Why Not

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Why Not
Hilary Duff single
Yayımlanma 23 Haziran 2003
Format CD Single
Tarz Pop
Süre 2:59
Şirket Hollywood Records
Yazar Charlie Midnight, Matthew Gerrard
Yapımcı Andre Recke, Jay Landers
Hilary Duff single kronolojisi
"Santa Claus Lane"
(2002)
"Why Not" "So Yesterday"
(2003)

Why Not, Amerikalı şarkıcı ve aktris olan Hilary Duff'ın çıkardığı üçüncü single'dır. Şarkı ayrıca Lizzie McGuire adlı kendisini başrolünü oynadığı dizinin ve filmin müzikleri arasında yer almaktadır. Single ilk olarak Disney tarafından uluslararası müzik piyasasına 23 Haziran 2003'te sürüldü. Bu single'ın bulunduğu albümde, I can't wait adlı şarkının remiksi de bulunmaktadır.

2003 yılının ortalarında çıkan Metamorphosis adlı H. Duff albümünde şarkının farklı bir versiyonu yer almıştır. Birleşik Krallık'ta şarkı bahsedilen albümden çıkan ikinci single olmuştur.

Şarkının anlamı[değiştir | kaynağı değiştir]

Şarkı, Charlie Midnight ve Matthew Gerrard tarafından yazılmıştır. Sözlerinde ise; gençlerin diğer kişiler tarafından söylenen kişiler olmaları yerine kendileri olmaları gerektiği söylenmektedir. Hatta şarkının nakaratında "Neden bu riski almayasın ki?" sözü geçmektedir.

Şarkının klibi[değiştir | kaynağı değiştir]

Klip, ilk olarak Haziran 2003'te Disney kanalında yayınlandı. İlk yayını, 3.2 milyon izleyici tarafından izlendi. Bir izleyicinin ricası üzerine MTV'nin ünlü müzik programı TRL'de yayınlandı. Burada klip ilk yayınlanmasından sonra programın listesine altıncı sıradan giriş yaptı. Klipte Duff, bir binanın tepesinde şarkı söylemektedir ve bu esnada da filmden (Lizzie McGuire(Film)) sahneler gösterilmektedir.

Duff, Klip.

Listelerdeki durumu[değiştir | kaynağı değiştir]

Şarkı, Avustralya, Yeni Zelanda ve Hollanda listelerinde yer aldı. İlk olarak 2003 yılının 26. haftasında Avustralya Single listesinde 40 numaradan girdi. Fakat satışların düşük olması nedeniyle ertesi hafta hemen 45. sıraya geriledi. Fakat sonraki hafta yine satışlara bağlı olarak 12. sıraya kadar yükseldi. Bu listeden 16. sıradan çıktı. Yeni Zelanda'da ise listede 3 hafta kaldı. 20. sıradan giriş yapsa da ilk haftasında 5 sıra yükseldi. Ardından iki hafta sonra tekrar 5 sıra geriye gitti. Hollanda'da listede 5 hafta kaldı ve en yüksek 20.sıraya kadar çıktı.[1]

Liste (2003) En İyi
Sıra
Avustralya ARIA Listeleri Single Listesi[1] 14
Hollanda Single Listesi[1] 20
Yeni Zelanda Single Listeleri[1] 15
Birleşik Krallık Single Listesi[2] 18

Parça listesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Australian/New Zealand single
  1. "Why Not"
  2. "Why Not" (McMiks)
  3. "I Can't Wait" (dans miks)
  4. "Why Not" (videoklip) (İzleyin.)
UK single 1
  1. "Come Clean"
  2. "Come Clean(Joe Bermudez And Josh Arrish Miks"

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ a b c d Liste performansları 29 Eylül 2007 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. - Music Square
  2. ^ UK liste performansı 5 Haziran 2007 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. - Music Square

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Hilary Duff
Diskografi
Albümler: Santa Claus Lane (2002) | Metamorphosis (2003) | Hilary Duff (2004) | Most Wanted (2005) | 4Ever (2006) | Dignity (2007) | Best of Hilary Duff (2008)
İlgili Olarak