2010 Kanada Artistik Patinaj Şampiyonası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
2010 Kanada Artistik Patinaj Şampiyonası
Tip: Ulusal Şampiyona
Tarih: 11 Ocak – 17 Ocak
Sezon: 2009-2010
Yer: London, Ontario
Host: Skate Canada
Venue: John Labatt Centre
Western Fair Sports Centre
Şampiyonlar
Tek erkekler
Patrick Chan
Tek kadınlar
Joannie Rochette
Çiftler
Jessica Dubé / Bryce Davison
Buz dansı
Tessa Virtue / Scott Moir
Navigation
Önceki: 2009 Kanada Artistik Patinaj Şampiyonası
Sonraki: 2011 Kanada Artistik Patinaj Şampiyonası

2010 Kanada Artistik Patinaj Şampiyonası Kanada Artistik Patinaj Şampiyonalarının 2009-2010 sezonunda düzenlenenidir. Patenciler dört disiplinde; erkekler, kadınlar, çiftler ve buz dansında yarışmaktadır. Gençler düzeyinde yarışmada düzenlenmektedir. Resmi International Skating Union terminolojisi tekler kategorisinde yarışan kadın patencileri ladies olarak adlandırırken bu şampiyonada Skate Canada women kullanmaktadır.

Yarışmalar 11 - 17 Ocak 2010 tarihleri arasında London, Ontario'da yapılmıştır. Büyüklerde yarışmalar John Labatt Centre ve gençler/ yıldızlar düzeyinde yarışmalar Western Fair Sports Centre'da yapılmıştır. Bu yarışmanın sonuçlar 2010 Kış Olimpiyatları, 2010 Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası, 2010 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası ve 2010 Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonasına katılacak Kanada takımlarını belirlemek için kullanılacaktır.

Yarışma takvimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Belirtilen tüm saatler Eastern Standard Time (UTC-5) zaman dilimine göredir.

  • Monday, January 11
    • 19:40: Novice Compulsory Dance
  • Tuesday, January 12
    • 9:15: Junior Pair Short
    • 11:05: Novice Men Short
    • 13:30: Novice Pair Short
    • 15:25: Junior Compulsory Dance
    • 17:30: Opening Ceremony
    • 17:55: Novice Women Short
    • 20:20: Junior Men Short
  • Wednesday, January 13
    • 9:00: Novice Free Dance
    • 11:20: Novice Men Free
    • 14:05: Novice Pair Free
    • 16:10: Junior Original Dance
    • 18:20: Novice Women Free
    • 20:55: Junior Women Short
  • Thursday, January 14
    • 9:25: Junior Free Dance
    • 11:45: Junior Men Free
    • 17:00: Novice Gala Exhibition And Opening Ceremonies
    • 17:10: Junior Women Free
    • 18:00: Senior Compulsory Dance
    • 20:00 Junior Pair Free
  • Friday, January 15
    • 9:55: Senior Women Short Program
    • 12:55: Senior Pair Short Program
    • 16:55: Senior Original Dance
    • 19:25: Senior Men Short Program
  • Saturday, January 16
    • 11:30: Senior Pair Free
    • 15:00: Senior Women Free
    • 19:00: Senior Free Dance
  • Sunday, January 17
    • 14:30: Medal Presentations - Senior Pairs, Women, Dance
    • 15:00: Hall Of Fame Special Presentations
    • 16:00: Senior Men Free
    • 19:00: Olympic Team Announcement
    • 19:30: Medal Presentations - Men
    • 20:15: Junior/Senior Exhibition Gala


Büyükler düzeyinde sonuçlar (Senior-level)[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler (Senior men)[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Bölüm Toplam Puan SP FS
1 Patrick Chan CO 268.02 90.14 177.88
2 Vaughn Chipeur AB/NT/NU 222.10 78.87 143.23
3 Kevin Reynolds BC/YT 216.49 67.39 149.10
4 Shawn Sawyer QC 210.35 72.93 137.42
5 Joey Russell NL 202.16 74.04 128.12
6 Ian Martinez QC 184.99 60.76 124.23
7 Jeremy Ten BC/YT 172.95 53.85 119.10
8 Sébastien Wolfe QC 169.15 56.49 112.66
9 Ronald Lam BC/YT 169.13 64.61 104.52
10 Marc-André Craig QC 168.48 65.32 103.16
11 Andrei Rogozine CO 152.88 48.95 103.93
12 Louis-Philippe Sirois QC 148.67 46.52 102.15
13 Ehren Jaleel AB/NT/NU 146.62 49.81 96.81
14 Patrick Wong BC/YT 144.93 54.51 90.42
15 Dave Ferland QC 144.36 45.22 99.14
16 David Struthers QC 143.45 49.71 93.74
17 Andrew Lum BC/YT 141.72 47.89 93.83
18 Evan Gammon WO 121.25 39.75 81.50

Kadınlar (Senior women)[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Bölüm Toplam Puan SP FS
1 Joannie Rochette QC 208.23 64.15 144.08
2 Cynthia Phaneuf QC 182.55 66.30 116.25
3 Myriane Samson QC 151.10 53.51 97.59
4 Diane Szmiett WO 148.47 48.19 100.28
5 Amélie Lacoste QC 147.43 53.99 93.44
6 Adriana DeSanctis CO 140.52 48.58 91.94
7 Kate Charbonneau MB 130.93 47.90 83.03
8 Vanessa Grenier QC 124.25 44.67 79.58
9 Rylie McCulloch-Casarsa WO 119.75 34.96 84.79
10 Dallas Daniel AB/NT/NU 119.15 47.90 71.25
11 Daniela-Bella Favot WO 117.87 40.98 76.89
12 Izabel Valiquette QC 116.25 46.21 70.04
13 Vanessa Sauriol QC 115.87 46.24 69.63
14 Kristy Bell WO 109.57 40.21 69.36
15 Alexandra Najarro CO 109.32 32.88 76.44
16 Erin Scherrer WO 104.21 40.02 64.19
17 McKenzie Crawford WO 95.65 33.90 61.75
WD Mira Leung BC/YT 36.45
  • WD = Withdrawn

Çiftler (Senior pairs)[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Bölüm Toplam Puan SP FS
1 Jessica Dubé / Bryce Davison QC 198.27 62.87 135.40
2 Anabelle Langlois / Cody Hay QC 183.42 65.47 117.95
3 Meagan Duhamel / Craig Buntin QC 172.18 62.38 109.80
4 Mylène Brodeur / John Mattatall NS 167.01 60.33 106.68
5 Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch WO 160.13 54.46 105.67
6 Paige Lawrence / Rudi Swiegers SK 157.56 58.22 99.34
7 Kaleigh Hole / Adam Johnson WO 143.20 46.00 97.20
8 Anne-Marie Giroux / Eric Radford QC 138.26 48.75 89.51
9 Brittany Jones / Kurtis Gaskell WO 133.63 49.11 84.52
10 Monica Pisotta / Michael Stewart CO 126.17 44.79 81.38
11 Jade-Savannah Godin / Andrew Evans QC 126.13 46.26 79.87
12 Noemie Arseneault / Simon-Pierre Côté QC 116.18 42.35 73.83

Buz dansı (Senior ice dance)[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Bölüm Toplam Puan CD OD FD
1 Tessa Virtue / Scott Moir WO 221.95 43.98 70.15 107.82
2 Vanessa Crone / Paul Poirier CO 184.70 37.27 57.50 89.93
3 Kaitlyn Weaver / Andrew Poje NO 184.40 36.87 57.92 89.61
4 Kharis Ralph / Asher Hill CO 170.04 31.43 52.77 85.84
5 Allie Hann-McCurdy / Michael Coreno EO 168.31 33.59 52.05 82.67
6 Tarrah Harvey / Keith Gagnon BC/YT 166.91 33.11 49.59 84.21
7 Andrea Chong / Guillaume Gfeller QC 162.58 34.11 49.43 79.04
8 Mylene Girard / Jonathan Pelletier QC 160.20 33.45 46.34 80.41
9 Karen Routhier / Eric Saucke-Lacelle QC 156.98 32.03 49.40 75.55
10 Sarah Arnold / Justin Trojek WO 142.19 23.79 43.93 74.47
11 Megan Wilson / Marcus Connolly QC 136.27 25.73 43.36 67.18
12 Sophie Knippel / Benjaman Westenberger CO 134.39 23.59 41.66 69.14
13 Helene Letourneau / Kevin Boczar EO 125.67 24.97 36.09 64.61
14 Sarah Lysne / Christopher Steeves AB/NT/NU 124.66 23.49 36.29 64.88
15 Rebecca Fowler / Iliya Koreshev BC/YT 118.39 22.15 36.39 59.85

Gençler düzeyinde sonuçlar (Junior-level)[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler (Junior men)[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Bölüm Toplam Puan SP FS
1 Liam Firus BC/YT 159.00 55.85 103.15
2 Samuel Morais QC 155.49 52.69 102.80
3 Nam Nguyen BC/YT 148.81 52.30 96.51
4 Shaquille Davis CO 148.64 52.56 96.08
5 Garrett Gosselin SK 138.61 50.63 87.98
6 Raphael Yacobi-Harris CO 136.19 47.70 88.49
7 Ian Beharry WO 128.62 48.04 80.58
8 Joel Bond NO 127.75 40.40 87.35
9 Rhys Anderson BC/YT 122.79 43.82 78.97
10 Charles Dion QC 122.70 43.15 79.55
11 Maxime Deschamps QC 121.30 43.09 78.21
12 Michael Marinaro WO 118.69 46.38 72.31
13 Christopher Boutilier WO 112.05 36.28 75.77
14 Sasha Alcoloumbre QC 102.88 37.54 65.34
15 Patrick Myzyk CO 99.69 35.52 64.17
16 Benjamin Guthrie NO 97.94 35.65 62.29
17 Kevin Caron BC/YT 93.73 33.88 59.85
18 Nic Van Der Merwe AB/NT/NU 91.36 27.02 64.34

Kadınlar (Junior women)[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Bölüm Toplam Puan SP FS
1 Eri Nishimura CO 115.55 42.82 72.73
2 Alana Tidy QC 114.25 43.22 71.03
3 Kaetlyn Osmond AB/NT/NU 112.62 41.32 71.30
4 Roxanne Rheault QC 109.12 42.90 66.22
5 Maggie Mackinnon NB 104.07 40.44 63.63
6 Kitty Qian BC/YT 102.97 47.02 55.95
7 Devon Kippen AB/NT/NU 101.99 41.18 60.81
8 Andrea Poapst CO 101.67 35.92 65.75
9 Morgan Jmaiff BC/YT 100.79 35.24 65.55
10 Ann-Julie Dion QC 100.03 38.74 61.29
11 Maude Gagnon QC 98.12 36.74 61.38
12 Elizabeth Liao WO 91.99 34.58 57.41
13 Laurence Gasse QC 90.94 32.60 58.34
14 Anastasia Loginova CO 89.96 35.94 54.02
15 Gloria Chong BC/YT 89.40 36.08 53.32
16 Ashley Simond WO 86.70 34.70 52.00
17 Alexandra Rynn AB/NT/NU 86.00 30.20 55.80
18 Christina Pulla EO 77.10 28.44 48.66

Çiftler (Junior pairs)[değiştir | kaynağı değiştir]

Rank Name Section Total Points SP FS
1 Margaret Purdy / Michael Marinaro WO 129.59 48.80 80.79
2 Tara Hancherow / Sébastien Wolfe QC 115.61 41.02 74.59
3 Katherine Bobak / Matthew Penasse WO 112.48 43.58 68.90
4 Taylor Steele / Rob Schultz WO 112.21 40.02 72.19
5 Andrea Tou / Garnet Suidy WO 108.62 36.70 71.92
6 Kristen Tikel / Ian Beharry WO 106.21 40.30 65.91
7 Sara Jones / Jeremy Sandor QC 92.55 36.84 55.71
8 Mariève Cyr / Jean-Marie Dessureault-Yesilada QC 89.40 30.78 58.62
9 Marianne Rioux Ouellet / Thomas Potvin QC 84.84 32.10 52.74

Buz dansı (Junior ice dance)[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Bölüm Toplam Puan CD OD FD
1 Alexandra Paul / Mitchell Islam CO 169.39 34.42 55.26 79.71
2 Olivia Martins / Alvin Chau CO 145.22 32.23 45.93 67.06
3 Abby Carswell / Andrew Doleman WO 143.12 28.45 44.39 70.28
4 Alexa-Marie Arrotta / Martin Nickel MB 139.80 27.76 43.76 68.28
5 Andréanne Poulin / Marc-André Servant QC 134.90 26.88 44.23 63.79
6 Veronique de Beaumont-Boisvert / Sebastien Bur QC 131.08 26.29 41.17 63.62
7 Nicole Orford / Malcolm Rohon-O'Halloran BC/YT 128.53 24.82 42.22 61.49
8 Jazz Smyl Joly / Ryan Behnia AB/NT/NU 125.85 25.94 39.34 60.57
9 Olga Lioudvinevitch / Thomas Williams AB/NT/NU 125.54 24.54 38.67 62.33
10 Mélissande Dumas / Anthony Quintal QC 123.24 23.49 40.13 59.62
11 Catherine St-Onge / Alexander Browne QC 118.50 24.09 39.89 54.52
12 Catherine Alarie / Benjamin Brisebois Gaudreau QC 117.50 22.22 38.90 56.38
13 Marie-Philippe Vincent / François-Xavier Ouelle QC 116.03 23.40 38.90 53.73
14 Élisabeth Paradis / Tristan Laliberté QC 113.90 23.85 37.94 52.11
15 Kathryn Leak / David Mackay Perry EO 96.51 20.32 31.12 45.07
WD Lisa Casselman / Jonathan W. Arcieri EO
  • WD = Withdrawn

Yıldızlar düzeyinde sonuçlar (Novice-level)[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler (Novice men)[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Bölüm Toplam Puan SP FS
1 Jordan Ju BC/YT 117.35 40.17 77.18
2 Samuel Angers QC 99.38 31.24 68.14
3 Peter O'Brien EO 98.60 37.69 60.91
4 Cole Vandervelden AB/NT/NU 96.03 34.87 61.16
5 Jack Kermezian QC 95.89 33.81 62.08
6 Pollux Yeung BC/YT 93.69 30.79 62.90
7 Shane Firus BC/YT 91.81 33.62 58.19
8 Edbert Khong CO 89.83 29.70 60.13
9 Nicolas Beaudoin QC 88.37 31.40 56.97
10 Mathieu Nepton QC 86.28 32.03 54.25
11 James Hazelton NS 84.38 28.27 56.11
12 Francis Beaulieu QC 82.87 28.48 54.39
13 Alistair Sylvester WO 81.42 27.32 54.10
14 Iassen Petkov CO 80.46 29.19 51.27
15 Gabriel Nadeau QC 80.33 32.22 48.11
16 Christophe Belley QC 75.85 28.18 47.67
17 Caden Armstrong CO 72.92 27.69 45.23
18 Jason Perdue NO 65.05 24.12 40.93
WD Drew Wolfe AB/NT/NU
  • WD = Withdrawn

Kadınlar (Novice women)[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Bölüm Toplam Puan SP FS
1 Kimberly Moon-Chong CO 102.88 38.69 64.19
2 Natasha Purich AB/NT/NU 97.30 38.67 58.63
3 Jane Gray AB/NT/NU 93.72 27.68 66.04
4 Rachel Greben CO 90.37 36.48 53.89
5 Tianna Brammer BC/YT 89.70 33.07 56.63
6 Valérie Bergeron QC 89.02 29.58 59.44
7 Ashleigh Parker BC/YT 86.38 27.28 59.10
8 Kelsey Wiebe BC/YT 84.94 31.50 53.44
9 Marie-Pier Duchesne QC 83.19 31.54 51.65
10 Cassandra McDonnell WO 81.81 31.12 50.69
11 Mackenzie Haining WO 81.56 29.28 52.28
12 Deidre Russell MB 80.73 30.61 50.12
13 Alaine Chartrand EO 80.29 29.37 50.92
14 Karelle Nadeau QC 77.98 32.23 45.75
15 Marie-Eve Comtois QC 75.12 27.65 47.47
16 Janet Truong BC/YT 73.06 26.35 46.71
17 Elizabeth Comeau EO 72.50 23.42 49.08
18 Nicole Boyle CO 70.88 27.30 43.58

Çiftler (Novice pairs)[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Bölüm Toplam Puan SP FS
1 Krystel Desjardins / Charlie Bilodeau QC 102.87 38.39 64.48
2 Alexandra Young / Matthew Young NL 102.68 38.76 63.92
3 Shalena Rau / Phelan Simpson WO 98.80 36.90 61.90
4 Aveline Pearson / Alexander Sheldrick WO 94.73 35.96 58.77
5 Mary Orr / Anthony Furiano WO 94.33 35.75 58.58
6 Alysson Dugas / Maxime Deschamps QC 87.36 36.42 50.94
7 Gabriella DeBono / Christopher Sisca CO 86.91 31.84 55.07
8 Claira Whicher / Wesley Killing WO 82.58 30.96 51.62
9 Sonia Cheung / Chad Mathieu NO 74.54 32.26 42.28
10 Daniella Gritsiouk / Shaquille Davis CO 72.07 28.15 43.92
11 Vikky Trinh / Vincent Chan CO 59.01 15.70 43.31
12 Casey Beavil / Josiah Early BC/YT 47.27 18.27 29.00

Buz dansı (Novice ice dance)[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Bölüm Toplam Puan CD1 CD2 FD
1 Kelly Oliveira / Jordan Hockley CO 89.31 13.67 14.59 61.05
2 Edrea Khong / Edbert Khong CO 88.84 12.21 13.36 63.27
3 Victoria Hasegawa / Connor Hasegawa QC 85.32 13.35 13.51 58.46
4 Baily Carroll / Peter Gerber CO 83.66 12.21 13.49 57.96
5 Mireille Poudrier / Benjamin Smyth QC 78.60 12.92 10.51 55.17
6 Pénélope Mondion / Benoit Gagnon QC 77.29 11.56 11.93 53.80
7 Laurence Fournier Beaudry / Yoan Breton QC 77.17 11.98 11.70 53.49
8 Jade Marrow / Allan Stoll WO 73.33 11.28 11.82 50.23
9 Kylie Knight / Benjamin Mulder WO 72.57 11.67 11.45 49.45
10 Joanna Salvagna / Christopher Lettner EO 71.78 9.84 12.27 49.67
11 Victoria Coulthard / Peter Ahluwalia BC/YT 71.73 9.38 10.43 51.92
12 Josyane Cholette / Simon Proulx-Sénécal QC 70.42 11.21 11.94 47.27
13 Michaela Botsford / Scott Botsford WO 67.98 10.76 12.58 44.64
14 Sarah Clarke / Steven Clarke EO 67.06 10.91 10.96 45.19
15 Elizabeth Kang / Victor Vongsaphay QC 66.44 10.36 11.97 44.11


Temsil edecek takımların belirlenmesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Olimpiyat takımı[değiştir | kaynağı değiştir]

Olimpiyat takımı şu şekilde açıklanmıştır:[1][2][3][4]

Erkekler Kadınlar Çiftler Buz dansı
1 Patrick Chan Joannie Rochette Jessica Dubé / Bryce Davison Tessa Virtue / Scott Moir
2 Vaughn Chipeur Cynthia Phaneuf Anabelle Langlois / Cody Hay Vanessa Crone / Paul Poirier

Dünya Şamp. takımı[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler Kadınlar Çiftler Buz dansı
1 Patrick Chan Cynthia Phaneuf Jessica Dube / Bryce Davison Tessa Virtue / Scott Moir
2 Kevin Reynolds Myriane Samson Anabelle Langlois / Cody Hay Vanessa Crone / Paul Poirier
1. Yedek Ian Martinez Amelie Lacoste Mylene Brodeur / John Mattatall Kaitlyn Weaver / Andrew Poje
2. Yedek Joey Russell Diane Szmiett Meagan Duhamel / Craig Buntin Kharis Ralph / Asher Hill
3. Yedek Shawn Sawyer Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch Allie Hann-McCurdy / Michael Coreno


Dört Kıta Şamp. takımı[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler Kadınlar Çiftler Buz dansı
1 Kevin Reynolds Myriane Samson Meagan Duhamel / Craig Buntin Kaitlyn Weaver / Andrew Poje
2 Shawn Sawyer Diane Szmiett Mylène Brodeur / John Mattatall Kharis Ralph / Asher Hill
3 Joey Russell Amélie Lacoste Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch Allie Hann-McCurdy / Michael Coreno


Dünya Gençler Şamp. takımı[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler Kadınlar Çiftler Buz dansı
1 Ronald Lam Kate Charbonneau Kaleigh Hole / Adam Johnson Abby Carswell / Andrew Doleman
2 Andrei Rogozine - Margaret Purdy / Michael Marinaro Alexandra Paul / Mitchell Islam
3 - - Brittany Jones / Kurtis Gaskell Olivia Nicole Martins / Alvin Chau
1. Yedek Liam Firus Diane Szmiett Katherine Bobak / Matthew Penasse Alexa-Marie Arrotta / Martin Nickel
2. Yedek Elladj Balde Vanessa Grenier Tara Hancherow / Sebastien Wolfe Veronique De Beaumont-Boisvert / Sebastien Buron
3. Yedek Samuel Morais Rylie McCulloch-Casarsa Taylor Steele / Robert Schultz Adreanne Poulin / Marc-Andre Servant

Kaynaklar[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]