Company of Heroes 2

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Company Of Heroes 2
Company of Heroes 2 cover.jpeg
Geliştirici Relic Entertainment Bunu Vikiveri'de düzenle
Yayımcı Sega
Yapımcı Relic Entertainment
Tasarımcı Quinn Duffy
Besteci Cris Velasco Bunu Vikiveri'de düzenle
Seri Company of Heroes Bunu Vikiveri'de düzenle
Motor Essence Engine 3.0
Platform Microsoft Windows
Çıkış 25 Haziran 2013
Tür Gerçek zamanlı strateji
Mod Tek oyunculu oyun
Çok oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle

Company of Heroes 2, Relic Entertainment tarafından geliştirilen ve Microsoft Windows platformu için Sega tarafından yayınlanan bir gerçek zamanlı strateji video oyunudur. 2006 yılında yapılmış olan Company of Heroes oyununun devamıdır.

İlk oyundaki gibi, ikinci oyun da II. Dünya Savaşı'nın Rusya tarafında geçmektedir. Oyunda Kızıl Ordu'yu kontrol ederek, Berlin Muharebesi ve Barbarossa Operasyonu savaşlarını gerçekleştirilmektedir. Oyun grafik motoru olarak Essence Engine geliştirilen 3. versiyonu kullanılmıştır.

Oynanış[değiştir | kaynağı değiştir]

Company of Heroes 2'nin oyun motoru ilki ile aynıdır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk oyundaki kaynak üretim sistemi modifiye edilmiştir. Kullanıcılar mermi, yakıt, insan gücü gibi kaynakları toplayabilmek için haritanın belli noktalarındaki bayrakları ele geçirmelidir. Artık görünürde düşman askeri yok ise bayraklara yakınlarında bilen bulunarak bayrakları ele geçirilebiliyor. Artık bayrakları özelleştirebilinir.

Binalar[değiştir | kaynağı değiştir]

Birimler artık sivil bir binayı ele geçirip güç noktası olarak kullanabilmekte. Ancak o binaları alev silahı ve bombalar ile tahrip edilebilinmekte ve sivil binalar geliştirilebilmekte.