Şefkat Tepe

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Şefkat Tepe
Format Televizyon Dizisi
Tür Aksiyon
Askeri
Dram
Suç
Yaratan Salih Aslan
Yönetmen Engin Koç
Oyuncular Mert Kılıç
Dilara Büyükbayraktar
Bora Karakul
Merve Akaydın
Melis Ceren Köksal
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 4
Bölüm sayısı 144 (Bölüm listesi)
Prodüksiyon
Yapımcı Salih Aslan
Mekân Konya
Gösterim süresi 95 dk.
Yayın bilgileri
Kanal Samanyolu
Yayın tarihi 6 Kasım 2010 – günümüz
Durumu Devam ediyor

Şefkat Tepe, Samanyolu'nda yayınlanan Şefkat tepe dizisi. Başrolleri Serdar Mert rolünde Mert Kılıç , Naza rolünde Dilara Büyükbayraktar paylaşmaktadır. İlk bölümü 6 Kasım 2010 tarihinde yayınlanmıştır.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Serdar Komutan ve askerlerinin destansı hikayesi yeni bölümleriyle devam ediyor. Terörün çirkin yüzünün tüm şiddetiyle yaşandığı yıllarda, Güneydoğu halkı için huzurlu günler oldukça uzakta gibi görünmektedir. Fakat kirli oyunlarıyla insanları kullanan terör örgütünün hesaba katmadığı bir şey vardır: Sungurlar Timi...

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Karakter Hakkında
Mert Kılıç Yüzbaşı Serdar Yüzbaşıdır. Sevgilisi Leyla düğün gecesinde Baran tarafından vurularak öldürülür. Tim'den atılınca Boks Salonu Açmıştır.Fakat sonra Naza sayesinde geri dönmüşlerdir.
Dilara Büyükbayraktar Naza Güzel Cesur ve fettandır. Eski örgüt baş komutanıdır. Konsolos ölünce örgütten ayrılır. Şahin'in yaktığı yüzü iyileşmiştir. Serdar komutana aşık olmuştur. Sungurlar timinin yeni Üyesidir.Serdarın onu sevdiğini bilmiyordur.
Bora Karakul Doktor/Devran Önceden Teröristti , Sonradan Serdar Mert Onu Yanına Aldı ve Time Katıldı.Timin En Komik ama En Sevilen Karakteridir.
Süleyman karadağ Kordon Celil Herkes Onu tabutçu olarak bilir. En yakın dostu Yüzbaşı Serdar Mert'tir. Karısı Zeynep ölmüştür ve bebeğini Cemal kaçırmıştır, fakat Naza sayesinde bebeğine geri kavuşmuştur.143.bölüme dek Kordon'u Ertuğrul Şakar canlandırmıştır. Daha sonra diziden ayrılmıştır.
Merve Akaydın Aslı Sevgilisi Şahindir.Korkusuz ve dürüsttür. benim tek aşkım şahin bulut üstelik de güzeller güzelidir.
Gülşah Küçükyıldız Havin Serdar komutana aşıktır. Yakında Sungurlar Timine katılacaktır. Naza'nın yeni rakibidir.çok manyaktır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]