Vikipedi tartışma:İş birliği projesi/2021/8. hafta

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Kapsam[kaynağı değiştir]

Proje kapsamında nasıl bir çalışma öngörülmekte? Bilgi kutularında listelenen bilgilerin Vikiveri'den çekilmesi istenen bir durum. --Superyetkinileti 15.24, 22 Şubat 2021 (UTC)

Kısa bir dipnot ekleyeyim. İşbirliği konusunu ana sayfada okuyunca anlamadım. Boyları vikidata'ya mı ekliyoruz, sayfadaki bilgi kutusuna mı? açıklama eklense daha güzel olur 😊 -- Sadrettin 15.51, 22 Şubat 2021 (UTC)
Superyetkin: Vikiveri'den çeşitli bilgilerin çekilmesi konusunda bir kararsızlık var gibi geliyor bana da. Yapılabilecek bir vandalizm durumunda çok geç fark etme riski nedeniyle birden fazla yerde farklı konularda çekince dile getirenler oldu. Benim için kişisel olarak fark etmiyor, maddede girdi yoksa Vikiveri'den doldurulması iyi oluyor ve riskin derecesi konusunda iyimserim. Bu anlamda bakım görevi olarak düşünmüyorum pek, ama vandalizm endişesi bir noktaya kadar ikna edici geliyor. Bir topluluk kararı var mıdır Vikiveri'den çekilmesine ilişkin?
Ornek11222:Projenin seçimi aşamasına sen benden daha hakimsin, Sadrettin'in dikkat çektiği nokta için benden daha doğru bir düzenleme yapabilirsin sanıyorum.----anerka'ya söyleyin 19.49, 22 Şubat 2021 (UTC)
  • @Anerka, @Sadrettin, @Superyetkin, aslında proje boy bilgisini Vikiveri'den bilgi kutusuna eklemeydi. 14. hafta'daki projeyi çektim. Bakım projesi bulmak çok zor. Çoğu kategoride çok az sayıda madde bulunuyor. Ornek11222mesaj 20.00, 22 Şubat 2021 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Vikipedia'yı yeni yeni öğreniyorum ve yardımcı olmak istiyorum o yüzden teknik terimleri vs. çok fazla anlamıyorum. Ne yazılmışsa aynen taklit ederek kullanıcı adımı yarışmaya ekledim. Sanırım proje 100 madde denen ama 98 madde bulunan listedeki başlıklar için geçerli değil mi? Katkılar kısmına listede olmayan başlıkları ekleyenleri de gördüm. liste de olmayan başlıklar sayılıyor mu? Ayrıca iş bittikten sonra yazım yanlışı şablonunu silmeli miyim? cevaplandırabilirseniz çok teşekkür ederim. Necromancer569 (mesaj) 01.56, 23 Şubat 2021 (UTC)

@Necromancer569 hoş geldin. Adını düzgün şekilde eklemişsin, eline sağlık. Şu an kategoride 98 madde var haklısın, ama şimdiden düzeltilenler olmuştur ve kategori o nedenle biraz azalmıştır. Puanlama yaparken yukarıdaki ilerleme çubuğundan kaç maddeye ulaştığımızı da güncelleyeceğiz.
Öncelik kategorideki maddelerde çünkü ufak tefek yanlışlıklara Vikipedistler şablon eklemektense düzenleme eğiliminde oluyor, şablon eklenenlerse genel anlamda sorunlu maddeler. Ancak, proje süresi içinde diğer maddelerde böyle hatalar görüp düzenlemenin ve eklemenin önünde bir engel yok, sadece katkılarını eklediğin sayfada kategori dışı maddelerin yanına bir not düşüver. İş bittikten sonra yazım yanlışı şablonunu kaldırıyorsun, bu işlemle birlikte madde bizim listemizden de düşüyor. Başka soruların olursa benim ya da Ornek11222'nin mesaj sayfasından sorabilirsin. İyi eğlenceler. --anerka'ya söyleyin 06.21, 23 Şubat 2021 (UTC)

Tamamdır, teşekkürler Necromancer569 (mesaj) 07.54, 23 Şubat 2021 (UTC)