Şablon:TFF futbolcu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

TFF.org'da {{{ad}}}

Şablon belgelemesi[gör] [değiştir] [geçmiş] [temizle]

Bu şablon Türkiye Futbol Federasyonu veritabanında kayıtlı futbolculara dış bağlantı vermeyi sağlamaktadır.

Kullanımı[kaynağı değiştir]

Tek parametre[kaynağı değiştir]

Bu parametre futbolcunun veritabanında kayıtlı kimlik numarası ile doldurulmalıdır. İsteğe bağlı olarak şu iki biçimde de kullanılabilir:

{{TFF futbolcu|KİMLİKNO}}
{{TFF futbolcu|kimlik=KİMLİKNO}}

Buradaki kimlik numarası futbolcunun veritabanı URL'sinden bulunmalıdır. Örneğin Zeki Rıza Sporel'in veritabanı URL'si https://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiID=1064089 şeklinde olup buradaki kisiID'den sonra gelen 1064089 futbolcunun veritabanı kimlik numarasıdır. Bu bilgi ışığında şablon şu şekilde kullanılmalıdır:

Çift parametre[kaynağı değiştir]

Buradaki ilk parametre yine futbolcunun veritabanı kimlik numarası iken ikinci parametre oluşturulan bağlantının hangi adla görüntüleneceğini değiştirmek için kullanılmaktadır. Şablon, oluşturulan bağlantı adını otomatik olarak mevcut sayfa adından çekmekte ve sayfa adı neyse onu görüntülemektedir. Bunun istenmediği durumlarda |ad= parametresi ile istenen adın görüntülenmesi sağlanabilir:

Parametresiz[kaynağı değiştir]

Bu şablon Vikiveri'den veri çekerek eklendiği sayfa ile eşleştirmektedir. Eğer şablonun eklendiği sayfanın Vikiveri ögesine Türkiye Futbol Federasyonu futbolcu kimliği verisi girilmişse otomatik olarak bağlantı oluşturulmaktadır. Örneğin şablon bu kıstasları karşılayan Zeki Rıza Sporel maddesine hiçbir parametre belirtilmeden eklenirse şu şekilde görüntülenecektir:

Eğer Vikiveri'de futbolcuya dair veri yoksa ve parametre ile de bilgi girilmezse şablon aşağıdaki gibi hata iletisi gösterecek, buna mukabil ilgili sayfa Kategori:Hatalı futbol dış bağlantı şablonları (0) izleme kategorisine eklenecektir:

{{TFF futbolcu}} Vikiveri'de futbolcuya dair veri yok, lütfen elle bilgi giriniz.

Ayrıca bakınız[kaynağı değiştir]