Yaşar Karadeniz

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Yaşar Karadeniz
Doğum 1965 (53-54 yaşında)
Samsun, Türkiye
Meslek Bürokrat

Yaşar Karadeniz, (d. 1965, Samsun), Türk bürokrat.

1965 yılında Samsun'da dünyaya gelen Karadeniz, ilk, orta ve lise öğrenimini Samsun'da tamamlamıştır. 1983 yılında Samsun Teknik Lisesi Makine Bölümü'nü bitirdi. Aynı yıl A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne giren Karadeniz, fakülteden 1987 yılında mezun olmuştur. 1988 yılında Amasya Valiliği'ne kaymakam adayı olarak atanmıştır. 1987 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından lisan öğrenimi ve mesleki incelemeler yapmak üzere bir yıl süreyle İngiltere'ye gönderilmiştir. Ardından kaymakam vekilliği stajını Erzincan ili Tercan ilçesinde yapmıştır. 1991 yılında Kaymakamlık kursunu bitiren Karadeniz, Yozgat'ın yeni ilçesi Yenifakılı'ya kaymakam olarak atanmıştır.

Bu görevinin ardından Taşkent, Çukurca, Aybastı, Yeşilli, Beşikdüzü ve Eceabat'ta da kaymakamlık görevinde bulunan Karadeniz, 3 Eylül 2014 tarihindeki kararname ile Gaziosmanpaşa kaymakamı olarak atanmıştır.

20 Ocak 2017 tarihinde Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım'ın emeklilik kararı alması sonrasında boşalan valilik makamına 2 Mart 2017 tarhinde geçici görev ile atanarak ilk Valilik görevini üstlenmiştir.[1]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]