İçeriğe atla

Şablon tartışma:Hristiyanlık kenar kutusu

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Konu ekle
Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Şablon tartışma:Hristiyanlık sayfasından yönlendirildi)
Son yorum: Aybeg tarafından 4 yıl önce Şablon görseli başlığına
  • Merhabalar,

en:Template:Christianity'nin Türkçeleştirilmeye çalışılmışı (: İlgilenenler yardımcı olurlarsa güzel olur. Teşekkürler, herkese iyi çalışmalar... - Kubra 15:24, 31 Ocak 2006 (UTC)

Teslis her mezhep için geçerli değil. Dini bilmeyen dokunma demiyorum. İç kısmına verimli ilave edilebilir. İslam şablonda da olduğu gibi kendi bildikleri ve kendi kafasındaki imajına göre dini çizmiyor. Dinin kökünü değiştirme hakkımız yoktur. Vikipedi öyle bir topluluk değildir. Burda hepimiz sorumlusuz olabilir fakat vicdanen sorumluluğumu hissediyorum. Değişiklik yapmadan önce bir düşün emin olmadıysanız tartışma açın. İyi çalışmalar. Takabeg 07:25, 29 Aralık 2007 (UTC)

burada kolaylık meselesi. hristiyanlık hakkında ilk akla gelen ve bakılması gereken şeyler bunlar. mezhepler farklı olabilir. zaten teslis maddesine girince bu konuda tartışmalar olduğunu görecektir. böylece şablondan diğer başlıklara da bakacaktır. bence semboller önde olmalıdır.bazıları kabul etmiyorsa o madde içinde yer alıyor zaten--Qwl mesaj at 07:30, 29 Aralık 2007 (UTC)

ayrıca tarih altına alınması hiç de uygun değil.--Qwl mesaj at 07:31, 29 Aralık 2007 (UTC)

Merak eden içine bakacak. Teslis konusunda tartışmanın varolduğunu tarihi olaylar olduğunu biliyorsan bu durumun problemli olmadığını anlarsın. Ayrıca Teslis konusunda tartışmanın varolması bunun en başında konulmasının uygunsuz oluşunun da kanıtıdır. Sana ikaz ediyorum. Kendi imaj ettiğine göre değiştirmeyi bırakın. Ben bu maddeyi de sahiplenmiyorum. Yani ben yaptım demiyorum. Çünkü Noumenon ark ile konuşarak daha önceki halini sadece 'Compact'laştırdım. Ancak yaptığın taraflı değişiklerine karşı çıkıyorum. İç kısmını sıralamasını değiştirmek istersen ve emin değilsen buraya yazın. Her zaman tartışmaya açıktır. Takabeg 07:51, 29 Aralık 2007 (UTC)

kendi imaj ettiğm diye bir şey değil. bence kolaylık açısından çok daha uygun. okuyucu konu ile ilgili maddelere daha çok bakmaya iten bir şekilde düzenledim.--Qwl mesaj at 07:54, 29 Aralık 2007 (UTC)

Bu dini bilmeyen kullanılcı tarafından önce değişiklikler yapılıyor ve aynı zat tarafsız işeret ilave ediyor. Bu kadar anlamsız ve verimsiz iş yoktur. Önceki sürümü getirilerek tarafsız işareti de kaldırılmalı. Takabeg 13:16, 29 Aralık 2007 (UTC)
Herşeyi geliştirmek içindir. Ancak Teslisi kabul etmeyen mezheplerinin başka bir şablon veya şablonlar yapılıncaya kadar Teslis kısmının vurgulanması tamamen uygunsuzdur. Takabeg 15:15, 29 Aralık 2007 (UTC)
Ayrıca bu tarafsızlık ilkesine aykırıdır. Niye bu kadar Teslis konusunda ısrar ediyorsun? Anlamıyorum. Teslisi kabul etmeyen mezhepler için yeni şablon yapma niyetin var mı yok mu? Takabeg 15:19, 29 Aralık 2007 (UTC)
Daha yeni öğrendim iznik konsülünü kabul etmeyen hristiyanlar olduğunu ve çok ilginç geldi, bu bilgiye her viki okuyucusu rahatça ulaşabilmeli. Yani; Mormonlar, Uniteryenler, Yehova Şahitleri, Arien ler kesinlikle şablonda yer almalı. Hristiyanlığın Ortodoks ve Katoliklerin tekelinde olduğunda ısrar gereksiz. Sezerpal 04:20, 30 Aralık 2007 (UTC)

Taberg. İngilizce şablonda olan bahsettiğim mezhepler yer alıyor. Olmasın ısrarın neden? İtirazın ayrı bir non-trinity başlığına mı? Mezhepler varsa başlığın ve sınıflandırmanın olması problem olmamalı. Sezerpal 04:27, 30 Aralık 2007 (UTC)

Non-Trinity Mezhepler kategorisi[kaynağı değiştir]

Ben konuyu yanlış anladım galiba. Eğer Taberg teslis in başa çıkarılmasına karşı ise ben Taberg i destekliyorum bu konuda. Ama mezheplerde Temel olarak 2 kategori olmalı (sünni - şii gibi) iznik konsülü ve teslisi kabul edenler - etmeyenler. Sezerpal 04:35, 30 Aralık 2007 (UTC)

İsa ve İncil[kaynağı değiştir]

Bu maddelerin islam şablonundaki gibi başa çıkarılması güzel bir standart olur. Şu an İsa maddesi taa diplerde bir yerde, hatta 4. sırada verilmiş. Sezerpal 04:36, 30 Aralık 2007 (UTC)

Göster linki[kaynağı değiştir]

Göster linki gözükmüyor eğer daha önce tıklandıysa. Baştaki madde tıklanınca açılsa daha iyi olmaz mı? Bu user interface olarak ta ha standart günümüz internet kullanımında. Başlığı tıklayan alt maddeleri göremeden başka yere zıplıyor. Belki başlık tıklanınca alt pencere açılır, göster yerine git olabilir başlığa gitmek için. Ama viki de oturmuş bir standartsa bu siz bilirsiniz. Sezerpal 04:41, 30 Aralık 2007 (UTC)

Geldim. İşim var (biraz). Tekrar dönecem. Takabeg 05:08, 30 Aralık 2007 (UTC)

+ Katolik ve protestan mezheplerini ilave edersen sevineceğim. Takabeg 05:12, 30 Aralık 2007 (UTC)

Ben Vikipedi'de yeniyim. Niçin 'Bayramlar'a basarak 'Noel' yazısına ulaşılmıyor?--Esenlik 19:47, 15 Kasım 2008 (UTC)

Gizle-Göster[kaynağı değiştir]

İngilizce VP'deki Hıristiyanlık şablonunu çevirdim birebir. Lâkin, birisi gizle-göster butonu eklerse sevinirim, aslında kasten çıkarmıştım, şablonunun biraz estetiğini (biraz değil) bozmuştu. İlgilenecek olan varsa teşekkürler. --Tuleytula 21:31, 21 Ağustos 2009 (UTC)

Neyse maddeler biraz karışıklığa uğramış geri aldım, bahsettiğim şablona sayfa geçmişinden ulaşabilirsiniz.--Tuleytula 21:34, 21 Ağustos 2009 (UTC)

Şablon görseli[kaynağı değiştir]

@Aybeg, şablon görseli olarak mevcut eklediğin görselin kullanılması gerektiğine emin misin? Çünkü bu simge Erken Hristiyanlık'la ilgili ve aslında tematik bir simge. Mesela balık simgesi "Mezhepler Topluluklar" alt başlığındaki maddeleri kapsamıyor ama yalnızca haç simgesi tüm Hristiyan mezheplerinde kullanılan ve daha kapsayıcı bir simge. |portalikon= var mesela Erken Hristiyanlık maddelerinde balık görünsün diye. --𐰇𐱅𐰚𐰤 (mesaj) 22.23, 30 Ağustos 2019 (UTC)Yanıtla

Dilediğinizi yapın. – Aybeg 02.17, 31 Ağustos 2019 (UTC)Yanıtla