Ye Dua et Sev

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ye Dua et Sev
Eat Pray Love
YazarElizabeth Gilbert
Çevirmenlerİstem Erdener,
Esra Makara
Dilİngilizce
KonuAşk
TürlerRomantik, Dram
Yayım2008
YayımcıPegasus
ISBN9786055943370

Ye, Dua Et, Sev (Orijinal adı: Eat, Pray, Love), Elizabeth Gilbert tarafından yazılan kitap. Amerika'daki ilk basımı 16 Şubat 2006'da yapılmıştır. Ye, Dua Et, Sev filmi 13 Ağustos 2010'da vizyona girmiştir. Pegasus Yayınlarının 2008'de yayınladığı eseri Türkçeye İstem Erdener ve Esra Makara çevirmiştir.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

New York’ta yaşayan yazar Elizabeth, bir gecede boşanma kararı alır. David Piccolo isminde birine aşık olmayı dener ama başarılı olamaz, daha önceden Bali’ye yaptığı bir ziyarette tanıştığı ‘iyileştirici’ lakaplı Ketut’un kehaneti üzere üç bölümden oluşan bir seyahate çıkar.
Yemek, dua etmek ve sevmek olarak üç bölüme ayrılan bu seyahatin ilk durağı yemek ve makarnaları ile meşhur olan Roma'dır. Daha sonra Hindistan'a gider ve Texaslı Richard ile tanışır. Hindistan’dan önceki hayatında yaptığı hataların verdiği suçluluk duygusuyla, hayata pek de iyi bakmayan Richard, Elizabeth’e kendini affetmenin mümkün olduğunu öğretir. Richard ile yollarını ayıran Elizabeth son durağı olan Bali’ye, kehaneti yapan iyileştirici ile görüşmeye gider. Bali’de Felipe ile tanışır. Felipe ile aralarında bir aşk bağı oluşur. Beraber Amerika'ya gittiklerinde ise Felipe'nin sınır dışı etmesi olayların gidişatını değiştirir. Gilbert ya Felipe ile evlenecektir ya da onu bir daha görmemeyi göze almak zorundadır. Elizabeth ise daha önceki evliliğinde yaşadığı sorunlar sebebiyle evlilik konusunda tedirgindir.

Film Hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

Film 13 Ağustos 2010 tarihinde Columbia Pictures tarafından Amerika'da ve Warner Bros Turkey tarafından Türkiye'de dağıtılmıştır. Ryan Murphy'nin yönettiği filmde Julia Roberts, Richard Jenkins, Javier Bardem ve James Franco rol alıyor. Filmin bütçe sorumlusu ise Brad Pitt.

Kitabın ve Filmin Diğer Dillerde Adı[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]