Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Kütüphanesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Kütüphanesi
ÜlkeTürkiye
TürAkademik kütüphane
Kuruluş1924
KonumBeytepe Kampüsü
Koleksiyon
Toplanan öğeler
Erişim ve kullanım
Hizmet verdiği nüfusHacettepe Üniversitesi
Diğer bilgiler
MüdürGökçe Demirdelen
WebsiteResmî site


Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Kütüphanesi; Hacettepe Üniversitesi'nin Beytepe Kampüsü'nde bulunan bir kütüphanedir. İlk olarak 1924 yılında, Musiki Muallim Mektebi bünyesinde oluşturulan kütüphane; Ankara Devlet Konservatuvarı'nın kurulmasıyla birlikte koleksiyonunu buraya devretmiştir. Konservatuvarın da 1982 yılında Hacettepe Üniversitesi'ne katılmasının ardından kütüphane şimdiki adını ve halini almıştır.

İmkanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Kütüphanesi; bünyesinde bulunan öğrenci ve akademisyenlere yazılı ve görsel kaynak taraması yapabilmenin yanı sıra kaynak ödünç verme, olmayan belge ve kaynakları sipariş etme gibi olanaklar da sağlamaktadır. Ayrıca kütüphanenin sahip olduğu bütün koleksiyona internet üzerinden erişim de mümkündür.

Ayrıca üniversiteler arasında imzalanan protokoller doğrultusunda Ankara Üniversitesi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi bünyesinde çalışan akademik personel de Beytepe Kütüphanesi'nden yararlanabilmektedir.[1]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Kurum Dışı Kullanıcılar". 2 Ocak 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Temmuz 2019. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]