Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Kütüphanesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Kütüphanesi
Hacettepe Üniversitesi Logosu.svg
Ülke Türkiye
Tür Akademik kütüphane
Kuruluş 1958
Konum Sıhhiye Kampüsü
Koleksiyon
Toplanan öğeler
Erişim ve kullanım
Hizmet verdiği nüfus Hacettepe Üniversitesi
Diğer bilgiler
Müdür Cihan Doğan
Website Resmî site

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Kütüphanesi; Hacettepe Üniversitesi'nin Sıhhiye Kampüsü'nde bulunan bir kütüphanedir. İlk olarak 1958 yılında, Çocuk Hastanesi bünyesinde kurulan kütüphane; 1967 yılında, Hacettepe Üniversitesi’nin kurulması ile Hacettepe Üniversitesi Kütüphanesi adını almıştır. 1977 yılında Beytepe Kütüphanesi'nin açılmasının ardından Tıp Fakültesi Kütüphanesi olarak yeniden adlandırılmış ve 2003 yılı itibarıyla şimdiki binasına taşınmıştır.

İmkanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Kütüphanesi; bünyesinde bulunan öğrenci ve akademisyenlere yazılı ve görsel kaynak taraması yapabilmenin yanı sıra kaynak ödünç verme, olmayan belge ve kaynakları sipariş etme gibi olanaklar da sağlamaktadır. Ayrıca kütüphanenin sahip olduğu bütün koleksiyona internet üzerinden erişim de mümkündür.

Ayrıca üniversiteler arasında imzalanan protokoller doğrultusunda Ankara Üniversitesi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi bünyesinde çalışan akademik personel de Beytepe Kütüphanesi'nden yararlanabilmektedir.[1]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Kurum Dışı Kullanıcılar". 2 Ocak 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Temmuz 2019. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]