Hugo video oyunları listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Hugo video oyunlarının listesi sayfasından yönlendirildi)
Hugo oyunları
Hugo franchise logo.gif
Klasik Hugo logosu.
Tür Çeşitli
Yapımcı Silverrock Productions / ITE
Laguna Video Games
Kiloo ApS
Progressive Media
Hugo Games
bit Managers
Kemco
Yayımcı Silverrock Productions / ITE, Egmont Interactive
Electronic Arts
Namco
Kiloo ApS
Krea Medie
Laguna Video Games
Infogrames
Yaratan Ivan Sølvason
Niels Krogh Mortense
Platformlar Commodore 64
Amiga
DOS
Microsoft Windows
Game Boy
Game Boy Color
Game Boy Advance
PlayStation
PlayStation 2
Mobil
Android
İlk yayın Skærmtrolden Hugo
1991
Son yayın Hugo's Adventure
2019

Medya franchise'ı Hugo, interaktif bir televizyon oyun programına ve ondan esinlenilmiş çok sayıda video oyununu bünyesinde barındırmaktadır. Seri yan oyunlar dahil olmak üzere 30'dan fazla oyunla Amiga, Commodore 64, PC, PlayStation, PlayStation 2, Game Boy ve mobil oyun sistemlerinde toplam 10 milyon kopyadan fazla satmıştır.[1] Çoğu oyun platform oyunları veya mini oyun setlerinden oluşmasına rağmen eğitim odaklı oyunları da bulunmaktadır.

İlk Hugo oyunları[değiştir | kaynağı değiştir]

Skærmtrolden Hugo (1991)[değiştir | kaynağı değiştir]

Skærmtrolden Hugo, Eleva2ren televizyon programına dayanan ilk Hugo oyunudur. İlk olarak Thomas Villadsen ve Uffe Jakobsen[2] tarafından SilverRock Productions için geliştirilmiştir (1992'de adı Interactive Television Entertainment olarak değişti). Skærmtrolden Hugo, 1991'de Commodore 64[3] ve kısa bir süre sonra Amiga için piyasaya sürüldü. Oyun, Hugo'nun hazine toplamak için gezinmek zorunda kaldığı bir altın madeninde geçmektedir.[4] Oyun mekanikleri basitti ve tüm oyunu tamamlamak on dakikadan az sürebilirdi.

Hugo: På Nye Eventyr - Del 1 (1991)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: På Nye Eventyr - Del 1, SilverRock Productions tarafından geliştirilen ve Amiga için yayınlanan 1991 yapımı bir platform video oyunudur. Skærmtrolden Hugo'nun devamı niteliğindedir. Oyun İngilizce'de Hugo in New Adventures olarak da bilinmektedir. İki farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır. Sonraki sene devam oyunu olan Hugo: På Nye Eventyr - Del 2 piyasaya sürülmüştür.

Hugo: På Nye Eventyr - Del 2 (1992)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: På Nye Eventyr - Del 2, SilverRock Productions tarafından geliştirilen ve Amiga için yayınlanan 1992 yapımı bir platform video oyunudur. Hugo: På Nye Eventyr - Del 1'in devamı niteliğindedir. Oyun İngilizce'de Hugo in New Adventures - Part 2 olarak da bilinmektedir. İki farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Klasik Hugo oyunları[değiştir | kaynağı değiştir]

Klasik Hugo serisi, ITE Media tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış, televizyonda yer alan orijinal oyunların toplandığı, toplamda altı oyundan oluşan bir mini oyun koleksiyon serisidir. Ardından Hugo Classic olarak yayınlanan ve orijinal oyunların yanı sıra ek oyunları da bünyesinde barındıran, toplamda yedi oyundan oluşan ikinci bir klasik seri daha bulunmaktadır.

Hugo 1, 2 & Amiga (1994)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo 1, 2 & Amiga, ITE Media tarafından geliştirilen ve Amiga ile Windows için yayınlanan 1994 yapımı bir platform video oyunudur. Dört farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo 3 (1995)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo 3, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 1995 yapımı bir platform video oyunudur. Dört farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo 4 (1996)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo 4, ITE Media tarafından geliştirilen ve Amiga ile Windows için yayınlanan 1996 yapımı bir platform video oyunudur. Dört farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo 5 (1997)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo 5, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 1997 yapımı bir platform video oyunudur. Dört farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo 6: Wild River (1998)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo 6, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 1998 yapımı bir platform video oyunudur. Sekiz farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Game Boy oyunları[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo ve Hugo 2[5], Laguna tarafından Game Boy için piyasaya sürüldü. Her iki oyun da aynı adı taşımasına rağmen klasik bilgisayar oyunlarından oldukça farklıdır. Her iki oyun da yandan kaydırmalı platform oyunlarıdır. İlk Hugo oyununda, Hugo merdivenleri çıkarak, borulardan tırmanarak ve tehlikeli tuzaklardan geçerek kaleden kaçmaktadır. Hugo 2'de (aslında Silverrock Productions'ın Hugo 2 oyununun giydirilmiş hâlidir) altınları toplayarak ve çukurlardan kaçınarak kaleden kaçmaktadır. Hugo 2 daha sonra 1999 yılında Infogrames tarafından Hugo 2½ adı altında Game Boy Color için piyasaya sürülmüştür.[6]

Hugo (1995)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo, Laguna tarafından geliştirilen ve Game Boy için yayınlanan 1995 yapımı bir platform video oyunudur. Hugo'nun eşi Hugolina, Arbarus kalesinin hükumdarı Horned King tarafından kaçırılır (orijinal hikâyede Hugolina, Cadı Sila tarafından kaçırılmaktır[5]) ve Hugo'nun onu kurtarmak için kralı yenmesi gerekir.

Hugo 2 (1997)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo 2, Bit Managers tarafından geliştirilen ve Laguna tarafından Game Boy için yayınlanan 1997 yapımı bir platform video oyunudur. Game Boy'da yer alan ilk Hugo oyununun devamı niteliğindedir. Bu oyunda amaç aileyi kurtarmak yerine Hugo'yu sihirli şatosuna tutsak eden Sila'nın kalesinden kaçması için kahramanımıza yardım etmektir.

Hugo 2½ (1999)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo 2½, Bit Managers tarafından geliştirilen ve Infogrames tarafından Game Boy Color için yayınlanan 1999 yapımı bir platform video oyunudur. 1997 yılında yayınlanan Hugo 2 oyununun gelişmiş versiyonudur. Aviator adında ek bir minioyun ile birlikte oyun renklendirilmiş, görseller yenilenmiştir.

Agent Hugo oyunları[değiştir | kaynağı değiştir]

Agent Hugo, ITE Media tarafından Hugo serisinin yeniden başlatan bir dizi 3D aksiyon oyunudur. Asıl adı taşıyan oyun 2005 yılında yalnızca Avrupa'da piyasaya sürülmüştür. Bu oyunu 2006'da Agent Hugo: Roborumble, 2007'de Agent Hugo: Lemoon Twist ve 2008'de Agent Hugo: Hula Holiday izlemiştir.

İsim Ayrıntılar

Orijinal çıkış tarihi:[7]
İşletim sistemleri için çıkış tarihleri:
2005 Windows, PlayStation 2[7][8][9]
Notlar:
 • ITE Media tarafından geliştirildi ve yayınlandı.[7]
 • GameCube versiyonu planlanıyordu, ancak iptal edildi.[10]
Orijinal çıkış tarihleri:[11]
 • AVR: 6 Ekim 2006
 • AVR: 2 Nisan 2007
İşletim sistemleri için çıkış tarihleri:
2006 Windows, PlayStation 2, Mobil[11]
2007 Game Boy Advance[12]
Notlar:
 • ITE Media tarafından PlayStation 2 ve Program-Ace tarafından Game Boy Advance versiyonu geliştirildi. ITE Media tarafından yayınlandı.[11][12]
Orijinal çıkış tarihleri:[13]
 • AVR: 5 Kasım 2007
 • AVR: 29 Mayıs 2008
İşletim sistemleri için çıkış tarihleri:
2007 Windows, PlayStation 2[13]
2008 Wii[14]
Notlar:
 • Coyote Console tarafından geliştirildi ve ITE Media tarafından yayınlandı.[13][14]
Orijinal çıkış tarihi:[15]
 • AVR: 6 Aralık 2008
İşletim sistemleri için çıkış tarihleri:
2008 Windows, PlayStation 2, Wii[15][16]
Notlar:
 • Attractive Games tarafından geliştirildi ve NDS Software tarafından yayınlandı.[15][16]

Macera oyunları[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo (1998)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo, ITE Media tarafından geliştirilmiş ve PlayStation için yayınlanmış 1998 yapımı bir aksiyon video oyunudur. Daha sonradan Hugo XL adıyla bilgisayara uyarlanmıştır. 1999 yılında Hugo 2 ile seri devam etmiştir. Oyuncu, gençliğini geri kazanmak isteyen ve bu yüzden Hugolina ile çocukları kaçıran Cadı Sila'yı durdurmak zorundadır.

Hugo 2 (1999)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo 2, ITE Media tarafından geliştirilmiş ve PlayStation için yayınlanmış 1999 yapımı bir aksiyon video oyunudur. Aynı platformda yer alan 1998 yapımı Hugo oyununun devamı niteliğindedir.

Hugo: Quest for the Sunstones (2000)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: Quest for the Sunstones (orijinal Danimarka dilinde adı Hugo: Jagten På Solstenene'dir), diğer adıyla Hugo 3D, ITE Media tarafından geliştirilmiş ve PlayStation ile Windows'ta yayınlanmış 2000 yapımı bir 3D platform video oyunudur. Fransa'da Hugo: La Quête des Pierres Solaires, Finlandiya'da Hugo ja kadonneet jalokivet, Almanya'da Hugo: Das Geheimnis des Kikurianischen Sonnensteins, İsveç'te Hugo: Jakten på solstenarna ve Rusya'da Кузя 3D: Тайна солнечных камней olarak da bilinmektedir. Oyun 2007'de Hugo in Space ile birlikte Best of Hugo serisiyle tekrar yayınlanmıştır.

Hugo: Black Diamond Fever (2001)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: Black Diamond Fever, ITE Media tarafından geliştirilmiş ve Electronic Arts tarafından Windows ve PlayStation için yayınlanmış 2001 yapımı bir platform video oyunudur. Hugo: Quest for the Sunstones'un devamı niteliğindedir. 2003'te, daha sonraki yıl Kiloo tarafından mobil telefonlara da uyarlanan Game Boy Color versiyonu yayınlanmıştır. Almanya'da Hugo: Diamantenfieber, Finlandiya'da Hugo: Musta timanttikuume, Polonya'da Hugo: Gorączka czarnych diamentów ve Rusya'da Кузя: Алмазная лихорадка olarak da yayınlanmıştır.

Hugo: Frog Fighter (2001)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: Frog Fighter, Frogger'ın gelişmiş sürümüne benzeyen 2001 yapımı bir PlayStation platform video oyunudur. Don Croco'nun timsahları tüm kurbağaları yakalamıştır ve onları büyük bir barbeküde yemeyi planlamaktadırlar. Hugo onları ölümden kurtarmak için yola çıkmıştır. Oyun, seviye başına tek bir ekranda kuş bakışı perspektifinden oynanır. Hugo, haritanın sonuna ulaşmak için yüzen ağaç gövdelerinden gaz kabarcıklarına ve kayalara atlamak zorundadır. Genellikle, bir haritanın sonuna ulaşılmadan önce, kutuyu açacak anahtarın alınması gerekir. Bu haritanın sonunun kilidini açan başka bir anahtarı tutar. Bazen örümcekler ve zıplayan balıklar gibi düşmanlardan kaçınılması gerekir. Bir haritayı tamamladıktan sonra, bir sonraki sefer oyunu oynarken bu seviyeyi atlamak için kullanılabilecek bir şifre verilir.

Hugo: The Evil Mirror (2002)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: The Evil Mirror, ITE Media tarafından geliştirilen ve ITE Media (Avrupa'da) ile XS Games (Amerika'da) tarafından PlayStation ve Windows için yayınlanan 2002 yapımı bir 3D platform oyunudur. Oyunun 2D versiyonları 2002-2004 yılları arasında Game Boy Color, Game Boy Advance ve mobil cihazlar için piyasaya sürülmüştür. Game Boy Advance'de Hugo Advance adını almıştır. Almanya'da Der Teuflische Spiegel (Şeytani Ayna), Finlandiya'da Ilkeä peili, Fransa'da Le Miroir Malefique, Polonya'da Czarodziejskie zwierciadło (Büyülü Ayna), Çekya'da Ďábelské zrcadlo (Şeytanın Aynası) ve Rusya'da Кузя: Заколдованное зеркало (Kuzya/Hugo: Büyülü Ayna) olarak da bilinmektedir.

Hugo: Smakkaball (2003)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: Smakkaball, ITE Media tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış 2003 yapımı bir aksiyon-spor oyunudur. Hugo, ailesi, arkadaşları ve hatta yeminli düşmanlarıyla birlikte bir Smakkaball spor turnuvasına katılır. Rusya'da Кузя: Троллебол (Kuzya: Trolloboi) olarak da bilinmektedir.

Hugo: Bukkazoom! (2003)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: Bukkazoom!, ITE Media tarafından geliştirilmiş, PlayStation 2, Windows ve Game Boy Advance için yayınlanmış 2003 yapımı bir yarış oyunudur. Game Boy Advance uyarlaması ITE Media tarafından geliştirildi ve 31 Ekim 2003 tarihinde Namco tarafından yayınlandı. Bu oyunda Hugo ile ailesi, arkadaşları ve onların düşmanları da yarışa katılır. Rusya'da Кузя idi: Жукодром! (Kuzya/Hugo: Zhukodrom!) olarak da bilinmektedir. Oyun Türkiye'de Türkçe dil seçeneğiyle satışa sunulmuştur.

Hugo: Runamukka (2004)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: Runamukka, ITE Media tarafından geliştirilmiş ve Windows için yayınlanmış 2004 yapımı bir aksiyon oyunudur. Hugo, Kawa'ların pençelerinden kaçması gerekmektedir. Kawa'lar Hugo'yu liderleri yaparlar ancak Hugo ailesinin yanına dönmek istemektedir. Bu yüzden oyuncunun Hugo'ya labirent gibi tapınaklardan ve tarım bölgelerinde rehberlik etmesi gerekir.

Hugo: Cannon Cruise (2004)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: Cannon Cruise, ITE Media tarafından geliştirilmiş ve PlayStation 2 ile Windows için piyasaya sürülmüş olan 2004 yapımı bir aksiyon oyunudur. Oyun yalnızca Avrupa'da yayınlanmıştır. Kiloo tarafından hazırlanmış bir mobil versiyonu bulunmaktadır. Oyun Türkiye'de Türkçe dil seçeneğiyle satışa sunulmuştur.

Hugo: Penguin Battle (2005)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: Penguin Battle, ITE Media tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış 2005 yapımı bir Windows oyunudur. Bu oyunda Sila, kötü penguenlerden oluşan bir ordu oluşturur ve tüm ülkeyi dondurur. Buzu eritip eski haline getirmek ve cadıyı bir kez daha durdurmak "hugocopter" ile Hugo'nun görevidir. Almanya'da Schlacht im ewigen Eis (Ebedi Buzda Savaş), Polonya'da Bitwa Pingwinów ve Rusya'da Кузя спасает лето (Hugo/Kuzya Yazı Kurtarıyor) olarak da bilinmektedir.

Hugo: Magic in the Troll Woods (2009)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: Magic in the Troll Woods, Attractive Games tarafından geliştirilen ve Krea Medie tarafından PlayStation 2, Windows, Wii ve Nintendo DS yayınlanan 2009 yapımı bir 3D platform oyunudur. ITE Media'nın Krea Medie'ye satılmasından sonra yayınlanan ilk Hugo oyunudur. Oyunda ana kahramanımız Hugo, gizli eşyaları toplarken ve bulmacaları çözerken orman boyunca zıplar, kayar, tırmanır ve sallanır. Kötülük, bazı orman hayvanlarıyla mücadele ederek eski haline getirilmesi gereken gölge yaratıklarına dönüşmüştür.

Hugo: Vahşi Ada oyunları[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: Vahşi Ada, ITE Media tarafından dört parça olarak yayınlanmış bir dizi mini oyun serisidir. Aynı adı taşıyan televizyon bloğunu temel alan video oyunları (program Türkiye'de Tropik Ada adıyla yayınlandı) 1999 yılından itibaren çeşitli dillerde ve ülkelerde, farklı başlıklar altında piyasaya sürüldü. Türkiye'de Hugo: Vahşi Ada, Almanya'da Hugo: Dschungelinsel ve Polonya'da Hugo: Tropikalna Wyspa olarak da bilinmektedir. Dört oyunda Türkiye'de Türkçe dil seçeneğiyle satışa sunulmuştur.

Hugo: Vahşi Ada 1 (1999)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: Vahşi Ada 1, ITE Media tarafından geliştirilen ve yayınlanan 1999 yapımı bir platform oyunudur. Cadı Sila, Hugolina ve çocuklarını zorla kaçırıp Jungle Adası'nda esir tutmaktadır. Hugo tehlikeli takibin ortasındayken adada tanıştığı yeni arkadaşları maymun Jean Paul ve tukan Fernando bu zorlu görevde ona yardım ediyor. Bu oyunda Hugocopter, Zirveye Çıkış, Inca Piramidinin Sırrı, Maymunu Takip Et, Bul-Vur ve Hafıza adlı mini oyunlar yer alıyor. Oyun Türkiye'de Türkçe dil seçeneğiyle satışa sunulmuştur. Amerika'da Jungle Island, Danimarka'da Vulkanøen (Volkan Adası), Çekya'da Dobrodružství v džungli, Finlandiya'da Viidakkoseikkailu (Orman Macerası), Almanya'da Hugo 7 - Dschungelinsel, Polonya'da Tropikalna wyspa (Tropik Ada) ve Rusya'da Кузя в джунглях (Kuzya/Hugo Ormanda) olarak da bilinmektedir. 2002 yılında Hugo Classic #5'ten itibaren tekrar yayınlanmaya başlamıştır. 2003 yılında Follow the Monkey (Maymunu Takip Et) oyunu tek başına mobile uyarlanmıştır.

Hugo: Vahşi Ada 2 (2000)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: Vahşi Ada 2, ITE Media tarafından geliştirilen ve yayınlanan 2000 yapımı bir platform oyunudur. Oyun Türkiye'de Türkçe dil seçeneğiyle satışa sunulmuştur. Amerika'da Jungle Island 2, Danimarka'da Hugo: Vulkanøen 2, Çekya'da Dobrodružství v džungli 2 (Orman Maceraları 2), Almanya'da Hugo 8 - Dschungelinsel 2, Finlandiya'da Viidakkoseikkailu 2 (Orman Macerası 2), Polonya'da Tropikalna wyspa 2 (Tropik Ada 2) ve Rusya'da Кузя в джунглях 2: Остров джунглей (Kuzya/Hugo Ormanda: Orman Adası) olarak da bilinmektedir. 2002 yılında Hugo Classic #6'tan itibaren tekrar yayınlanmaya başlamıştır.

Hugo: Vahşi Ada 3 (2004)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: Vahşi Ada 2, ITE Media tarafından geliştirilen ve yayınlanan 2004 yapımı bir platform oyunudur. Oyun Türkiye'de Türkçe dil seçeneğiyle satışa sunulmuştur.

Hugo: Vahşi Ada 4 (2005)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: Vahşi Ada 4, ITE Media tarafından geliştirilen ve yayınlanan 2005 yapımı bir platform oyunudur. Oyun Türkiye'de Türkçe dil seçeneğiyle satışa sunulmuştur. Bu oyun Hugo in the Hut oyununun Türkiye basımıdır.

Hugo in the Hut (2000)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo in the Hut, 2000 yılında çıkmış Windows için piyasaya sürülmüş bir oyundur.[17] Ormanda her şey huzurlu ve sakinken hayvanlar gerçek bir orman partisi vermeye karar verir. Ancak partiden önceki gün her şey ters gider. Salata için meyve ve büyük büfe için balık toplaması gereken tembel hayvanlar kalkamaz ve parti grubunun şefi de hastalanır. Oyuncu, partinin devam edebilmesi için Hugo ve arkadaşlarına yardım etmelidir. Oyunda üç yeni mini oyun bulunmaktadır. Almanya'da Hugo im Baumhaus - Die große Party ve İsveç'de Hugo: Den stora djungelfesten olarak da bilinmektedir.

Kış serisi oyunları[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: Wintergames (1997)[değiştir | kaynağı değiştir]

Bilgisayarlar için ITE Media tarafından 1997'de üretilen, Noel temalı mini oyunlar barındıran bir koleksiyondur. Ayrıca Hugo: PC Calender veya Christmas CD-ROM[18] olarak da bilinmektedir. Aslen Danimarka'da Hugo i Sneen (Hugo Karda) olarak piyasaya sürülmüştür. Oyunda Cadı Sila, Noel Baba'nın Noel Köyü'ne lanet getirmiştir ve Noel arifesinden önce onu kaldırabilecek tek kişi Hugo'dur.

Hugo Saves Christmas (1998)[değiştir | kaynağı değiştir]

Bilgisayarlar için ITE Media tarafından 1998'de üretilen Noel temalı mini oyunlar koleksiyonudur. Her birinde Hugo, Noel Baba'yı Sila'nın şatosunda hapsedilmekten kurtarmalı ve yine tüm çocuklar için Noel arifesini mahvedecek planları bozmalıdır. Hugo: PC Calendar olarak da bilinir.[19] Oyun Danimarka'da Hugo Redder Julen, Almanya'da Hugo rettet das Weihnachtsfest, Arjantin'de Hugo salva la Navidad ve Rusya'da Кузя спасает Рождество adıyla yayınlandı. 2000 yılında Trollbox 1'in (Hugo 5 ve Dalgacı ile Dişlek oyunuyla birlikte paketlenmiş) bir parçası olarak yeniden piyasaya sürüldü.

Hugo: Scylla's Revenge (1999)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: Scylla's Revenge, ITE Media tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış 1999 yapımı bir mini oyun koleksiyonudur. Kötü cadı Sila geri döndü ancak bu kez Noel Baba'dan ve tüm elflerden kurtulmaya çalışıyor. Onları buz bloklarına hapseden acımasız bir büyü yapıyor ve şimdi Hugo onları kurtaramazsa içeride donma tehlikesiyle karşı karşıyalar.[20] Oyun, Danimarka'da Hugo: Afskylias Hævn, Almanya'da Hugo Wintergames 3, Polonya'da Hugo: Gwiazdkowa przygoda (Hugo: Noel Macerası) ve Rusya'da Кузя: Новый год (Kuzya/Hugo: Yeni Yıl) adıyla yayınlandı.

Play and Learn serisi eğitim oyunları[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: The Magic Oak (1998)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: The Magic Oak, ITE Media tarafından geliştirilen ve yayınlanan 1998 yapımı "Play and Learn" serisine ait bir eğitim video oyunudur. Sila onu oyuncunun ailesine geri götürmesi gereken ormanın derinliklerine gönderirken, Hugo'nun küçük oğlu Rat'in ana karakter olarak oynandığı ilk oyundur. Aynı zamanda Learn & Play[21], Danimarka'da Hugo: Den Fortryllede Eg / Hugo: Leg Og Lær 1, Çekya'da Hugo: Tajemný les, Finlandiya'da Hugo: Taikatammi, Almanya'da Hugo: Die Zaubereiche, Polonya'da Hugo: Zaczarowany dąb, Rusya'da Кузя и его друзья: Волшебное дерево ve Türkiye'de Hugo: Sihirli Meşe olarak da bilinir. Oyunun Türkiye dağıtımı Hürriyet Gazetesi tarafından Hürriyet Game Club adı altında yapılmıştır.

Hugo: The Magic Journey (1998)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: The Magic Journey, ITE Media tarafından geliştirilen ve yayınlanan 1998 yapımı "Play and Learn" serisine ait bir eğitim video oyunudur. Danimarka'da Den Magiske Rejse/Hugo: Leg Og Lær 2, Çekya'da Cesta kolem světa (Dünya Etrafında), Almanya'da Fantastische Welt, Finlandiya'da Hugo Taikamatka, Polonya'da Magiczna podróż, Rusya'da Кузя и его друзья: Большое путешествие (Kuzya/Hugo ve Arkadaşları: Harika Bir Yolculuk) ve Türkiye'de Hugo: Sihirli Yolculuk olarak da yayınlanmıştır. Bu oyun 1999 yılında Wild River ile birlikte Hugo 2 in 1'da (Almanya'da Hugo - Sonderpaket 2) ve 2007 yılında Hugo Classic #2 (Hugo 4) ile tekrar yayınlanmıştır. Polonya'da 2006 yılında Hugo Złota 10-tka serisinin bir parçası olarak tekrar yayınlanmıştır. Oyunun Türkiye dağıtımı Hürriyet Gazetesi tarafından Hürriyet Game Club adı altında yapılmıştır. Oyun, Türkiye haritasının yarım gösterilmesinden ve ülke hakkında yapılan yorumlardan dolayı oldukça sert eleştiriler almıştır.

Hugo: The Bewitched Rollercoaster (1999)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: The Bewitched Rollercoaster, ITE Media tarafından geliştirilen ve yayınlanan 1999 yapımı "Play and Learn" serisine ait bir eğitim video oyunudur. Danimarka'da Den Forheksede Rutschebane / Hugo: Leg Og Lær 3, Finlandiya'da Taikavuoristorata, Almanya'da Die verhexte Achterbahn, Polonya'da Zaklęta Kolejka, Rusya'da Кузька: Путешественник во времени (Kuzya/Hugo: Zaman Yolcusu) olarak da bilinmektedir. Bu oyun Danimarka'da 2007 yılında Hugo Classic #3 (Hugo 5) ile birlikte Best of Hugo serisiyle ve Polonya'da 2006 yılında Hugo Złota 10-tka serisinin bir parçası olarak tekrar yayınlanmıştır.

Hugo: The Secrets of the Forest (2000)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: The Secrets of the Forest, ITE Media tarafından geliştirilen ve yayınlanan 2000 yapımı "Play and Learn" serisine ait bir eğitim video oyunudur. Danimarka'da Hugo: Den Magiske Trylledrik/Hugo: Leg Og Lær 4, Almanya'da Der magische Zaubertrank, Finlandiya'da Hugo Taikajuoma, Polonya'da Hugo: Magiczny napój, Rusya'da Волшебный Эликсир ve Türkiye'de Hugo: Ormanın Büyüsü olarak da yayınlanmıştır. Aslen 25 Temmuz 2000'de çıkışını yapan oyun, 21 Nisan 2005'te Hugo Gold II olarak tekrar yayınlanmıştır. Ayrıca Hugo Classic #4 (Wild River) ile birlikte Best of Hugo serisinin bir parçası olarak tekrardan yayınlanmıştır. Oyunun Türkiye dağıtımı Hürriyet Gazetesi tarafından Hürriyet Game Club adı altında yapılmıştır.

Hugo: Heroes of the Savannah (2001)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: Heroes of the Savannah, ITE Media tarafından geliştirilen ve yayınlanan 2001 yapımı "Play and Learn" serisine ait bir eğitim video oyunudur. Danimarka'da Savannens Helte/Leg Og Lær 5, Finlandiya'da Hugo ja savannin sankarit, Almanya'da Hugo im Reich der wilden Tiere (Hugo Vahşi Hayvanlar Aleminde), Polonya'da Bohaterowie sawanny ve Türkiye'de Hugo: Savannah'ın Kahramanları olarak da bilinmektedir. Oyunun Türkiye dağıtımı Hürriyet Gazetesi tarafından Hürriyet Game Club adı altında yapılmıştır.

Hugo: The Forces of Nature (2001)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: The Forces of Nature, ITE Media tarafından geliştirilen ve yayınlanan 2001 yapımı "Play and Learn" serisine ait bir eğitim video oyunudur. Danimarka'da Naturens Kræfter/Hugo: Leg Og Lær 6, Çekya'da Sila prírody, Finlandiya'da Hugo ja luonnonvoimat, Almanya'da Hugo im Bann der Elemente, Polonya'da Siły natury, İsveç'te Naturkrafterna, Rusya'da Силы природы ve Türkiye'de Hugo: Doğanın Güçleri olarak da yayınlanmıştır. Aslen 30 Ağustos 2001'de çıkışını yapan oyun, Mayıs 2004'te Hugo Classic #7 olarak yeniden yayınlandı. Ayrıca 2007 yılında Danimarka'da Hugo in the Hut ile birlikte Best of Hugo serisiyle tekrardan yayınlandı. 2006 yılında Polonya'da Hugo Złota 10-tka serisinin bir parçası olarak tekrar yayınlanmıştır. Oyunun Türkiye dağıtımı Hürriyet Gazetesi tarafından Hürriyet Game Club adı altında yapılmıştır.

Hugo and the Animals of the Ocean (2002)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo and the Animals of the Ocean, ITE Media tarafından geliştirilen ve yayınlanan 2002 yapımı "Play and Learn" serisine ait bir eğitim video oyunudur. Almanya'da Hugo und das Geheimnis der Meere ve Türkiye'de Hugo Denizin Altında olarak da bilinmektedir. Oyunun Türkiye dağıtımı Hürriyet Gazetesi tarafından Hürriyet Game Club adı altında yapılmıştır.

Hugo in Space (2002)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo in Space, ITE Media tarafından geliştirilen ve yayınlanan 2002 yapımı "Play and Learn" serisine ait bir eğitim video oyunudur. Danimarka'da Hugo På Rumfart/Hugo: Leg Og Lær 8, Finlandiya'da Hugo Avaruudessa, Almanya'da Hugo im Weltraum, Polonya'da Hugo w kosmosie ve Rusya'da Кузя в космосе olarak da bilinmektedir. Oyun daha önceden iptal edilen Hugo and the Diamond Moon animasyon filminden belirli öğeler içermektedir. 2007 yılında Quest for the Sunstones ile birlikte Best of Hugo serisiyle tekrar yayınlanmıştır.

Hugo Spielewerkstatt (2010)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Spielewerkstatt, Krea Medie ve UIG Entertainment tarafından Aralık 2010'da yayınlanmış bir bilgisayar oyunudur. Oyuncu 30'dan fazla seviyede en yüksek skoru almaya çalışabilir. Oyunda orman, mağara, uzay ve kış mevsiminin de dahil olduğu 12 dünya bulunmaktadır. 36 farklı düşman, çokça tuzak bulunmaktadır. Ayrıca kendi hazırladığınız seviyeleri arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Retro oyunları[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Retro Mania (2011)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Retro Mania, Danimarkalı Progressive Media stüdyosu tarafından geliştirilen ve 2011 yılında Android sistemli mobil cihazlar için Krea Medie tarafından yayınlanan bir aksiyon video oyunudur. iPad versiyonu Hugo Retro Mania HD olarak piyasaya sürülmüştür. Ayrıca Software Pyramide tarafından Hugo Retro: Zurück in der Mine adıyla yalnızca Almanya'da yayınlanmış bir Windows sürümü de mevcuttur. Oyun Türkçe dil seçeneğiyle çıkmıştır.

Hugo Troll Race (2012)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Troll Race, Danimarkalı stüdyo Hugo Games tarafından geliştirilen ve Krea Medie tarafından yayınlanan 2012 yapımı bir oynaması ücretsiz sonsuz koşu video oyunudur. iPad için Hugo Troll Race HD olarak piyasaya sürülmüştür. Almanya'da Software Pyramide tarafından yayınlanan bir Windows sürümü bulunmaktadır. Oyun Türkçe dil seçeneğiyle çıkmıştır.

Toplama oyunları[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Gold (1998)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Gold, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 1998 yapımı bir mini oyun koleksiyonu video oyunudur. Dokuz farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo Gold II (2005)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Gold II, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 2005 yapımı bir mini oyun koleksiyonu video oyunudur. Sekiz farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo Gold III (2005)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Gold III, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 2005 yapımı bir mini oyun koleksiyonu video oyunudur. Sekiz farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo Platin (1999)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Platin, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 1999 yapımı bir mini oyun koleksiyonu video oyunudur. Sekiz farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo Titan (2001)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Titan, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 2001 yapımı bir mini oyun koleksiyonu video oyunudur. Yedi farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo Krypton (2002)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Krypton, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 2002 yapımı bir mini oyun koleksiyonu video oyunudur. Sekiz farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo Saphir (2003)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Saphir, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 2003 yapımı bir mini oyun koleksiyonu video oyunudur. Sekiz farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo XL (1999)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo XL, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 1999 yapımı bir mini oyun koleksiyonu video oyunudur. Yedi farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo: Die Geburtstagsparty (2000)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo: Die Geburtstagsparty, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 2000 yapımı bir mini oyun koleksiyonu video oyunudur. İlk diskinde on farklı, ikinci diskinde sekiz farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo Safari (2000)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Safari, ITE Media tarafından geliştirilen ve yayınlanan 2000 yapımı bir film ve video oyunudur. Hugo büyük bir safari turuna çıkar. Bu oyunda Hugo ve arkadaşları seyirciyi safariye yaklaştırır. Oyunda dört farklı oyun ve ek bir film bulunmaktadır.

Hugo 2 in 1 (2005)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo 2 in 1, ITE Media tarafından geliştirilen ve Game Boy Advance için yayınlanan 2005 yapımı toplama video oyunudur. Hugo: Bukkazoom! ve Hugo: The Evil Mirror oyunlarının Game Boy Advance sürümlerinin tek pakette toplanmış hâlidir.

Hugo Classic oyunları[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Classic #1 (2000)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Classic #1, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 2000 yapımı bir mini oyun koleksiyonu video oyunudur. Dört farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo Classic #2 (2000)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Classic #2, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 2000 yapımı bir mini oyun koleksiyonu video oyunudur. Dört farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo Classic #3 (2000)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Classic #3, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 2000 yapımı bir mini oyun koleksiyonu video oyunudur. Dört farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo Classic #4 (2000)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Classic #4, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 2000 yapımı bir mini oyun koleksiyonu video oyunudur. Dört farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo Classic #5 (2002)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Classic #5, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 2002 yapımı bir mini oyun koleksiyonu video oyunudur. Altı farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo Classic #6 (2002)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Classic #6, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 2002 yapımı bir mini oyun koleksiyonu video oyunudur. Altı farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Hugo Classic #7 (2004)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Classic #7, ITE Media tarafından geliştirilen ve Windows için yayınlanan 2004 yapımı bir mini oyun koleksiyonu video oyunudur. Beş farklı Hugo oyununu bünyesinde barındırmaktadır.

Uygulamalar[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Safari (2011)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Safari, ITE Media tarafından geliştirilen ve yayınlanan 2000 yapımı bir film ve video oyunudur. 2011'de Krea Medie tarafından Android, iPad, iPhone ve iPod platformlarında yayınlanmıştır. Esin kaynağını Hugo Safari TV programından almaktadır.

Hugo Troll Wars (2013)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Troll Wars, Hugo Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan 2013 yapımı bir çevrimiçi gerçek zamanlı strateji/kale savunma[22] video oyunudur. iPhone/iPod, iPad, Android, Windows Phone, Kindle ve Facebook gibi çeşitli platformlarda piyasaya sürülmüştür. Oyun Trollerin Kralı Hugo veya ölümcül düşmanı kötü Cadıların Kraliçesi Sila'nın rolüne girebildiği alternatif bir Hugo evreninde geçmektedir. Ayrıca oyunda PvP çok oyunculu modu ve sosyal oyun öğeleri de bulunmaktadır. Bir çeşit Clash of Clans klonudur.

Hugo World (2014)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo World, Hugo Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan 2014 yapımı bir sosyal yönetim video oyunudur.[23] Oyun, geleneksel bir Hugo evreninde geçmektedir. Hugo'nun karısı Hugolina ve çocukları gibi karakterler, Sila ve arkadaşı Don Croco ile birlikte geri dönüyor.

Ronaldo & Hugo: Superstar Skaters (2015)[değiştir | kaynağı değiştir]

Ronaldo & Hugo: Superstar Skaters, Hugo Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan, futbol yıldızı Cristiano Ronaldo'nun yer aldığı, Android ve iOS için oynaması ücretsiz sonsuz koşu temalı bir mobil oyundur.[24] Oyun, Las Vegas'taki bir otel kapısında magazincilere yakalanan Ronaldo'nun Paparazzi Pete'ten kaçmaya çalışmasını konu edinmektedir. Bir çeşit Subway Surfers klonudur.

Hugo Flower Flush (2015)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Flower Flush, Hugo Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan 2015 yapımı parça eşleştirme temalı bir mobil oyundur.[25] iOS ve Android cihazları için piyasaya sürülmüştür. Hugo ve Hugolina, Sila kötü büyülerinde kullanmadan önce Büyülü Çiçeği bulmalıdır.[26]

Hugo Adventure: The Mystery Islands (2015)[değiştir | kaynağı değiştir]

2015 yılında Windows Phone cihazları için piyasaya sürülmüştür. İlk olarak Hugo Mystery Island olarak duyurulmuştur.[27] Ailesini Cadı Sila'dan kurtardıktan sonra, Hugo 5 adalı gizemli topraklarda kaybolur. Hugo hayatının görevini edinmiştir. Kötü Cadı Sila, tehlikeli timsah Don Croco ve devasa iğrenç örümceklerle savaşırken altın, elmas ve yakut bulmaya çalışmaktadır. Oyuncunun yardımlarıyla Hugo, atılan dinamitlerden, hatalı maden vagonlarına çarpmaktan, ani kaya düşmelerine yakalanmaktan ve diğer sürprizlerden kaçınmalıdır.

Hugo Troll Race 2 (2016)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Troll Race 2 (diğer adıyla Hugo Troll Race 2: The Daring Rail Rush) Fuzzy Frog tarafından geliştirilen ve Hugo Games tarafından Android ve iOS platformlarında yayınlanan 2016 yapımı bir oynaması ücretsiz sonsuz koşu oyunudur. 2012 yapımı Hugo Troll Race oyununun devamı niteliğindedir.[28] Oyun Türkçe dil seçeneğiyle çıkmıştır.

Mobil oyunlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo in the Snow (2003)[değiştir | kaynağı değiştir]

ITE Media tarafından geliştirilmiş ve Mayıs/Kasım 2003'te yayınlanmıştır. Normal ve Noel olmak üzere iki farklı versiyonu bulunmaktadır. Kar, bulutlu gökyüzünden yavaş yavaş düşmektedir. Kötü Cadı Sila, süpürge sopasıyla etrafta uçmaktadır ve acımasız büyüsünü kullanmak için doğru fırsatı beklemektedir. Hugolina'yı yakalamak isteyen Sila'yı durdurmak için ona kartopu atmanız gerekiyor. Almanya'da Hugo im Schnee olarak da bilinmektedir.

Hugo Goes Fishing (2003)[değiştir | kaynağı değiştir]

ITE Media tarafından geliştirilmiş ve Haziran 2003'te yayınlanmıştır. Hugo ve arkadaşları Jean Paul ve Fernando küçük bir parti planlamaktadır. Her şey hazır olmasına rağmen balık eksiktir. Herkesin güzel bir akşam yemeği hazırlaması için Hugo'ya balık yakalamasında yardım etmeniz gerekmektedir. Hugo balık tutarken dikkatli olmalı ve vahşi orman hayvanlarına dikkat etmelidir. Dikkatli olmazsa ayağı kayarak çamurlu nehire düşer.

Follow the Monkey (2003)[değiştir | kaynağı değiştir]

ITE Media tarafından geliştirilmiş ve Temmuz 2003'te yayınlanmıştır. "Günün Trolü" olmak için Hugo'nun zorlu bir görevi çözmesi gerekmektedir. Neyse ki, arkadşaı Jean Paul ona yardım eder ve labirentten ormana giden yolu gösterir. Seviyeleri geçmek için Hugo, maymun Jean Paul tarafından izlenen yolu doğru şekilde takip etmek zorundadır. Yanlış bir hamle sonucu bataklığa düşebilir veya başka tehlikelerle karşılaşabilir. Hıza göre puan kazanılır.

Earthquake (2003)[değiştir | kaynağı değiştir]

ITE Media tarafından geliştirilmiş ve Ağustos 2003'te yayınlanmıştır. Jean Paul ve Hugo deprem karşısında şaşkınlığa uğrar. Hugo ve arkadaşlarının yaşadığı adadaki büyük yanardağ, dünyayı sarsıtıp titretmektedir. Hugo'nun evindeki her şey devrilmek ve kırılmak üzeredir. Hasarı en aza indirmek için Jean Paul ve Hugo'ya tüm parçaları yakalamalarında yardım etmelisiniz. Oyun ilerledikçe depremin şiddeti artar. Hıza göre puan kazanılır.

Ice Cave (2004)[değiştir | kaynağı değiştir]

ITE Media tarafından geliştirilmiş ve Mart 2004'te yayınlanmıştır. Sila, Hugo'nun karısı ve üç çocuğunu kaçırmıştır. Soğuk ve karanlık buz mağarasında tutukludurlar. Hugo bu plana bir son vermeli ve tekrar huzur içinde yaşayabilmeleri için ailesini özgür bırakmalıdır. Hugo ile mağaraya giderek vazoları toplayın ve sembolleri not edin.

Black Diamond Fever I, II & III (2004)[değiştir | kaynağı değiştir]

ITE Media tarafından geliştirilmiş ve Haziran-Ağustos 2004'te yayınlanmıştır. Sila çok şeytani bir formül bularak geri dönmüştür. Orman adasında bulunan çok nadir siyah elmasa ihtiyacı vardır. Don Kroko'nun yardımcıları, Kikuralıları gece gündüz maden kazmaya zorlar. Hugo ile birlikte Kikuralıları serbest bırakmalısınız. Bu oyun, titreşim, özel grafikler, harika ses efektleriyle özel bir deneyim sunmaktadır.

Cannon Cruise (2004)[değiştir | kaynağı değiştir]

ITE Media tarafından geliştirilmiş ve Ekim 2004'te yayınlanmıştır. Hugo'nun yeni macerası "Cannon Cruise" bir deniz savaşı oyunudur. Hugo ile büyük açık denizde tam yelkenle, güçlü toplarla ve Sila'ya karşı yeni bir savaş kazanma dürtüsüyle yola çıkın. Değişen hava koşulları, devasa dalgalar ve çeşitli silahlarla, Hugo tehlikeli Romalı muhripler, Vikingler, korsanlar ve diğer rakiplerle karşı karşıya gelecek.

Fernando and Hugo (2005)[değiştir | kaynağı değiştir]

ITE Media tarafından geliştirilmiş ve Mayıs 2005'te yayınlanmıştır. Hugo tüm arkadaşları için büyük bir parti vermek ister, ancak ne yazık ki akşam yemeği için yeterince meyve toplamayı unutmuştur. Güvendiği uçan arkadaşı Fernando, Hugo'ya yardım etmeye ve ormandaki vahşi doğada uçmaya söz vermiştir. Fernando'nun meyve toplamasına ve yapışkan bal veya arıları vurarak ormanı daha az vahşi hale getirmesine yardımcı olun.

Hugo Evil Mirror 1, 2 & 3 (2005-2006)[değiştir | kaynağı değiştir]

ITE Media tarafından geliştirilmiş ve Eylül 2005/Temmuz-Ekim 2006'da yayınlanmıştır. Rit, Rat ve Ruth, Hugo'yu kurtarmak için aynanın üç parçasını bulmalıdır. İlk bölüm "Biber Kalesi"nde, ikinci bölüm "Sincap Ağacı"nda ve üçüncü bölüm ise "Viking Kampı"nda yer almaktadır.

Agent Hugo: Roborumble (2006)[değiştir | kaynağı değiştir]

ITE Media tarafından geliştirilmiş ve Ekim 2006'da yayınlanmıştır. Robotların Efendisi Geekdorph adında yeni ve son derece sinir bouzucu bir kötü adam ortaya çıkmıştır. Bu deli, bildiğimiz dünyayı yalnızca robotların hüküm sürdüğü ve diğer tüm canlıların haksız kölelerden başka bir şey olmadığı yeni bir çağa itmek istemektedir. Ajan Hugo, Geekdorph'un nerede olduğunu ve onunla ilgili olası bilgileri toplayarak saldırmak için şehrin dört bir yanındaki görevlerine gitmektedir.

Food Fight (2007)[değiştir | kaynağı değiştir]

Watergame tarafından geliştirilmiş ve ITE Media tarafından Ocak 2007'de yayınlanmıştır. Hugo ve genç trol Rat, gökten heyecan verici şeyler yağarken birbirlerine meyve ve peynir atmaktadırlar. Hugo veya Rat'e her vuruşta puan kazanılır. Oyun tek oyunculu veya çok oyunculu oynanabilir.

Slot oyunları[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Slot (2016)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Slot (diğer adıyla Hugo), Play'n GO tarafından geliştirilen ve yayınlanan 2016 yapımı bir çevrimiçi slot oyunudur.[29][30] Oyun esin kaynağını Labirent ve Halatlar minioyun senaryolarının yeniden yapımını barındıran Hugo Retro Mania'dan almaktadır.

Hugo 2 (2017)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo 2, Hugo Games tarafından geliştirilen ve Play'n GO tarafından yayınlanan 23 Kasım 2017 yapımlı bir çevrimiçi casino oyunudur.[31] 2016 yapımı Hugo Slot'un devamı niteliğindedir. Oyunda Hugo, kötü Cadı Sila'nın dağ mağara sığınağına baskın yapmak için bir el arabası kullanmaktadır. Bu sayede hazine sandığını ele geçirebilir. Oyun esin kaynağını Hugo Troll Race'den almaktadır. Ayrıca klasik oyun sonu Ice Cavern senaryosu (bu oyunda Skull Cavern olarak geçmektedir) bu oyunda ek olarak yer almaktadır.

Hugo Goal (2017)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo Goal, Hugo Games tarafından geliştirilmiş ve Play'n GO tarafından yayınlanmış 2017 yapımı bir çevrimiçi casino oyunudur. Hugo Slot serisinin yan oyunudur.

Hugo’s Adventure (2019)[değiştir | kaynağı değiştir]

Hugo's Adventure, Hugo Games tarafından geliştirilmiş ve Play'n GO tarafından yayınlanmış 2019 yapımı bir çevrimiçi casino oyunudur. Hugo Slot serisinin yan oyunudur.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Hugo 2". Playright.dk. 17 Aralık 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Kasım 2014. 
 2. ^ "" Hugo Délire " et Cristiano Ronaldo, un improbable duo de jeu vidéo". Lemonde.fr. 5 Haziran 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Ağustos 2016. 
 3. ^ "Skærmtrolden Hugo". Lemon Amiga. 7 Ağustos 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 4. ^ "Hugo Games Products". web.archive.org. 3 Şubat 1999. Erişim tarihi: 22 Mayıs 2019. 
 5. ^ a b "Hugo". Playright.dk. 17 Aralık 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Kasım 2014. 
 6. ^ "Commodore Fan Gazette 03 2013 Lowres". Archive.org. 25 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Kasım 2014. 
 7. ^ a b c "Agent Hugo Release Information for PC". GameFAQs. 16 Ağustos 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Haziran 2009. 
 8. ^ "Agent Hugo Release Information for Mobile". GameFAQs. 5 Haziran 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Haziran 2009. 
 9. ^ "Agent Hugo Release Information for PlayStation 2". GameFAQs. 13 Eylül 2006 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Haziran 2009. 
 10. ^ "Agent Hugo for GameCube". GameSpot. 23 Ocak 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Haziran 2009. 
 11. ^ a b c "Agent Hugo: Roborumble Release Information for PlayStation 2". GameFAQs. 13 Aralık 2006 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Haziran 2009. 
 12. ^ a b "Agent Hugo: Roborumble Release Information for Game Boy Advance". GameFAQs. 18 Mart 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Haziran 2009. 
 13. ^ a b c "Agent Hugo: Lemoon Twist Release Information for PlayStation 2". GameFAQs. 12 Şubat 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Haziran 2009. 
 14. ^ a b "Agent Hugo: Lemoon Twist Release Information for Wii". GameFAQs. 25 Şubat 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Haziran 2009. 
 15. ^ a b c "Agent Hugo: Hula Holiday Release Information for Wii". GameFAQs. 25 Şubat 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Haziran 2009. 
 16. ^ a b "Agent Hugo: Hula Holiday Release Information for PlayStation 2". GameFAQs. 6 Mart 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Haziran 2009. 
 17. ^ "Hugo - Den stora djungelfesten" (PDF). 20 Nisan 2003 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Ocak 2014. 
 18. ^ "Hugo: Gwiazdkowa Przygoda, Hugo: PC Calendar (PC)". GRY-Online.pl. 21 Mayıs 2001 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Ağustos 2016. 
 19. ^ "Hugo Games Products". web.archive.org. 3 Şubat 1999. Erişim tarihi: 22 Mayıs 2019. 
 20. ^ "Hugo - Den stora djungelfesten" (PDF). 20 Nisan 2003 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Ocak 2014. 
 21. ^ "Hugo Scyllas hämnd" (PDF). 22 Nisan 2003 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Ocak 2014. 
 22. ^ "Hugo Troll Wars (PC)". GRY-Online.pl. 25 Şubat 2014. 27 Ağustos 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Ağustos 2016. 
 23. ^ "Hugo World". Hugogames.com. 1 Ağustos 2013. 8 Ocak 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Ocak 2014. 
 24. ^ "Cristiano Ronaldo finally has his own video game". Eurogamer.net. 8 Haziran 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Haziran 2015. 
 25. ^ "Lanseringer i kø for Hugo Games". hegnar.no. 18 Eylül 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Ağustos 2016. 
 26. ^ "Hugo Flower Flush - Apps on Google Play". play.google.com (İngilizce). 3 Aralık 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Mayıs 2019. 
 27. ^ http://ir1.euroinvestor.com/IR/Files/OsloNewsWeb/27336471/2016-01-06/FinancialGuidance.pdf
 28. ^ "Streams und Spiele kostenlos: Good Bye Lenin, Hugo Troll Race, Radiooooo - SPIEGEL ONLINE". Spiegel.de. 26 Mart 2016. 28 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Ağustos 2016. 
 29. ^ "Play'n GO to launch slot based on Danish animated troll Hugo". Gaming Intelligence. 4 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Ağustos 2016. 
 30. ^ "Hugo Slot Game inspired by interactive Children's show". Promotionalbonuscode.com. 28 Ağustos 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Ağustos 2016. 
 31. ^ "Hugo 2". 5th Planet Games (İngilizce). 9 Aralık 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Aralık 2018.