Claudia Faniello

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Claudia Faniello
Genel bilgiler
Doğum25 Şubat 1988 (36 yaşında)
Qawra, Malta
Tarzlarpop
MesleklerŞarkıcı
Çalgılarvokal
Etkin yıllar2000-günümüz
İlişkili hareketlerFabrizio Faniello

Claudia Faniello (d. 25 Şubat 1988), Maltalı şarkıcıdır. "Breathlessly" adlı şarkıyla 2017 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Malta'yı temsil etmiştir.

Yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

Müzik kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Claudia, kardeşleri Fabrizio ve Miriana ile birlikte Qawra Malta'da doğdu ve yetiştirildi. On iki yaşındayken Claudia çeşitli televizyon programlarına katılmaya ve pek çok festivale katılarak en üst sıralara yerleşmeye başladı. [1] 2001'de Malta'daki Phoenicia Otel'de 'Actentact' tarafından düzenlenen 'Talentissimi Juniors' ödülünü kazandı. Bir yıl sonra Malta Üniversitesi'ndeki fakir çocuklara yardım etmek için Malta Ulusal Orkestrası ile canlı olarak şarkı söyledi. Malta'nın Eurovision Şarkı Yarışması 2004, Julie ve Ludwig ve ayrıca kardeşi Fabrizio'daki elçileri eşlik etti.

Akdeniz Konferans Festivali'nde 2003'te Fabrizio Faniello ile bir konserde seslendirdi; bir yıl sonra yine Nadine Axisa, Fabrizio ve Philippa ile Ulusal Orkestra ile seslendirdi. 2005'te NetTV'de programlanmış bir TV şovu olan "Hotspot" da dördüncü sırada yer aldı. 2006 yılı, 'Yüksek Uyarı!' Şarkısıyla Avrupa'daki Malta Şarkı Festivalinde deneyimine başladığı yıl oldu. - Ray Agius'un bestelediği bir şarkı. Aynı yarışmada en iyi yeni gelenler ödülünü kazandı.

Festival Kanzunetta Indipendenza 2006 'ı Ma Nafx şarkısı - Ray Agius' dan oluşan bir şarkı kazandı. 2007'de, "L-Imħabba Għamja" (Love is Blind) şarkısıyla 2007 Avrupa Kısmı Malta Şarkısı finali için yeterlik kazanmasına rağmen, final turu için yarışacak altı şarkının parçası değildi. 7. bitirdi.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Ödüller ve başarılar
Önce gelen:
Ira Losco
"Walk on Water"
Eurovision Şarkı Yarışması'nda Malta
2017
Sonra gelen:
Christabelle Borg
"Taboo"