İçeriğe atla

"Alvin ve Sincaplar (film)" sayfasının sürümleri arasındaki fark

k
ağıza → ağza
(düzeltme AWB ile)
k (ağıza → ağza)
Bagdasarian, Alvin için iki yandaş yarattı: Biri entelektüel ve pratik olan Simon, diğeri şirin ve uysal Theodore. Hep beraber Alvin ve Sincaplar olmuşlar, isimlerini üç Liberty Records yöneticisinden, Al Bennett, Si Waronker ve Theodore Keep'ten almışlardı. Bu sıralarda da Bagdasarian, sahne ismi olan David Seville'I kullanmaya başlamıştı.
 
Başlarda “The Chipmunk Song (Christmas Don't Be Late)” şarkısını radyolarda çaldırmak zordu. Liberty, Minneapolis'de yılbaşı sezonundan önce şarkıyı çalmak isteyen küçük bir radyo buldu. Şarkı bu küçük istasyonda çalındıkça ağızdan ağızaağza şöhreti yayıldı ve daha çok istasyonda çalınmaya başlandı. Kısa süre içinde o tarihe kadarki en çok ve en hızlı satan single unvanına kavuştu. Şarkı yedi hafta içinde dört milyon kopya sattı. Bu rekor daha sonra Beatles'ın “I Want to Hold Your Hand” parçası ile 1964'de kırılabildi. Sincapların bu şarkısı aynı zamanda üç Grammy ödülü alıp bir dördüncüsüne de aday gösterildi.
 
Sincaplar televizyon hayatlarına Dave Seville ile “The Ed Sullivan Show”'da kukla oyunu olarak başladılar. Tekrar ani bir başarı yakaladılar. İnsanlar daha çok Sincap için bağrışıyorlardı. Fakat o zamanlar bizim bildiğimiz anlamdaki Sincaplar'dan epey farklılardı. O zamanlar Sincaplar, daha çok sincap gibiydiler… Pek gerçek görünümlü olmasa da, gerçek sincapların peluş versiyonlarıydılar. Tüm Sincapların oyuncaklarının, hatıra eşyalarının ve tabi kayıtlarının bulunabileceği yan endüstriler doğmuştu.
1.021.770

değişiklik