Şefkat Tepe

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Şefkat Tepe
Format Televizyon dizisi
Tür Aksiyon
Askeri
Dram
Suç
Yaratan Salih Aslan
Yönetmen Engin Koç
Oyuncular Mert Kılıç
Dilara Büyükbayraktar
Mehmet Korhan Fırat
Bora Karakul
Merve Akaydın
Berrak Güvem
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 4
Bölüm sayısı 158 (Bölüm listesi)
Prodüksiyon
Yapımcı Salih Aslan
Mekân Konya
Gösterim süresi 95 dk.
Yayın bilgileri
Kanal Samanyolu TV
Yayın tarihi 6 Kasım 2010 – 5 Temmuz 2014
Durumu Sezon arası.

Şefkat Tepe, ilk bölümü 6 Kasım 2010 tarihinde yayınlanan aksiyon, askeri, dram ve suç dizisi. Başrollerini Serdar Mert rolünde Mert Kılıç ve Naza rolünde Dilara Büyükbayraktar paylaşmaktadır.Dizi 3. Sezona kadar Karapınar jandarma Karakolu Komutanı Üst teğmen Serdar Mert ve askerlerinin terör örgütü ile mücadelesini anlatmaktaydı. 75.Bölümde başrollerden Leyla Aslıhan Güner ölerek diziden ayrıldığı için 3.sezonda Sungurlar adında Tim kurulunca hikaye tim üzerinden devam etmiştir.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Karakter Hakkında
Mert Kılıç Yüzbaşı Serdar Sungurlar Timinin komutanıdır. Yiğit,adaletli ve cesurdur.Timden atılınca boks salonu açmıştır. fakat sonra Naza sayesinde time geri döner.
Dilara Büyükbayraktar Naza Güzel,Cesur,zeki ve savaşçı bir kadındır. Daha önce terör örgütünde baş komutandı. Sonralarda ise Serdar'a aşık olduğu için örgütten vaz geçer ve sungurlar timine katılır Serdar ona aşıktır ama o bunu bilmiyordur..
Mehmet Korhan Fırat Şahin Sungurlar Timinde keskin nişancı olarak uzman çavuş rütbesi ile yer almaktadır. 143. bölümde Aslı ile evlenmiştir.
Bora Karakul Doktor/Devran Önceden terörist olan doktor, Time katılarak çeşitli operasyonlarda yer almıştır. Melis Ceren Köksal 'ın canlandırdığı Zelal karakteri ile evlidir. Üç çocuk babasıdır. Sevecen ve esprili bir kişiliktir.İlerleyen bölümlerde eşi Zelal ve çocukları kudüs ordusu tarafından öldürülmüştür.
Ertuğrul Şakar/Bahtiyar Engin Kordon Celil Timde astsubay rütbesi ile yer almaktadır. Agresif ve acımasız tavırlarıyla bilinir. Tabutçu lakabına sahiptir. Serap Doğan 'ın canlandırdığı Zeynep karakteri ile evliydi ve bir bebeği vardı. İlerleyen bölümlerde eşi Zeynep ölmüş ve bebeği kaçırılmıştı. 143. bölümde köpekler yüzünü parçalayarak diziden ayrılmıştır gelecek bölümlerde yüz nakli yapılarak oyuncu değişikliği olacaktır.
Merve Akaydın Aslı/eslim Diziye katıldığı ilk zamanlarda Kordon'nun ajanlığını yapmaktaydı. Ailesi Kudüs ordusu tarafından dağıtılınca onların intikamını almak için sungurlar timine katılır. Timde tanıştığı Şahin ile 143. bölümde evlenmiştir.Ama kardeşini sungurlardan kaçırdığı için 158. bölümde(sezon finalinde) sungurlardan atılmıştır ve Şahin ile aşkları bitmemiştir.Şahin onu çok seviyordur araları düzelecektir.

Sezonlar ve bölümler[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Sezon 1/33. Bölüm

2. Sezon 33/75. Bölüm

3. Sezon 76/117. Bölüm

4. Sezon 118/158. Bölüm

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]