Hannibal karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Hannibal adlı Amerikan gerilim televizyon dizisinde yer alan tüm hayalî karakterler.[1]

Tüm karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Will Graham, Seri katillerle empati kurabilen ve suçluların profillerinin çıkarılmasında yetenekli birisidir. Psikolojisi bozuk biri olduğu için Hannibal'dan psikolojik yardım alır. 2.sezon finalinde Hannibal onu bıçaklar. Ancak hayatta kalır ve Hannibal'ı bulmak için çabalar. Francis Dolarhyde Will'in ailesini öldürmeye çalışır. Dizi finalinde Hannibal'a sarılarak kendisiyle birlikte uçurumdan aşağı çeker. Hugh Dancy tarafından canlandırılır.
 • Hannibal Lecter, Yamyam bir seri katildir ayrıca yemek pişirme sanatında uzmandır. Ayrıca bir psikiyatristtir. Yamyam olma sırrını 2.sezon finaline kadar koruyabilmiştir. Daha sonra Floransa'ya kaçmıştır. Floransa'da ise "Floransa Canavarı" olarak bilinmektedir. Dizi finalinde Will ile birlikle Francis'i öldürür. Will ile beraber uçurumdan düşer. Mads Mikkelsen tarafından canlandırılır.
 • Bedelia Du Maurier, Hannibal'ın psikoterapistidir. Kendisi bir hastası tarafından saldırıya uğramış biridir. Hannibal'ın tehlikeli biri olduğunu öğrenince Floransa'ya kaçar. Ancak yine de bulunur. Hannibal hapisten kaçınca paranoyaklaşır. Dizi finalinde bacağının kesilip servis edildiği bir masada oturur. Gillian Anderson tarafından canlandırılır.
 • Alana Bloom, FBI'da psikiyatri profesörü ve profil uzmanlığında danışmandır. Will Graham'in eski psikiyatristidir. 2.sezon finalinde Hannibal'ın katil olduğunu öğrenince Abigail onu camdan aşağı atmıştır. 3.sezonda Mason Verger ile Hannibal'ı yakalamaya çalışmıştır. Fakat daha sonra Margot ile ülkeyi terk eder. Caroline Dhanervas tarafından canlandırılır.
 • Beverly Katz, Lif analizi konusunda uzmanlaşmış bir olay yeri inceleme araştırmacısıdır. Will sayesinde Hannibal'ın yamyam olduğunu öğrenir. Ve onun evine gidince Hannibal tarafından öldürülür. Hettienne Park tarafından canlandırılır.
 • Jack Crawford, FBI'ın Davranış Bilimleri Başkanı ve Graham'ın patronudur. Akciğer kanseri olan bir karısı vardır. Ayrıca Hannibal'ın arkadaşıdır. Ancak 2.sezon finalinde Hannibal'ın seri katil olduğunu öğrenir. Bu nedenle en büyük düşmanı olur. Laurence Fishburne tarafından canlandırılır.
 • Freddie Lounds, TattleCrime adlı blogun yazarıdır. Lara Jean Chorostecki tarafından canlandırılır.
 • Jimmy Price, Gizli parmak izleri konusunda uzmanlaşmış olay yeri araştırmacısıdır. Scott Thompson tarafından canlandırılır.
 • Brian Zeller, Bir olay yeri araştırmacısıdır. Morgta Jimmy ve Beverly ile otopsi yapar. Aaron Abrams tarafından canlandırılır.
 • Abigail Hobbs, Seri katil olan Garrett Jacob Hobbs'un kızı, Abigail sonradan Hannibal'la karmaşık bir baba-kız ilişkisi geliştirir. 1.sezon finalinde Hannibal onu öldürür. Kacey Rohl tarafından canlandırılır.
 • Phyllis "Bella" Crawford, Jack Crawford'un karısı aynı zamanda terminal dönemde akciğer kanseri hastasıdır. Hannibal'ın hastalarından biridir.3.sezonda kansere yenik düşer ve ölür. Gina Torres tarafından canlandırılır.
 • Frederick Chilton, Baltimore Devlet Hastanesi'nde Akıl Hastanesi bölümünün başkanıdır. 3.sezonda Francis onu kaçırır ve dudaklarını koparıp yakar. Dizinin geri kalanında hastanede bir tüpün içinde yaşamak zorunda kalır. Raùl Esparza tarafından canlandırılır.
 • Francis Dolarhyde, Hannibal'ın gizli bir hayranıdır. Kendisi Red Dragon veya Diş Perisi lakabıyla tanınır ve psikopat bir seri katildir. Bir ejder resmine tapmaktadır. Ayrıca sırtında da bir ejder dövmesi vardır. Dolunayda sürekli aileleri öldürür. Bir de Reba McClane adında kör bir sevgilisi vardır. Dizi Finalinde Will ve Hannibal beraber Dolarhyde'ı öldürürler. Richard Armitage tarafından canlandırılır.
 • Reba McClane, Francis'in kör sevgilisidir. Bu ikili aynı şirkette çalışmaktadırlar. Dizi Finalinde Francis onu yakıp öldürmeye çalışmıştır. Fakat ölmemiştir. Rutina Wesley tarafından canlandırılır.

Karakterlerin oynadıkları sezonlar tablosu[değiştir | kaynağı değiştir]

Aktör Karakter Sezon
1 2 3
Mads Mikkelsen Hannibal Lecter Ana Karakter
Hugh Dancy Will Graham Ana Karakter
Laurence Fishburne Jack Crawford Ana Karakter
Gillian Anderson Bedelia Du Maurier Yinelenen Karakter Ana Karakter
Caroline Dhanervas Alana Bloom Ana Karakter
Aaron Abrams Brian Zeller Yinelenen Karakter
Richard Armitage Francis Dolarhyde Ana Karakter
Scott Thompson Jimmy Price Yinelenen Karakter
Kacey Rohl Abigail Hobbs Ana Karakter Yinelenen Karakter Konuk
Gina Torres Phyllis Crawford Yinelenen Karakter Ana Karakter Yinelenen Karakter
Raúl Esparza Frederick Chilton Yinelenen Karakter Ana Karakter
Rutina Wesley Reba McClane Yinelenen Karakter
Lara Jean Chorostecki Freddie Lounds Ana Karakter Yinelenen Karakter
Hettienne Park Beverly Katz Ana Karakter

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Hannibal oyuncular ve karakterler". 24 Temmuz 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Mayıs 2020. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]