Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Necmettin Erbakan Akyüz

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız.

SAS tartışması sonucunda bir fikir birliğine varılamamıştır. Tartışmada belirtilen hususlar sonucunda bir fikir birliğinden söz etmek mümkün görünmemektedir. Tartışmayı kararsız kapatıyorum. chansey mesaj? 16.47, 10 Haziran 2021 (UTC)

Necmettin Erbakan Akyüz[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

VP:KİŞİ kriterlerini karşıladığından emin değilim OvalThunder9💬 20.01, 24 Mayıs 2021 (UTC)

  • Silinsin Silinsin Sayfa yüksek ihtimalle otobiyografi ayrıca resmi site olarak Instagram hesabı verilmiş ki bunları geçtim, muhteviyatına bakarsak lalettayin ve talâkatsız yazılmış. Durum böyleyken oyum silmekten yanadır. Leaply 💬 20.18, 24 Mayıs 2021 (UTC)
@Sadrettin'in açıklamasıyla maddeye tekrar göz atma şansım oldu. Ayrıca üstteki yazımdan sonra maddeye bazı eklemeler yapılmış. Kendisinin alanında dünya şampiyonu olduğuna dair kaynaklar görmek mümkün lakin "nasıl" olduğuna dair birincil ağızdan açıklamaların, basında açıklamaları mevcuttur. Şampiyonluk kazandığı bir yarışmada hakemin, hakem olamayacağına rağmen; ablasının hakemlik yapması ve Necmettin Erbakan'a puan vermesi, bu şampiyonluğun doğruluğunu ve güvenilirliğini büyük ölçüde etkiliyor. Bahsettiğim konuya buradan erişebilirsiniz. Maddenin kalması durumunda bu konunun "Tartışmalar" başlığı altında yazılması gerekmektedir. Ve tabii ki babasının "Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu"nun yönetim kurulunda olmasını da göz önünde bulundurmalıyız çünkü internet üzerinde okuduğum bazı yorumlar beni evhama düşürmüş ve bu "devlet" sitesinin güvenilirliğini gözümde zedelemiştir! Tekrar maddeye bakacak olursak toplam 7 tane şampiyonluk yazılmış lakin 5 tanesi hakkında "maddede" kaynak verilmemiştir. Maddede sadece 2 tane şampiyonluğunun kaynağı mevcut bunlar; 4. ve 5. şampiyonluklardır. Karar verilmeden önce maddenin, kişinin ve kaynakların iyiden iyiye incelenmesini ve başka görüşlerin belirtilmesini arz ediyorum. Bunlar tartışmanın sonuca bağlanmasına yardımcı olacaktır. Leaply 💬 13.34, 10 Haziran 2021 (UTC)
  • Kalsın Kalsın Aldığı ödülün KD olup olmadığına bakmak lazım. Gençleri teşvik için düzenlenen alelade bir yarışmada kazanılan bir başarı mı yoksa profesyonel düzeyde kurumsal bir organizasyon da verilen bir ödül mü? Bu şampiyonalar hakkında net bilgilere sahip değilim ama sayfada kaynak var mı? Var. Sportif bir başarı var mı? Var. (burada KD'liği konuştuğumuz için içerikle ilgili sorunlara girmiyorum) -- Sadrettin 07.56, 10 Haziran 2021 (UTC)
Yazdığınızı anlayamadım Sayın @Sadrettin. "Kaynak var mı? Var." ibaresini kaynakları ve maddeyi incelemeden yazmamışsınızdır umarım. Çünkü üstte belirttiğim gibi kaynakların güvenilirliği hakkında büyük ölçüde sıkıntılar mevcut ayrıca "bazı" şampiyonlukları hakkında kaynak mevcut değil ki diğer kaynaklar "Türkiye Basınında Necmettin Erbakan 'AKYÜZ'" başlığında mevcut, kıssadan hisse bu başlıktaki kaynaklar maddenin ana konusu dışındadır. Maddede doğru konumlandırılmış bir kaynak bulunmaktadır, lalettayin yerleştirilmiş kaynakları göz önünde bulundurmanız garip olmuş çünkü o kaynakların yerlerinden dolayı neyi kanıtladıkları muallaktır. Aynı şekilde "Sportif bir başarı var mı? Var." bu ibareniz için çelişkiler ve kaynağı olmayan ibareler mevcut. Ve doğru olsa bile Vikipedi'de her yazılana inanmak saçmalığın daniskası olur, bu durum için Vikipedi'de güvenilir kaynaklar gösterilmesi gerekmektedir aksi takdirde bu durumun vandalizmden farkı yoktur. Leaply 💬 13.42, 10 Haziran 2021 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.