Asla Teslim Olmak Yok

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Geri Çekilmek Yok Teslim Olmak Yok
No Retreat, No Surrender
Film posteri
Yönetmen Corey Yuen
Yapımcı Ng See-Yuen
Senarist Ng See-Yuen
Keith W. Strangberg
Corey Yuen
Oyuncular Kurt McKinney
Jean-Claude Van Damme
J.W. Fails
Kathie Sileno
Kent Lipham
Müzik Paul Gilreath
Kurgu James Melkonia
Mark Pierce
Allan Poon
Dağıtıcı New World Pictures
Cinsi Sinema filmi
Türü Dövüş/Aksiyon
Renk Renkli
Yapım yılı 1985
Çıkış tarih(ler)i 1986
Süre 86 dk.
Ülke Amerika Birleşik Devletleri Birleşik Devletler
Hong Kong Hong Kong
Dil İngilizce
Hasılat 4,662,137
Devam filmi No Retreat, No Surrender 2
Diğer adları Karate Tiger

Asla Teslim Olmak Yok (İngilizce orijinal adı: No Retreat, No Surrender) (Karate Tiger olarak da bilinir), 1986 yılı ABD yapımı aksiyon filmi.

Corey Yuen tarafından yönetilen filmde başrollerde Kurt McKinney, Jason Stillwell karakterini, Jean-Claude Van Damme ise Ivan Krushensky karakterini canlandırdı.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Jason Stilwell (Kurt McKinney) genç bir karatecidir ve Bruce Lee'nin büyük hayranıdır. Babasının işlettiği karate kursunda ders almaktadır. Bir gece mafya Jason'ın babasını ziyaret eder ve anlaşamadıkları için mafyanın adamı olan Ivan (Jean Claude van Damme) babasının ayağını kırar. Bunun üzerine Jason ailesiyle birlikte Seattle'a taşınır. Burada R.J. Madison adlı biriyle arkadaş olur. Ama Jason burada serseriler tarafından sürekli rahatsız edilir. Kız arkadaşı Kelly'nin doğum gününde rezil edilip aşağılanır. Bundan öfkelenen Jason, Bruce Lee'nin mezarına gider ve yardım ister. Babasıyla da arası açılınca başka bir evde uyuya kalır ve o gece beklenmedik bir misafir yani Bruce Lee'nin hayaleti gelir. Bruce Lee zamanla Jason'a her şeyi öğretir ve gözden iter. Jason artık her şeye hazırdır. Bu sırada bir karate turnuvası düzenlenir. Jason babasıyla seyirci gibi katılır. Mafya Seattle'ın en güçlü 3 karatecisinin karşısına Rus Ivan Krshunsky'yi çıkartır. Jason Ivan'ı görünce tanır. Ivan ilk 2 karateciyi kolay yener. Ama karate ustası olan Lan Relly'yi yenmekte zorlanır. O yüzden hileyle ona vurur ve durmaz. Kelly abisini kurtarmak için Ivan'a vurmak ister ama Ivan onu saçından tutar. Buna sinirlenen Jason ringe dalar ve Ivan'a vurmaya başlar. Ivan onu hileyle yakalar. Bu zaman R.J., Jason'a "teslim olmak yok, geri çekilmek yok" der. Bunu duyan Jason, Ivan'a vurmaya başlar. Sonunda Jason kazanır ve herkes tarafından alkışlanır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]