Vikipedi tartışma:Etiketleme

  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Tüm devriyelere çağrı:

  • 20bin hedefine sadece 1277 etiketleme kaldı. Bu da 25 iş kümesi demek. Toplanan bilginin sistematik taraflı olmaması için mümkün olduğunca çok kişi tarafında oluşturulmuş olması gerekiyormuş. Projeye ben, とある白い猫 ve onun botu dışında sadece 7 kişi katılmış. Lütfen daha önce katılmamış olanlar 50şer değişlik inceleyebilir mi?
  • 20bin etiketleme olunca bizlerden toplanan bilgilere göre program için algoritmalar geliştirilecekmiş. Böylece vandalizmin otomatik tespiti/geri alınması; Huggle gibi programa bilgi desteği; kullanıcıların, değişikliklerin ve maddelerin puanlandırılması; Vikipedinin gelişimi ile ilgili çeşitli veriler elde etmek mümkün olucak.
  • İngilizce (54 katılımcı), Portekizce (16 katılımcı), Farsça (6 katılımcı) Vikipediler etiketleme sürecini bitirdiler. Farsça Vikipedi'de vandalizmin otomatik geri alınması denemelerine başlanılcakmış.
  • Kullanıcı:Alperen İngilizce Vikipedi de yapılan vandalizmin %40'ını anında geri alıp kullanıcıya uyarı mesajı gönderen en:User:ClueBot NG gibi bir program geliştirmeye çalıştığını söylemişti. とある白い猫'nın söylediğine göre kendi sistemleri şu haliyle bile en:User:ClueBot NG(3.5M edit)'den çok daha gelişmiş ve potansiyeli daha fazlaymış.
  • Vikipedi'de geçirdiğimiz zamanın hepsini vandalizmi önlemek ve bekleyen sayfaları(şuan 7bin ve giderek artıyor) onaylayarak harcamak istemiyorsak bu proje bizim için büyük bir şans.
  mw.loader.load( '//labels.wmflabs.org/gadget/loader.js' );
  
  • Erken sonuçları görme: Aşağıdaki kodu yine aynı sayfaya eklerseniz sistemin bu haliyle değişlikleri kaç puan ile değerlendirdiğini üzerine gelince Scores: XX% reverted şeklinde görebilirsiniz.
  mw.loader.load( '//meta.wikimedia.org/w/index.php?title=User:He7d3r/Tools/ScoredRevisions.js&action=raw&ctype=text/javascript' );
  

  • Bu gün 515 etiketleme yapılarak toplam sayı 19238e çıktı. Katılımcı sayısı da 5 arttı. Hedefe ulaşmaya 762 etiketleme kaldı. Yarın da bütün gün Vikipedi:IRC kanalında çevrimiçi olacağım. İhtiyacı olana yardım edebilirim. --Mavrikantmsj 00:04, 3 Ekim 2015 (UTC)

  20bin hedefine ulaştık hatta 20019 olduk. Bugün 781 etiketleme yapıldı. +5 kişi daha katıldı. Yardım eden/etmek için çalışan herkese teşekkürler. --Mavrikantmsj 18:19, 3 Ekim 2015 (UTC)