRF 💬 17.45, 24 Nisan 2020 (UTC)
Merhabalar, Hürriyet ve Milliyet'in genel aramaları şu şekilde ama elemek lazım tabii. Izmir Mediterranean Academy aramaları da güzel sonuçlar veriyor: 1, 2, 3, 4. Şunlar da tercih edilebilir: 1, 2, 3. Şöyle bir belge varken kurumun yayını olan dergiden şu yazı (bu kitaplardan birkaçı bende var ama madde için gerekmez sanıyorum) ve kurumla ilişiği olan İlhan Tekeli'nin şu yazısı da tercih edilebilir. Vakit ayırabilirsem bende ufak eklemeler de bulunabilirim tabi, kolaylıklar dilerim.--Kingbjelica (mesaj) 19.19, 24 Nisan 2020 (UTC)

Ulukent Tren İstasyonu[kaynağı değiştir]

Merhaba. Bildiğim kadarıyla (ilçe sınırlarında yeni bir değişiklik yapılmadıysa) Ulukent, Menemen ilçesinde yer alan bir semt ve Ulukent Tren İstasyonu da bu ilçe sınırlarında yer alıyor. Ancak son güncellemenizde istasyonun Çiğli'nin Balatçık mahallesinde yer aldığını belirtmişsiniz. Bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Size sormak istedim. - bluetime93 (mesaj) 21.02, 29 Nisan 2020 (UTC)

Merhaba @BlueTime93. Beni Google Maps ve İngilizce Vikipedi yanılttı. Tekrar bakınca haklı olduğunuzu fark ettim. Haber verdiğiniz için teşekkürler. İyi günler.--BSRF 💬 06.31, 30 Nisan 2020 (UTC)

Rica ederim. İyi günler. - bluetime93 (mesaj) 10.07, 30 Nisan 2020 (UTC)

Bursa-Bilecik hızlı tren hattı[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben BlueTime93. Oluşturduğun Bursa-Bilecik hızlı tren hattı maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "G8: Temizlik amacıyla" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --bluetime93 (mesaj) 09.43, 11 Mayıs 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar, 2020'nin 2. haftasının İş Birliği Projesi, Uluslararası UNICEF İyi Niyet Elçileri ve Savunucuları maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir ve bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 06.30, 25 Mayıs 2020 (UTC)

Kaynak[kaynağı değiştir]

Selamlar. Şu ilgini çekebilir diye düşündüm :)--NanahuatlEfendim? 08.27, 30 Mayıs 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 23. haftasının İş Birliği Projesi, Spike Lee filmografisindeki film maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir ve bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 21.20, 1 Haziran 2020 (UTC)

Vikiproje Evrimsel Biyoloji Davetiyesi[kaynağı değiştir]

Darwin Tree 1837.png

VikiProje Evrimsel biyoloji davetiyesi

Merhaba BSRF/Arşiv 5, evrimsel biyoloji ile ilgili maddeleri düzenleyip geliştiren Evrimsel biyoloji Vikiprojesi'ne katılmanızı bekliyoruz. Amaçlarımız ve yapacaklarımız için proje sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar. --~~~~


Brcan (mesaj) 22.33, 5 Haziran 2020 (UTC)

Eskişehir-Konya hızlı tren hattı[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben BlueTime93. Oluşturduğun Eskişehir-Konya hızlı tren hattı maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "G8: Temizlik amacıyla" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --bluetime93 (mesaj) 22.59, 13 Haziran 2020 (UTC)

Değişiklikler[kaynağı değiştir]

@BSRF. Maddeyi geliştiren benim. İçinde bir nokta bile başkasının katkısı yok. Şehit bilgisini kaldırmanı istemiyorum. Çünkü Türkiye geneli olsaydı tüm şehitleri yazmak ansiklopedik olmazdı. Ancak burası bir mahalle. Tek tek bilinen ansiklopedik bilgiler. Bu yöre için kayıp sayısı sayılabilir çoklukta olduğu için önemli.AYBARS 09.57, 10 Temmuz 2020 (UTC)

Çok zengin bir dil olduğu halde Türkçe, 500 bin madde bile yok Türkçe Vikipedi'de küstürdünüz herkesi.AYBARS 09.59, 10 Temmuz 2020 (UTC)
@AyBars "Maddeyi geliştiren benim. İçinde bir nokta bile başkasının katkısı yok." dediğinize göre VP:MM yönergesini, "Şehit bilgisini kaldırmanı istemiyorum." dediğinize göre VP:TBA yönergesini okumanızı salık veririm. "Şehit" ifadesi tarafsız bakış açısına aykırı olduğu için kayıp olarak değiştirmiştim. Hayatını kaybedenlerin adları, baba adları, doğum tarihleri vs. de gereksiz bilgi zira o kişilerin biyografileri ansiklopedik değer taşımıyor. Ayrıca değişikliğimin yalnızca bu kısmına itirazın vardıysa komple geri alma işlemi yapmanız yanlış.--BSRF 💬 10.04, 10 Temmuz 2020 (UTC)

Değişiklik[kaynağı değiştir]

@BSRF. Bilgi kutusunu ben oluşturdum. Giriş kısmını ben yazdım. Başkaları değiştiriyor. Ne anlatıyorsun? Mahalle bilgi kutusunu kullanmak zorunda değilim. Çünkü içinde eklediğim bilgilerin başlıkları yok. Örn: en yüksek nokta, en alçak nokta. Giriş kısmında il ilçeden bahsetmenin zorunlu olduğu bir politika mı var? Zaten bilgi kutusunda yer alıyor.AYBARS 10.31, 11 Temmuz 2020 (UTC)

@AyBars yine VP:MM ihlali içeren cümleler kuruyorsunuz. @Sabri76 hizmetli olarak sizi bu konuda bilgilendirmişti halbuki. Yine gördüğüm kadarıyla maddede son 24 saat içerisinde 4 kez geri alma işlemi yaparak VP:3GD ihlali gerçekleştirmişsiniz. Bir devriye nasıl bu ihlalleri yapabiliyor hayretler içerisindeyim. Mahalle bilgi kutusu size yetersiz geliyorsa daha fazla parametre içeren {{Yerleşim bilgi kutusu}} şablonunu kullanabilirsiniz. Giriş cümlesinde de mahallenin hangi ilçenin mahallesi olduğundan bahsetmek zorunlu olmasa da bir gereklilik. Zira orası Çatalca'nın mahallesi, "Doğu Trakya'da bir mahalle" tanımı çok genel. Samanyolu'nda bir mahalle demek gibi abes.--BSRF 💬 10.37, 11 Temmuz 2020 (UTC)
@BSRF. Bana ait demiyorum. 24 saat içinde aynı şekilde değişiklik geri almadım. Değişiklikler yaptım. Giriş kısmını düzenledim. Maddeyi daha da geliştireceğim. Şu an kullandığım bilgi kutusu gayet iyi. Kullanmayacaksak neden var? Ayrıca burada bahsettiğim konuyla ilgili ne düşünüyorsun? Değişim konusunda ilk olarak başvuru yapan sendin.AYBARS 10.48, 11 Temmuz 2020 (UTC)
@AyBars 3GD ihlali aynı değişikliğin geri alınması ile olmak zorunda değil, sayfa genelinde yapılan geri alma işlemlerinin hepsini kapsıyor. Anlam ayrımı sayfası korunmalı. Bu mahallenin aynı adlı diğer mahalleden veya derelerden bir üstünlüğü yok.--BSRF 💬 10.58, 11 Temmuz 2020 (UTC)

İzmir metrosu ve Tire işareti[kaynağı değiştir]

Merhaba. Öncelikle yaptığınız düzenlemeler için teşekkür ederim.
Şablon:İzmir metrosu'nda tramvay hatlarını ekleme sebebim tramvay hatlarını da aynı şirketin işletmesiydi. Aslında Metro İstanbul/İstanbul metrosu/Şablon:Metro İstanbul ayrımını dikkate alarak İzmir Metro A.Ş./İzmir metrosu/Şablon:İzmir Metro ayrımının yapılması gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta metro hatları ayrı şirket ayrı konu. Böyle bir ayrım yapılırsa bu şablonu da Şablon:İzmir Metro'ya taşıyarak şirkete tanımlarız ve o zaman tramvay hatlarının yer alması sıkıntı olmaz.
İkinci bir konu ise Vikipedi:Biçem el kitabı ile ilgili. Özellikle demiryolu hatlarında iki kavramı birbirinden ayırmak için sıklıkla kullandığım "–" işaretini el kitabına uygun olmadığı gerekçesiyle kaldırıyorsunuz ancak el kitabında şöyle bir tanım var;
Orta çizgi (–), tireden (kısa çizgiden) biraz daha uzun olup, uzun çizginin yarısı kadar bir genişliğe sahiptir. – şeklinde ifade edilebilir. Zaman aralığını ifade eder (İki tarih arası gibi). Sayılar veya kelimeler arasında kullanılan orta çizginin yanlarında boşluk olmaz (İstanbul–Ankara gibi). Ancak çok sözcükten oluşan ifade ve tamlamalarda (örneğin 1 Mart 2005 – 23 Temmuz 2006) rahat okunabilme açısından boşluk tercih edilmelidir.
Bu tanım çerçevesinde ben kendi kullandığım şeklin doğru olduğunu düşünüyorum.
Bu iki konudaki fikriniz nedir? Teşekkür ederim. - bluetime93 (mesaj) 07.34, 12 Temmuz 2020 (UTC)
Merhaba @BlueTime93. Metro sisteminin şablonunda, sistemi işleten şirketin ayrıca işlettiği diğer raylı sistemlerin yer alması doğru değil. Belediye iştiraki olan şirket de tek başına kayda değer ise ayrıca maddesi açılabilir elbette. {{İzmir'de toplu taşıma}} şablonu tramvay hatları için yeterli aslında. Aynı içeriği aynı anda birçok şablonda vermeye gerek yok. Çizgi meselesine gelirsek de dilimizde orta çizgi diye bir noktalama işareti yok.[3] Yönerge İngilizce Vikipedi'den çevrilirken o kısım hatalı olarak aktarılmış olmalı. O konuyla ilgili bir tartışma başlatacağım. İyi günler dilerim.--BSRF 💬 09.18, 12 Temmuz 2020 (UTC)
Fikrinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim. - bluetime93 (mesaj) 09.59, 12 Temmuz 2020 (UTC)

İki İstanbul maddesi[kaynağı değiştir]

Selamlar. Genellikle İzmir ile alakalı maddeler yazıyorsun son zamanlarda, ancak Commons'ta görselleri olan iki İstanbul maddesine denk geldim: Afif Paşa Yalısı ve Haramidere Köprüsü. Kaliteli seviyede, Türkiye ile alakalı maddeler açan kullanıcılardan ilk aklıma gelen olduğundan haberdar etmek istedim, yazmak istersen diye. Ben yazarsam ya seçkin yazarım ya da taslak olarak bırakırım. Muhtemelen ikincisi olacağından da hakkını veremem muhtemelen, sen verirsin :)--NanahuatlEfendim? 05.01, 22 Temmuz 2020 (UTC)

Selam @Nanahuatl. Yakın zamanda ilgilenmem düşük olasılık ama yine de aklımda bulunsun. Uygun olursam maddeleri oluşturabilirim. İyi günler dilerim.--BSRF 💬 06.02, 22 Temmuz 2020 (UTC)
Başkası da olabilir, denk gelince bu görseller boşa gitmesin dedim. @Basak da aklıma geliyor ama başka kim yapabilir bilemedim. Teşekkürler :)--NanahuatlEfendim? 06.09, 22 Temmuz 2020 (UTC)
Bu hafta en azından birini yazmaya çalışırım @Nanahuatl--Başak (mesaj) 19.26, 22 Temmuz 2020 (UTC)

Çeşmedeki teklifiniz hk.[kaynağı değiştir]

Teklif yorumlarında "Gerek yok" yazmışım. Şimdi bakınca hiç de nezaket kurallarına uygun olmadığını görüyorum. Yorumumun üzerini çiziyorum fakat kötü bir gayeyle yazmadığımı da o yorumu; öyle görünse de; sizlere bildirmek istedim. İyi günler dilerim. Goktr 20.11, 29 Temmuz 2020 (UTC)

Merhaba @Goktr001. Ben hiç kötü algılamadım. İçiniz rahat olsun. Size de iyi günler.--BSRF 💬 07.20, 30 Temmuz 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Writers Barnstar Hires.png Yazar Yıldızı
Türkçe Vikipedi'ye yaptığınız katkılar için... Huuntaİleti 19.48, 15 Ağustos 2020 (UTC)

Sivas Sıcak Çermik[kaynağı değiştir]

Sivas maddesindeki "Sıcak Çermik" başlığını Sivas (il) maddesine taşımışsınız, ki doğrudur. Orada da bulunması kesinlikle gerekir. Ancak resmi sınırları Yıldızeli ilçesi içerisinde olsa da, tüm Sivas halkı o bölgeyi Sivas Merkez'e bağlı kabul eder, ki zaten tüm temizlik, tesis ve otel işlerini Sivas Belediyesi yapmaktadır. Sivas Belediyesi'ne aittir yani. Tüm resmi web sitelerine bakarsanız bu durumu teyit edebilirsiniz. Sivas (il) maddesindeki dursun orada. Ama Sivas Belediyesi ilişkisini açıklayarak maddeyi yeniden yazacağım. Bilginize, herhangi bir yanlış anlaşılma olmasın. Sivas Belediyesi ile olan bu bağlantıyı izah etmediğim için hata benimdir. Kolay gelsin--Buzancar (mesaj) 06.31, 15 Eylül 2020 (UTC)

Yeni bir mesajınız var
Merhaba, BSRF. Yeni bir mesajınız var. Şablon tartışma:İzmir.
Bu bildiriyi dilediğiniz zaman {{mesajbildiri}} şablonunu kaldırarak silebilirsiniz.

1000+ Madde[kaynağı değiştir]

1k award.png 1000 Madde yıldızı
Türkçe Vikipedi'de 1000'den fazla madde başlattığınız için bu yıldız size, sevgiler. Madrox❯❯❯ mesaj? 11.44, 27 Eylül 2020 (UTC)

İzmir tramvayı istasyonları[kaynağı değiştir]

@BSRF, İzmir tramvayının istasyonlarını -İstanbul'daki gibi- aynı şirket işlettiği için "Karşıyaka İskele (İzmir metrosu)" şeklinde adlandırmıştım. Son yaptığınız güncellemede tramvayın hatlarına göre güncellemişsiniz. Sizin yaptığınız şekilde de olabilir ancak bence madde bütünlüğü sağlamak için "Karşıyaka İskele (İzmir tramvayı)" şeklinde daha iyi olur. Sizin fikriniz nedir? - bluetime93 (mesaj) 16.54, 27 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba @BlueTime93. Parantez içerisinde "İzmir metrosu" olması hatalıydı. Onun dışında sizin söylediğiniz şekilde de olabilir. Ancak tramvay duraklarının tek başına kayda değer olduğunu düşünmüyorum. Ayrı maddeler açılırsa SAS süreci gündeme gelebilir. İyi akşamlar.--BSRF 💬 21.08, 27 Eylül 2020 (UTC)

Viki Kafkasya'yı Seviyor[kaynağı değiştir]

Merhaba BSRF, size bu mesajı Viki Kafkasya'yı Seviyor yarışmasına katılımınız nedeniyle yazıyorum. Öncelikle yarışmaya göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz. Turkic Diller yarışmasında uygulanan kurallardan farklı olarak Viki Kafkasya'yı Seviyor yarışmasında sadece buradaki maddeler üzerinden değerlendirilme yapıalcaktır. Liste dışındaki maddeler değerlendirilmeye alınmayacak. Konular eğer kısa süre içerisinde tamamlanırsa ilave maddeler eklemek için bir çalışma içerisine girebiliriz. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 16.45, 3 Ekim 2020 (UTC)

AYM[kaynağı değiştir]

Merhaba BSRF. Bu değişiklikte değişiklik özetiniz benim değişikliğime yanıt şeklinde yazılmış gibi geldi. Ben mobilde, numaralar ile sizin yenilediğiniz tablo, alt alta ayrı tablolar olarak gözüktüğü için mobil okuyuculara kolaylık sağlasın diye iki tabloyu birleştirdim. Sayfa geçmişinden de fark edersiniz ki o numaralar seneler öncesinden eklenmiş. Benim onların sıfırdan eklenilmesi ile doğrudan bir ilgimin olmadığının notunu düşeyim. Yanlış bir anlaşılma olsun istemem. --Uncitoyenmesaj 13.59, 15 Ekim 2020 (UTC)

İstanbul metrosu[kaynağı değiştir]

@BSRF, İstanbul metrosu ve İstanbul metrosu istasyonları listesi maddelerinde yer alan tramvay, füniküler ve teleferik hatlarıyla ilgili bilgileri metro olmadıkları gerekçesiyle çıkarmışsınız. Bu hatların metro olmadıklarının ben de farkındayım ama hatların -İzmir'den farklı olarak- kendilerine ait "İstanbul tramvayı", "İstanbul füniküleri" gibi maddeleri olmadığı için söz konusu bilgilerin bu maddelerde yer alabileceğini düşünüyorum. Bu konu hakkında fikrinizi merak ediyorum, bilgilendirirseniz sevinirim. - bluetime93 (mesaj) 08.27, 5 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba @BlueTime93. İstanbul'da toplu taşıma maddesi var. Yeterli gelmezse veya içerik genişlerse ayrı maddeler de açılabilir. Ancak metro sistemi ile ilgisi olmayan hatların metro maddesine eklenmesinin gerekçesi bu olamaz. İyi günler.--BSRF 💬 08.39, 5 Kasım 2020 (UTC)

Sagopa Kajmer videografisi[kaynağı değiştir]

Sagopa Kajmer videografisi, sizce seçkin liste kriterlerini karşılıyor mu? Aday göstemeli miyim? 4 tane şarkısı için kaynak bulamadım ama diğer tüm şarkıları kaynaklı. Şarkıcı herhangi bir sinema veya reklam filminde oynamadığı ya da önemli sayılabilecek ödüller almadığı için diğer diskografilere göre boyutu kısa kaldı. Bunları da göz önünde bulundurursak en fazla bu kadar yazılabiliyor. Turgut46 11.17, 29 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba @Turgut46. İlk bakışta SL olabilir gibi duruyor. İki tane yönetmenin kaynaksız olduğunu gördüm. Belki o kısımlarda "Bilinmiyor" şeklinde bir kullanım tercih edilebilir. Aday gösterirseniz topluluk detaylı olarak değerlendirecektir. İyi günler.--BSRF 💬 17.35, 29 Kasım 2020 (UTC)
Aslında biliniyor. Sadece kanıtlayamıyorum. Kliplerde "Posthane Team"ın logosu var. Bunu direkt yazan güvenilir kaynak yok sadece. Turgut46 17.48, 29 Kasım 2020 (UTC)
@Turgut46, öyleyse {{Video kaynağı}} kullanılabilir.--BSRF 💬 17.50, 29 Kasım 2020 (UTC)
Videoda da yazmıyor. Sadece logosu var. Turgut46 17.52, 29 Kasım 2020 (UTC)

Şablon:Türkiye'deki camiler tartışması[kaynağı değiştir]

Merhabalar Şablon:Türkiye'deki camiler" sayfasının geçmişinde katkılarınızı gördüğüm için size de haber vermek istedim. Bu sayfada Şablon:Türkiye'deki camiler silinmeye aday gösterilmiş. Bu konudaki tartışmaya isterseniz siz de katılabilirsiniz.--Tarih (mesaj) 16.54, 30 Ocak 2021 (UTC)