Anne-Marie Minvielle

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Anne-Marie Minvielle
Doğum 16 Eylül 1943
Paris, Fransa
Ölüm 03 Ocak 2019 (75 yaşında)
Milliyet Fransız
Meslek Gazeteci, fotoğrafçı, yazar ve turizmci

Anne-Marie Minvielle (d. 16 Eylül 1943 -ö. 3 Ocak 2019), Fransız gazeteci, fotoğraf sanatçısı, yazar ve turizmci.[1]

Yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

Minvielle kariyerine Pirene Dağları ve çok sayıda Fransız millî parkında turist rehberi olarak başladı. Fransa Kültür Bakanlığı fotoğrafçısı olarak çalıştıktan sonra 1980’de gazeteciliğe yöneldi. Minvielle, Fransa, İspanya, İrlanda, İtalya, Norveç, İsveç, Büyük Britanya, Hırvatistan, Avusturya, Kıbrıs, Finlandiya ve Rusya gibi ükleer için turizm raporları hazırladı. 1982 yılında Randonnée Magazin'in genel yayın yönetmeni oldu. Yayınlanan dergi ve gazeteler Pyrénées-Magazine, Alpes-Magazine , Alpinisme ve Randonnée, L'Ami des Jardin , Le Monde, GEO, Marche-Magazine ve Détours en France 'da çalıştı. Ayrıca "Fédération Française de la Randonnée Pédestre" 'nin (Fransız Yürüyüş Federasyonu) muhabirliği yaptı. Turistik gezliecek Fransa, İspanya ve İngiltere'deki bazı yerler; Britanya Yeşil bölge, Hauts-de-Seine, Yvelines, Yonne, Seine-et-Marne, Bask Bölgesi, Béarn, Seine-Saint-Denis, Essonne, Val-de-Marne ve Val-d'Oise için gezi yazıları yazıp yayınladı.

Dünya Seyahat Gazetecileri ve Yazarları Federasyonu (FIJET), Journalistes du Jardin ve D'Horticulture Derneği (AJJH) ve Union des cretateurs (UPC) 'nin üyesiydi.

Ödülleri[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Malta Basın Turizm Ödülü (2011)[2]
  • Fransız Gazeteciler ve Turizm Yazarları Birliği Ödülü (2011)

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Anne-Marie Minvielle Décès". Sud Ouest Carnet (Fransızca). 9 Ocak 2019. 11 Ocak 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  2. ^ "MTA Malta International Tourism Press Awards - 2010". Malta Tourism Authority. 19 Haziran 2011. 10 Temmuz 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi.