Aramızda Kalsın

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Aramızda Kalsın
Aramızda Kalsın Tv dizisi promosyon görüntüsü.jpg
Aramızda Kalsın 1. Sezon
Prodüksiyon
Yapımcı Erol Avcı
Mekân İstanbul - Üsküdar - Çengelköy
Yapım şirketi TMC Film
Yayın bilgileri
Kanal Star TV
Yayın tarihi 19 Eylül 2013 – günümüz
Durumu Yayında.

Aramızda Kalsın, TMC Film yapımcılığında ekrana gelen, senaryosunu Selin Tunç'un kaleme aldığı, Hatice Memiş'in yönetmenliğinde başlanılan, 16.bölüm itibariyle ise Güzide Balcı'nın yönetmenlik koltuğuna oturduğu, başrollerini Uğur Yücel, Binnur Kaya, Gökçe Bahadır ve Caner Cindoruk'un paylaştığı, her Perşembe akşamı saat 20.00'de yayınlanan, komedi türündeki televizyon dizisidir. Eski adı "Yadigar" olan dizi, sonrasında "Aramızda Kalsın" adını almış ve ilk bölümü 19 Eylül 2013 Perşembe akşamı Star TV'de yayınlanmıştır. 4x4 grubunun solisti Deniz Tuzcuoğlu'nun dizi için özel olarak yazıp bestelediği "Yadigar" adlı parça ve Aytuğ Yargıç tarafından bestelenen diğer fon müzikleri birleştirilip, diziye özel bir albüm çıkarılmıştır. Yonca Lodi tarafından seslendirilen parça, 10. bölümün son sahnesinde yayınlanmış, izleyenlerin büyük beğenisini kazanmış ve sosyal medyada da adından sıkça söz ettirmiştir.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Gaziantep'te yaşayan ve iki çocuk sahibi olan Yadigar (Gökçe Bahadır)'ın hayatı, 12. evlilik yıldönümünde değişir. Kocası Halil (Cengiz Bozkurt)'in onu aldattığını öğrenir ve çocukları Yaren (Melis Mutluç) ve Yunus (Aybars Kartal Özson)'u da alarak babasının evine gider. Orada da üvey annesi tarafından istenmediğini anlayan Yadigar, geçmişi yad etmek için annesinin eski sandığını kurcalar ve bir mektup bulur. Annesinin ona emanet bıraktığını, emaneti verdiği kişiye; ona ve Yadigar'a sahip çıkmasını ister.Yadigar hiç boş durmadan annesi Refika'nın süt kardeşi Hüsne'ye bıraktığı emanetin peşine düşer. Emaneti saklayan Hüsne Celepoğlu (Binnur Kaya) ve Bahattin Celepoğlu (Uğur Yücel)'nun tek derdi ise, batmak üzere olan et lokantalarını kurtarmaktır. Hüsne umudunu yıllar önce İtalya'ya gitmiş şef olan erkek kardeşi Civan (Caner Cindoruk)'a bağlar. Civan İstanbul'a dönecek, lokantanın başına dönecek ve nihayet Hüsne ve Bahattin'e rahat nefes aldırabilecektir. Bir tarafta gelmesinden en çok korktukları Yadigar, diğer tarafta binbir zorlukla eve getirdikleri Civan... İşte bundan sonra Celepoğlu ailesi için her şey değişir. Dertler, bundan sonra ailenin peşini bırakmayacaktır.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Bahattin Celepoğlu (Uğur Yücel) :Celepoğlu ailesinin evinin erkeği.Hüsne'nin kocası.Ceylan ve Arife'nin babası.Saliha ve Elmas'ın erkek kardeşleri.İyi yürekli olduğu gibi, bir o kadar da sinirlidir. Bu siniri yüzünden kendisine ait olan et lokantasında çalışan hiç kimse kalmadı.Eşi Hüsne'ye candan bağlı.Kızlarını koruyan çok iyi bir baba.Eğinli ve yöresinin kültürlerine içten bağlı.

Hüsne Celepoğlu (Binnur Kaya) :Anaç,sevimli,komik saf ve temiz bir kadın.Bahattin'in eşi. Arife ve Ceylan'ın anneleri.Elmas ve Saliha'nın ise gelinleri.İçinden hiç kötülük geçmiyor, ama işleri kolaylaştırıp rayına sokmak isterken ortalığı karıştırıyor.Bu yüzden Bahattin'den azar işittiği oluyor,fakat birbirlerine aşkla bağlılar.Erkek kardeşi Civan ile ise 15 yıl önce ayrılmak zorunda kalmıştır, içinde büyük bir özlem vardır.Sürprizlerle dolu bir kişiliği vardır.

Yadigar Yıldız (Gökçe Bahadır) :Hüsne'nin kan kardeşi Refika'nın kızı.Temiz kalplidir.Yaren ve Yunus'un anneleri, Halil (Cengiz Bozkurt)'in de eşidir.Bir tesadüf eseri onu aldatmak için kocasının Ankara'ya gittiğini öğrenen Yadigar, evi terk edip babasının evine gider.Orada da istenmediğini anlayan Yadigar,annesinin sandığında bulduğu mektupta ona bırakılan bir emanet olduğunu okur Hemen İstanbula'a gider. Çünkü, adresin sahibi İstanbul'dadır ve bu adres sahibi de Hüsne Celepoğlu'ndan başka kimse değildir.

Civan Alacan (Caner Cindoruk) :Hüsne'nin erkek  kardeşi.15 yıl önce çocukken çocukluk arkadaşı Yadigar ile yaptığı bir yaramazlık yüzünden memleketi Gaziantep'ten atılır.İstanbul'a ablasının yanına gider.Orada da eniştesi Bahattin ile bir anlaşmazlık yaşar ve İtalya'ya gider.Orada usta bir şef olur.Yıllar sonra bir iş teklifi alır.İstanbul'da bir düğün organizyasyonunda şef olarak çalışacaktır. Hüsne bu haberi duyar duymaz,aile cümbür cemaat havaalanı'na gider.Havaalanı'nda şaşkına dönen Civan o günün akşamı onu ve Celepoğlu ailesini bekleyen sürprizden bihaberdir.

Hatçik (Ayça Damgacı) :Öksüz, yetim bir kadın.Hiç evlenmemiştir.Hüsne ve Bahattin onun annesi babası gibi olmuş. Dedikoduyu seven bir kişiliktir.Evdeki hizmet işlerini genellikle o yapar.Bir gün, Battal adlı bir kısmeti çıkar.Fakat bu talip,Bahattin'in pek de hoşuna gitmez.

Battal (Uğur Serhan) :Hatçik'in sözlüsüdür.Onu,Ceylan'ın nişanında görmüş ve hemen aşık olmuştur.Onunla evlenmek istemektedir.Ama, Bahattin ve Hüsne'nin bu konu hakkında tereddütleri vardır. Hatice, ilk anda ona ısınamasa da, sonrasında onu sevmeye başlar. Her sefer memleketine döneceğini söylese de, herkes onu bir anda aşkı için olmadık şeyler yaparken bulur.Bu sebeple de, çoğu zaman Bahattin'in sivri oklarının hedefi olur.

Elmas Celepoğlu (Bilge Şen) :Kız kardeşi Saliha'nın aksine şen şakrak ve eğlenmeyi seven bir kadındır.Fakat hayat onun yüzüne gülmemiş, ilk kocası ile 14 gün evli kaldıktan sonra, adam kayıplara karışmıştır.Onun acısını yaşadığı anlar olur.

Saliha Celepoğlu (Hikmet Körmükçü) :Sert tipli,gelenekçi ve hayatı boyunca hiç evlenmemiş bir kadındır. Bahattin'in ablasıdır.Çocuklardan nefret ediyordur fakat Yunus'a kanı kaynamıştır.

Arife Celepoğlu (Gamze Karaduman) :Hüsne ve Bahattin'in büyük kızlarıdır. Değişik renkteki, çizgili eşofmanlarını üstünden bir türlü çıkarmıyor ve bu Hüsne'nin sinirine dokunuyor.Hüsne, bu yüzden ona, çoğu zaman 'aşofmanlı' diye hitap etmektedir.Biraz erkeksi bir tavrı vardır.Lokantalarında yeni çalışan Mahir'e karşı ilgi duyuyor, fakat onun kendisini sevip sevmediğini hiç bilmiyor. Ama, onunla ortak özellikleri vardır.Bunlardan biri de, üzerlerinden hiç çıkarmadıkları eşofmanlarıdır.

Ceylan Celepoğlu (Ecem Çalık) :Hüsne ve Bahattin'in küçük kızları.Aile dostlarının oğlu Ali bir türlü Ceylan'a açılamasa da, ona önem vermektedir.Taylan isimli bir genç ile nişanlanmaktan son anda vazgeçmiştir.Çünkü Ceylan,o ve ailesinin kendi ailesime olan davranışlarından hiç hoşlanmamıştır.

Mahir (Ferit Aktuğ) :Bahattin'in et lokantasında Ali sayesinde girmiştir.Bahattin'in çoğu zaman ona kızdığı görülür, çünkü hiç ama hiç parlak olmayan fikirler ile başını türlü türlü belalara sokmayı başarır.

Ali (Mert Kurdal) :Behiye ve Cemal'in oğullarıdır.Bahattin'in lokantasının bir diğer elamanı.Anne ve babası ile çalışıyor.Ceylan'a deliler gibi aşıktır, fakat ona açılmayı başaramamıştır.

Cemal (Mutlu Güney) :Bahattin'in lokantasında çalışır, onunla aynı memleketlidir.Behiye'nin kocası ve Ali'nin babasıdır.İyi niyetlidir.Kimi zaman Bahattin,ona danışır.

Behiye (Tülay Bursa) :Bahattin'in lokantasında çalışıyor.Ali'nin annesi, Cemal'in karısı.Dedikoduya fazlasıyla meraklı bir kadın olduğu için,Hüsne ona "yılan dil" lakabını takmıştır.Kendisine ve ailesine hiç ama hiç laf getirtmiyor.

Yaren (Melis Mutluç) :Yadigar'ın kızıdır.Kardeşi Yunus'un bazı hareketleri hiç hoşuna gitmez.Akıllıdır.

Yunus (Aybars Kartal Özson) :Yadigar'ın oğludur.Yaramaz bir çocuktur.Çikolatayı çok sever.Emaneti öğrenen ilk kişidir Ayrıca,Yadigar ve Civan'ın aşklarını ve Hüsne ile Hatçik'ğin Battal'ın lokantada hesabı Hüsne'ye ödettirdiğini konuştukları bir video'yu tabletinin kamerasına çeker ve bunu gören Bahattin deliye döner.

Yayın takvimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sezon Gösterim günü ve saati Sezon başlangıcı Sezon finali Çekilen bölüm sayısı Bölüm aralığı TV sezonu TV kanalı
1.Sezon Perşembe 20.00 19 Eylül 2013 (2013-09-19) 18 1- 2013 - Star TV