Vikipedi:Madde sihirbazı/1. versiyon/Konu

Page yarı korumaya alındı
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Canlı sohbet ile yardım: irc • web

2. Konu
3. Kayda Değerlik
4. Kaynaklar
5. İçerik
6. Son
Çok mu karışık? Akış şemasını izleyin yeter.

Konu daha önce ele alınmış mı?

Vikipedi, birçok farklı konuya sahip 608.292 maddeden oluşan bir ansiklopedidir. Düşündüğünüz konu, alternatif bir yazım ya da büyük/küçük harf kullanımıyla önceden eklenmiş olabilir. Yapılmış olanı yeniden yapmaya zaman harcamamanız için, lütfen alternatif adlandırmaları iyice aradığınızdan emin olun. Bu konunun başka bir adla maddeleştirilmiş olduğunun anlaşılması halinde, önerdiğiniz sayfa adının önceki sayfaya yönlendirme yapılması mümkündür. Ayrıntılı bilgi için Yardım:Yönlendirme sayfasına bakın ya da Danışma Masası sayfasında yardım alın.

Henüz yapmadıysanız, aşağıdan sizin konunuzla ilgili maddeleri aratabilir ve ardından bu sayfaya geri dönebilirsiniz.

Konu, kayda değerlik yönergelerine uygun mu?

Biliyor muydunuz?
Belirli ölçütlere uymayan sayfalar hızlı bir biçimde silinecektir. Yeni maddeniz için böyle bir durumun meydana gelmesini istemiyorsanız, bu sihirbazı dikkatli bir biçimde izleyin.

Ancak önerdiğiniz madde daha önce ele alınmamış olsa bile, her şey ansiklopediye girecek yeterlilikte değildir. Vikipedi topluluğu, "kayda değerlik" adı altında bir dizi yönerge belirlemiş ve bu yönergelerle Vikipedi için neyin uygun olup neyin olmadığına karar vermiştir. Bu konu, sihirbazın bir sonraki adımında daha ayrıntılı olarak ele alınmıştır.

Lütfen şu konularda maddeler eklemeyin:

  • kendiniz, şirketiniz veya kuruluşunuz.
  • arkadaşınız, müzik grubunuz veya web siteniz. (Kayda değerlik)
  • rakipleriniz veya kampanyalarınız. (Tarafsızlık)

Kendiniz, kuruluşunuz, arkadaşınız, müzik grubunuz ya da sitenizin kayda değer olduğunu düşünüyorsanız, lütfen bu konuda bir madde önermeden önce bağımsız bir üçüncü kişiye (tercihen konuyla ilgisi olmayan ama benzer maddelerde düzenlemeler yapmış olan bir Vikipedi kullanıcısına) sorarak görüşünü alın.

Unutmayın: Önerdiğiniz maddeleri gözden geçiren kullanıcılar, bunları gözden geçirme amacıyla değerli vakitlerinden feragat eden gönüllülerdir. Maddenizin kayda değerliğinden emin değilseniz, IRC kanalında (#wikipedia-tr bağlan) konuyla ilgili bilgi istemekten çekinmeyin.


Önerdiğiniz madde ne ile ilgili?

Devam etmek için, aşağıdaki seçeneklerden birine tıklayın: