2010 Rusya Artistik Patinaj Şampiyonası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
2010 Russian Figure Skating Championships
Tip: Ulusal Şampiyona
Tarih: 23 Aralık – 27 Aralık
Sezon: 2009-2010
Yer: Sankt-Peterburg
Host: Figure Skating Federation of Russia
Venue: Yubileyny Sports Palace
Navigation
Önceki: 2009 Rusya Artistik Patinaj Şampiyonası
Sonraki: 2011 Rusya Artistik Patinaj Şampiyonası

2010 Rusya Artistik Patinaj Şampiyonası (Rusça: Чемпионат России по фигурному катанию на коньках 2010), Rusya Artistik Patinaj Şampiyonalarının 2009-2010 sezonunda düzenleneni. Patenciler dört disiplinde; erkekler, kadınlar, çiftler ve buz dansında yarışmaktadır. Gençler düzeyinde yarışma sonradan düzenlenmektedir.

Yarışma 23 Aralık - 27 Aralık 2009 tarihleri arasında Sankt-Peterburg'da, Yubileyny Sports Palace'da yapılmıştır. Kazananlar 2010 Rusya Şampiyonu unvanını almıştır.

Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Rank Name City Total Points SP FS
1 Evgeni Plushenko SPB 271.59 1 1
2 Sergey Voronov SPB 240.01 2 4
3 Artem Borodulin MOS 234.92 3 2
4 Konstantin Menshov SPB 228.71 4 3
5 Denis Leushin MOS 217.21 6 5
6 Ivan Tretyakov MOS 215.68 5 6
7 Artem Grigoriev MOS 197.49 7 8
8 Gordey Gorshkov SPB 193.83 11 7
9 Nikita Mikhailov MOS 192.96 9 10
10 Mark Shahmatov MOS 187.91 12 11
11 Vladimir Uspenskiy MOS 184.18 10 13
12 Sergei Dobrin MOS 183.87 8 14
13 Artur Gachinskiy SPB 179.99 14 12
14 Artur Dmitriev SPB 179.51 17 9
15 Aleksander Uspenskiy MOS 174.04 16 15
16 Stanislav Kovalev MOS 166.68 13 16
17 Zhan Bush CHE 162.18 15 17
18 Konstantin Milyukov KAZ 141.96 18 18

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Rank Name City Total Points SP FS
1 Ksenia Makarova SPB 178.90 2 3
2 Alena Leonova SPB 175.89 4 2
3 Elizaveta Tuktamisheva SPB 173.53 10 1
4 Adelina Sotnikova MOS 172.69 3 4
5 Anna Ovcharova MOS 157.53 5 5
6 Sofya Biryukova MOS 154.56 1 7
7 Oksana Gozeva MOS 143.51 11 6
8 Kristina Zaseeva MOS 139.52 6 9
9 Katarina Gerboldt MOS 135.80 7 10
10 Polina Agafonova SPB 130.17 13 8
11 Ekaterina Kozyreva MOS 124.38 8 11
12 Maria Artemyeva SPB 122.87 9 12
13 Ksenya Doronina SPB 118.81 12 13
14 Nina Petushkova MOS 103.73 14 14

Çiftler[değiştir | kaynağı değiştir]

Rank Name City Total Points SP FS
1 Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov Saint Petersburg 220.61 1 1
2 Maria Mukhortova / Maxim Trankov Saint Petersburg 208.78 2 2
3 Vera Bazarova / Yuri Larionov Perm 178.65 3 3
4 Lubov Iliushechkina / Nodari Maisuradze Moscow 170.49 4 4
5 Tatyana Novik / Mikhail Kuznetsov Moscow 161.27 5 5
6 Ksenia Ozerova / Alexander Enbert Saint Petersburg 147.20 12 6
7 Ekaterina Petaikina / Maksim Kurdyukov Moscow 143.27 6 7
8 Ekaterina Sheremetyeva / Egor Chudin Moscow 136.21 8 9
9 Anastasia Martiusheva / Aleksey Rogonov Moscow 135.77 9 8
10 Sabina Imaikina / Semen Stepanov Perm 127.89 10 10
11 Ekaterina Kuklina / Eduard Kushtanov Perm 123.41 11 11
WD Ksenia Krasilnikova / Konstantin Bezmaternikh Perm 7
  • WD = Withdrawn

Buz dansı[değiştir | kaynağı değiştir]

Rank Name Nation Total Points CD OD FD
1 Oksana Domnina / Maxim Shabalin MOB 214.77 1 1 1
2 Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev MOS 189.29 2 4 2
3 Ekaterina Rubleva / Ivan Shefer MOS 188.46 4 2 3
4 Ekaterina Riazanova / Ilia Tkachenko MOB 186.29 3 3 4
5 Yuliya Zlobina / Aleksei Sitnikov MOS 167.70 7 6 6
6 Kristina Gorshkova / Vitali Butikov MOS 167.14 6 7 5
7 Anastasya Platonova / Aleksander Grachev MOS 163.05 5 5 7
8 Aleksandra Chistyakova / Vladimir Kurochkin MOS 134.18 8 9 8
9 Olga Kolotilina / Aleksandr Bortsov MOB 122.20 9 8 9

Gençler şampiyonasında sonuçlar (Junior-Level)[değiştir | kaynağı değiştir]

Junior men[değiştir | kaynağı değiştir]

Junior ladies[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Şehir Puan SP FS
1 Polina Agafonova Saint Petersburg 166.71 2 2
2 Anna Ovcharova Moscow 163.87 8 1
3 Polina Shelepen Moscow 159.34 10 3
4 Elizaveta Tuktamisheva Saint Petersburg 159.01 9 4
5 Julia Lipnitskaya Moscow 155.50 5 5
6 Adelina Sotnikova Moscow 150.78 4 6
7 Sofya Birukova Moscow 149.70 3 7
8 Maria Artemyeva Saint Petersburg 145.12 7 9
9 Kristina Zaseeva Moscow 144.42 1 12
10 Polina Korobeinikova Moscow 142.03 12 8
11 Elena Radionova Moscow 131.38 18 10
12 Valeria Kachalina Saint Petersburg 130.82 11 14
13 Darya Medvedeva Saint Petersburg 130.81 6 16
14 Ekaterina Frolova Moscow 130.16 15 11
15 Maria Stavitskaya Saint Petersburg 125.27 14 13
16 Roza Sheveleva Moscow Oblast 122.92 13 15
17 Anna Shershak Moscow 110.81 16 17
18 Darya Afanasyeva TOL 109.48 17 18
19 Maria Sharova SAR 94.13 19 19

Çftler (Junior Pairs)[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Şehir Puan SP FS
1 Ksenya Stolbova / Fedor Klimov Saint Petersburg 167.18 1 1
2 Tatyana Novik / Mikhail Kuznetsov Moscow 157.46 2 3
3 Anna Silaeva / Artur Minchuk Saint Petersburg 151.75 3 2
4 Ekaterina Petaikina / Maksim Kurdyukov Moscow 147.01 5 4
5 Aleksandra Vasilieva / Yuriy Shevchuk Saint Petersburg 144.85 6 5
6 Ekaterina Kuklina / Eduard Kushtanov Perm 138.06 4 8
7 Kristina Astakhova / Nikita Bochkov Moscow 138.00 7 7
8 Tatyana Danilova / Andrey Novoselov Moscow 136.40 8 9
9 Elizaveta Semenova / Maksim Petukhov Perm 131.24 11 6
10 Irina Moiseeva / Vladimir Morozov Moscow 121.76 9 10
11 Elizaveta Makarova / Aleksey Shemet Moscow 108.47 12 11
WD Valeria Morozova / Denis Golubev Saint Petersburg
  • WD = Withdrawn

Buz dansı (Junior Ice Dancing)[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Şehir Puan CD OD FD
1 Ksenia Monko / Kirill Khalyavin Moscow 193.43 1 1 1
2 Elena Ilyinikh / Nikita Katsalapov Moscow 184.51 2 2 2
3 Ekaterina Pushkash / Johnathan Guerreiro Moscow 175.95 3 4 3
4 Marina Antipova / Artem Kudashev TOL 170.61 4 3 4
5 Valeria Zenkova / Valeriy Sinitsin Moscow 161.46 5 6 6
6 Viktoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin Moscow 160.51 7 5 5
7 Aleksandra Stepanova / Ivan Bukin Moscow 149.92 8 7 9
8 Angelina Telegina / Valentin Molotov MOR 148.93 9 10 7
9 Tatyana Baturintseva / Ivan Volobuev Moscow 148.19 6 9 10
10 Valeria Starigina / Nikolai Moroshkin TOL 144.73 13 8 8
11 Inga Ruchkina / Semen Kozhevnikov TOL 137.79 10 11 12
12 Evgenia Kosigina / Sergey Mozgov Moscow Oblast 136.40 14 13 11
13 Anna Yanovskaya / Egor Kosheev Moscow 135.33 11 12 13
14 Ksenya Antipova / Konstantin Kolganov Moscow 132.81 12 14 14
15 Valeria Loseva / Denis Lunin Moscow 130.07 15 15 15

Yarışmalara katılacak Rusya takımlarının seçimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Olimpiyat Takımı[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler Kadınlar Çiftler Buz dansı
1 Evgeni Plushenko Ksenia Makarova Yuko Kavaguti / Aleksander Smirnov Oksana Domnina / Maxim Shabalin
2 Artem Borodulin Alena Leonova Maria Mukhortova / Maksim Trankov Ekaterina Bobrova / Dmitri Solovyev
3 - - Vera Bazarova / Yuri Larionov Jana Khokhlova / Sergei Novitski
1. Yedek Sergei Voronov Oksana Gozeva Lubov Ilushechkina / Nodari Maisuradze Ekaterina Rubleva / Ivan Shefer
2. Yedek Konstantin Menshov Katarina Gerboldt Tatyana Novik / Mikhail Kuznetsov Ekaterina Ryazanova / Ilya Tkachenko

Avrupa Şamp. takımı[değiştir | kaynağı değiştir]

2010 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonasına katılacak takım açıklanmıştır.[1]:

Erkekler Kadınlar Çiftler Buz dansı
1 Evgeni Plushenko Ksenia Makarova Yuko Kavaguti / Aleksander Smirnov Oksana Domnina / Maxim Shabalin
2 Sergei Voronov Alena Leonova Maria Mukhortova / Maksim Trankov Ekaterina Bobrova / Dmitry Solovyev
3 - Oksana Gozeva Vera Bazarova / Yuri Larionov Jana Khokhlova / Sergei Novitski
1. Yedek Artem Borodulin Katarina Gerboldt Lubov Ilushechkina / Nodari Maisuradze Ekaterina Rubleva / Ivan Shefer

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Пресс-релиз №12 : Утверждён состав сборной России на чемпионат Европы" (Russian). Figure Skating Federation of Russia. 27 December 2009. 1 Mart 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 December 2009. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]